Ugradnja zavesica za blato(prednjih)

prethodna tema - sledeća tema

ziki_the

Po meni se ne isplati jer zadnje ne mozes da montiras, za logana su radjene i lici kao da bi pasovale za sandero, ali ne moze tako lako..
Mozda ako neko ima one spider pa da se proba. :to:

hobbista

#31
Podseti me LeNgenda na zavesice. Još uvek se ne odlučujem na ugradnju samo iz jednog razloga - sada mi je već prešlo u naviku da na svakom drugom pranju automobila zaglavim neko drvce između prednjeg potkrila i krila, i dobro operem svo đubre koje se tu nakupi.
Moraću prvo da smislim kako da zakačim zavesice samo za potkrilo  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleks

Ajd' probacu ovih dana da slikam kako sam ja to resio, nadam se da cu moci a da ne otvaram kanal!  :agr: A i da ne uspem, zrtvovacu se za toliko pa cu sici u kanal!  :ziveli:

miki-bgd

Da aktiviram i ovu temu malo, pricalo se ovde o ugradnji zavesica u Logana, ali da li je neko to radio sa Sanderom i kakvi su utisci?

U spider-u se prodaju kao univerzalne, 1500din par, ne znam kakve su te  :ne:

zac

Ja ih nemam, ali mislim da su to veoma korisne stvarcice.
Ne znam kakvih sve ima, ali moj ti je savet da uzmes gumene, ako ima takvih u ponudi, iz istih razloga kao i za lajsne.  :D
Zavesice su inace korisne iz razloga sto cuvaju sajtnu, i uopste patos automobila, od udaranja kamencica i direktnog zapljuskivanja vodom.  :dobro:

miki-bgd

Bas sam proverio koji si post prvi pisao  :)

Hvala na savetu, gledacu onda gumene, ako ih ima  :ziveli:

speedo

Montirao sam sve četiri, orginalne. Moje je mišljenje da su prednje "pod moranje", a zadnje kako hoćeš. Meni čak sandero ljepše izgleda bez zadnjih zavjesica, ali opet je to subjektivna stvar.

andelkob

Postavit ću nekoliko slika za original prednje zavjesice  Dacia Sandero.Zavjesice sam postavio s  razlogom zaštite prednje strane praga i doljnjeg djela blatobrana.Prednji kotači na te djelove bacaju sve što pokupe na svom putu i na tim djelovima limarije postoji velika vjerovatnost da dođe do oštećenja boje i zaštite te pojave korozije.Uz zavjesice dobio sam slikovni prikaz za montažu koji je odlično prikazan.Kvaliteta zavjesica je po meni odlična, kvalitetna guma kao i pribor za montažu.Ja sam zadovoljan.

miki-bgd

#38
Hvala obojici na informacijama  :ziveli: Definitivno cu da stavim samo moram da vidim gde da kupim. Ipak treba auto da traje 5+ godina, i da i tada izgleda ko nov  :hihi1:  :driver: Ici cu sutra do hit-a, mada vec ocekujem veliku cenu, pa ako ne nadjem(citaj: nisu preskupe) originalne za sandera, uzecu neke druge, u spideru su rekli da su zavesice univerzalne, 1500din par.

andelkob

Ugradnja je jednostavana.Na slikama je tekst kako se montiraju.

miki-bgd

Hvala na malom tutorijalu  :ziveli:

Svidja mi se kako su legle, bas doprinose i vizuelnom utisku  :cul:

Jedno pitanje, usput, na poslednjoj slici izgleda kao da je zavesica jako blizu poda. Da li je to u pitanju ugao snimanja? Posto na pretposlednjoj izgleda ok.

andelkob

Nije zastavica prenisko, ugao snimanja ostavlja dojam da je blizu poda.Kada sam kupio zavjesice u prvi trenutak sam pomislio da su prekratke. Da su duže ne bi bilo dobro jer bi zapinjale prilikom penjanja i spuštanja preko ivičnjaka, tj, rubnjaka. :ziveli:

miki-bgd

To me interesovalo, hvala, ziv bio  :ziveli:

silent

andelkob, hvala na slikama i detaljnim uputstvima :dobro:

miki-bgd

Danas bio do Hit auta, zavesice po paru 4700?! :fiju:
Kazu ima neki dodatni popust od 10%, pa izadje nesto manja, ali opet je previse, samo nas farbaju sa tim popustom. Tako da ili spider, ili zeljko