Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

zac


boki01

Hvala vam obadvojici  :to:

Skontao sam, paralelnost, raspon, konvergencija. Za metodu štap i kanap koja je funkcionisala kod svih auta, meni je zanimljiv podatak o rasponu točkova u milimetrima 1,03N +/- 1,03 ili narodski rečeno, prednji točkovi treba da su otvoreni (u minusu) 1 milimetar (+/- 1mm).

Onih 0,03 mm ako ih neko našteluje u fabrici u Rumuniji ili na bilo kom dijagnostičkom aparatu na svetu  :hall:
Na Clio 2 Dci je mnogo veća tolerancija i raspon (paralelizam) točkocva je -4 (+/-3mm)

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac


boki01


hobbista

Odosmo od teme, ali mi se cini da je ovo podatak za zadnji trap, i da nije podesiv  :ces:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

boki01

#126
Logan mi ima kuckanje u trapu. Bio sam danas kod majstora i ustanovio je da kucka levi kraj letve volana (hidraulična letva). Na desnom kraju se ne čuje ništa.
Majstor tipuje na kraj letve volana, ali se boji da nije nešto u samoj letvi što može da ustanovi tek kad demontira celu letvu!?
Šta je pokazalo forumsko iskustvo, jel stradaju pre krajevi letve ili letva (čaura)?


Jeste za zadnji, sorry  :c:
Evo za prednji trap: Što se mene tiče, slobodno obrišite sve u vezi Clia kao off topić  :to:

roolet

Koliko je presao taj logan? Pazi, pre same letve volana moze da ode kugla, kraj spone i kraj letve volana. Solje amortizera lupkaju. Sileni i gumice balans stangle. Sve to lupa. I sve to kosta manje od 50e. Proveri ti to. Nisam cuo da je nekom stradala sama letva na manje od 200k, sem ako nije neka greska ili vanredni defekt, sudar ili sl.

miki-bgd

Evo da se ja javim da je meni menjana letva volana na 20000, ali to je bilo nesto fabricki  :wave:

boki01

Prešao je 159,000. Rekao sam da je trap pregledan i da je sve uredu osim navedenog problema. Amortizeri i šolje su promenjeni pre par hiljada km.

Ostaje samo dilema da li kuckanje dolazi iz levog kraja letve (jabučica) ili nešto kucka u samoj letvi. Kao što rekoh, majstor tipuje na jeftiniju varijantu, a ja pitam čisto da vidim kakva su iskustva!? Moram sačekati par dana pre nego što saznam tačanu dijagnozu  :nami:

roolet

Pa dobro, nije strasno i da ima malo lufta u samoj letvi, evo kod mene na espasu kucka ali nije nesto zbog cega treba odmah remontovati ili menjati letvu. To moze dugo tako, neces ostati bez nedajboze upravljanja ili slicno. Letve su od skupljih delova za zamenu. Pratiti stanje, ako se pojacava...

Zoran

 Kod dijagnostike kuckanja ja koristim doktorske slušalice i dobro pomognu.  Mislim da može i neki drveni držak  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

pjovan

prije 4 godie hvatio me bes i promenio desnu sponu letve misleci da neprijatan zvuk dolazi od nje, ali ispostavilo se da nije tako zvuk je dolazio iz kocione celjuste, i dobro je da sam sacuvao staru originalnu i danas ponovo vratio na auto jel je zamenska moog ispustila dusu i prednica je jako tandrcala, sada je sve ok ponovo mir.

Veterinar

Šta može da lupka iz prednjeg točka, što majstori ne mogu da utvrde klasičnim pregledom? Dakle, auto je bio na nekoliko dizalica (na redovnim pregledima, nisam bio Žigon), uvek je sve kako treba, ali se čuje lupanje, pogotovo pri pokretanju malim obrtajima.

zac

Mogu da lupkaju plocice..kocione, ako nema osiguraca... naravno ako je sve drugo na trapu ispravno..