Ugradnja zavesica za blato(prednjih)

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Na slici su zavesice,na levoj sam skidao natpis razredjivacem(moze i benzinom).Zavesice su placenje 200 din/par.

Ovo je izgled kada se skine natpis

Kad se skine zabica,iza je bilo sve cisto(1 travcica i malo prasine).Doduse kad perem auto,zavlacim crevo izmedju vrata da operem to.

Zavesicu sam pricvrstio sa 2 zabice na postojecim mestima i na dnu ucvrstio zicom i zatopio plastikom(bukvalno zalepio za korubu)

U slucaju necega,sve se moze vratiti u prvobitno stanje,bez da se primeti da je radjeno nesto.
Sa prednje strane izgleda ovako.Zuto je stara(fabricka) zabica.Plavo je nova zabica,ali posto je zavesica kraca 2 cm pa ne moze da dohvati rupu,privezao sam zicicom i zatopio plastikom.Crveno je zicom vezana zavesica za ispust korube i zatopljeno plastikom.Narandzasto je zavesica prilepljena direktno na korubu.

Izgled sa zadnje strane(vide se i koncici od plastike)

Kada se sve to gleda sa strane,ne primecuje se.

Nisam zatvorio nikakav odvod,nisam dirao limariju,nista sekao na autu...
probao sam,potpisivao,kamenje ne udara nigde u skoljku.Silazio sa ivicnjaka,zavesica se krivi i ne ostecuje se.Mozda deluje malo losije odradjeno,ali vidi se samo kada se bas zagleda.Sve je cvrsto(nema sansi da otpadne).
U svakom slucaju za 200 din i sat posla,ja sam prezadovoljan.


DarioGTI

tako sitne pare, a tako dobro cuva auto.... nista gore od od onih sitnih kamencica na prednjim vratima....

svaka cast za obavljeni poso!!  :to: :aplause:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dukati

 :respect: i ja podržavam, samo sam ne bi znao to da izvedem.  :ces:

markonikolic83

Nakon priblizno 2kkm,zavesice stoje kao prvog dana.Terao sam i po blatu bukvalno do pragova,radi se put,zamalo se nisam zaglavio,uletao u bare duboke par cm sa 100km/h,silazio sa ivicnjaka...Ne prska vise nigde nazad,nema kamencica da biju po pragovima,i auto je mnogo cistiji.Kupio sam zavesice da stavim i pozadi,ali me uhvatila malo prehlada,a cekam malo da otopli,pa cu opet detaljno uputstvo da okacim na forumu.

cmiro

gde ima da se kupe orginal za sandera a da ne bude u ovlascenom servisu..?

Loganovac

 :aplause:

Napomena: molim da se ubuduće koriste zakonski odobrene jedinice (1kkm = 1Mm)  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

brave

Danas sam ugradio prednje i zadnje zavesice na Sanderu u servisu Hit-auta (2 x 3200,00) - 10% + 1593,00 ugradnja.Sada da li je to malo ili mnogo,ali Sanderu ce se sigurno dopasti,kao i njegovom gazdi.
Pozdrav svim clanovima i posetiocima Dacia foruma.

markonikolic83

#8
Ladno ugradnja izasla 7500din(7,5kdin :)).  :ha: :ha: :ha:
Meni izlazi 400 din,doduse ima sat posla.Znace dosta,ali brate sto je mnogo-mnogo je.Preterase ga ti "ovlasceni" servisi.

Daniel

Citat: markonikolic83 poslato 19.10.2009. - 18:36
Nakon priblizno 2kkm,zavesice stoje kao prvog dana.Terao sam i po blatu bukvalno do pragova,radi se put,zamalo se nisam zaglavio,uletao u bare duboke par cm sa 100km/h,silazio sa ivicnjaka...Ne prska vise nigde nazad,nema kamencica da biju po pragovima,i auto je mnogo cistiji.Kupio sam zavesice da stavim i pozadi,ali me uhvatila malo prehlada,a cekam malo da otopli,pa cu opet detaljno uputstvo da okacim na forumu.

Au shefe...sa 100km/h u bare od par cm...hrabro, hrabro :aplause:...  :ces: :nono:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

markonikolic83

Hteo sam samo da docaram koje su sile delovale na njih.A to uletanje nije bilo prijatno uopste,nisam hteo namerno.

Daniel

 :dobro: jer barice od nekoliko santimetara vode su veooooma opasna stvar. Narocito sada na 3C-4C u kombinaciji sa letnjim gumama.
Vrlo lako moze da bude  :pop: po kola a i vozaca
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kiconix


Ovo sam moprao da podelim sa vama. Smesno ili tuzno?

mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.

DarioGTI

i smijesno ali i tuzno  :bonk:

jest da blato sprica po vratima i svuda, ali bas tolka zavjesa ne treba  :bonk:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)