Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


maestral5747

Citat: žac poslato 31.01.2012. - 17:21
@maestral5747    Slazem se sa Zokijem, dobar kljuc, ali velika mi je mana sto je namenski, samo za jednu dimenziju filtera.  :to:

Pa pošto imam samo 1 auto, onda mi je dosta i 1 ključ, a i vrlo je jeftin. Natakneš čegrtaljku gedora od 3/4'' i to je to
Postoji i garnitura za automehaničare pa se može i to kupiti

Zoran

Da, ali svakako moraš paziti da uvijek kupuješ filter od istog proizvođača na koji paše tvoj ključ ili kad kreneš u kupovinu ponesi i ključ . Da ne bude zabune i ja ga mislim sebi kupiti i nije skup , samo skrećem pažnju na oprez koji treba imati.
Sam svoj gazda - vazda.

maestral5747

Da, ali meni se čini da je za moj E7J uvijek isti vanjski promjer filtera, bar ja nisam naišao na različite

Zoran

Dosta proizvođača filtera nude svoje filtere kod nas. Evo nekih koje susrećem najčešće: Unico (njega i koristim), Mann-humel,Frad,Champion,Hengst,Fiam,Bosch... I svi gledaju da su drugačiji u nekom detalju od konkurencije  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Posto sam promasio vremenski termin za odlazak na redovan servis, evo i mene u ovoj grupi :)

Reno AS:
- filter ulja + podloska     400 din.
- filter vazduha             650 din.

Profaco:
Evolution SXR 5 W 30  - 5lit.  2.300 din
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Kilometraža 105 555. Zamjena ulja u motoru INA Delta sint , zamjena filtera ulja Unico, zamjena ulja u mjenjaču INA transmol 75w 80 i kontrola stanja svjećica. Tokom sipanja ulja u motor bilo je vjetra te sam malko ulja prosuo po motoru pa sam morao skidati bobinu jer se zavuklo ispod. Ulje u mjenjaču je izgledalo kao da je juče nasuto.
Sam svoj gazda - vazda.

oliver83

Ja takodje odradio mali servis na 48.200 km u sopstvenoj reziji pre tri nedelje. Prvo sam narucio kod Zeljka i cekao...cekao...nije ni stiglo i nazovem lepo Renault Beograd. Ljudi posalju sutradan. Cena oko 4.000 din za ulje Elf polusintetika, filter ulja, filter vazduha i 4 svecice plus 300,4oo din dostava. Nisam imao kljuc za svecice kupim i njega za 400 din i sve sam odradim. Ulje izvadjeno iz auta kao novo, sve jednostavno oko malog servisa cak i za mene  :Smiley: Auto je vec ima 52.000 km malo se vise vozi.pozzzz

Keka

#473
Bio danas do AC Marković (po preporuci Lengende) da plahnem i izvoštim auto. Usput kupio filter vazduha Motrio 850 din i filter klime Puriflux 750 din, da imam čime da se zanimam popodne.

Evo zamenih filtere. Izgleda je 30.000 km mnogo za filter vazduha. Deluje prilicno prljav posle 16.000 km. Znam da je interval zamene skracen i izjednacen sa intervalom zamene ulja, ali kod mene u servisnoj pise 30.000 km. Od sada cu ga cesce menjati-kad i ulje, nije skup.


Filter klime je isto bio prilicno prljav, njega menjam svako prolece, verovatno cu od sada menjati u prolece i na jesen.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Filter vazduhai nije strašan kakvih ima. Možda je doktorski pristup malo strog...
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Polen filter obavezno menjaj cesce.  To iz njega udises.

saša61beograd

Kad se menja ulje motor radi na suvo dok ne napuni filter i kanale.Kad sam vozio Zastave skidao sam kapu razvodnika i verglao dok ne postigne pritisak (ugasi lampicu za ulje).Kako da ovo postignem na Loganu,šta je najbolje da odspojim a da ne napravim neko čudo?Verovatno nema potrebe za ovim, ali bih baš tako hteo.

krle

#477
 Ja ovo ne bih radio jer postoji opasnost     da    benzin  ode  u katalizator i ošteti ga.

Ako baš insistiraš, onda odspoji konektor na senzoru GMT (senzor radilice) jer se to neće prikazati kao greška.


saša61beograd

Hvala!Pomišljao sam na katalizator, nadam se da mu neće ništa biti od,otprilike, 10 sek. verglanja.

Loganovac

Pa još ako skineš i svećice, da ne akaš akumulator i anlaser bez veze, a i daleko bi brže okretao...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.