Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

potpedalni cilindar kvacila?

miki-bgd

I kod mene ista situacija. Zapinjanje me bas nervira, skripanje i ne toliko. To stanje je izrazeno samo leti, na visim temperaturama, kad se sve zagreje.

Problem nastaje kod kretanja uzbrdo, tj pravljenja vage. Pogotovo na vecim usponima, kad treba delikatnije kontrolisati kvacilo.
Kad osetim da je zapelo, onda moram malo da dodam vise gasa, da se ne ugusi motor.


Bio u servisu davno, objasnjeno mi je da se u korpi (valjda) skuplja neka prasina koja pravi problem. Majstor mi je nesto cistio sprejem, ali je rekao da ne sme previse da prska.
Na osnovu slicnih iskustava koji su ostali imali, prihvatio sam kako jeste, i nisam se dalje bavio tim problemom.

Zoran

Moja ne škripi samo kada kiša pada.
Sam svoj gazda - vazda.

Krle87

Znači to je neki opšti problem. Cilindar nije jer kvačilo nije hidraulično. Ne znam, ja mislim da je problem na osovini pedale, jer podmazivanje pomaže. Evo već oko mesec dana nema glavljenja otkako sam silikonskim sprejem naprskao ali ipak škripi. I još nešto sam probao, ne znam koliko je merodavno... Uzmem upalim klimu da duva na noge i mislim da tada malo popusti sve. Jer sam primetio da što je veća vrućina to je gore. I što se više kvačilo koristi. Uglavnom rešio sam da ne glavi, da mi po BG gužvama ne pravi toliki problem, i ono što miki-bgd reče.

speedo

I kod mene škripi. Još u garanciji prijavljivao, oni nešto podmazivali, međutim nikad nije sasvim prestalo.

saša61beograd

Problem je sezonski,kad dođe zima prestaće,a počeće da škripi nešto drugo,zbog hladnoće.I nije ovo samo na Dačijama,dešava se i drugima.

Raja

Krle87, potkači levim stopalom i digni papučicu u vis više puta i pusti. Meni se to više puta dešavalo i u besu je "potkačim na volej"
i više ne škripi. Kad krene ponovo, ponovim postupak. Probaj, meni je pomoglo.

Krle87

Probaću Rajo pa javljam rezultat.

srbininside

Meni se to dešavalo i na Puntu i na Aveu, oba puta je podmazivanje cilindra kvačila rešilo problem.

Krle87

Ljudi, još jednom, kvačilo nije hidraulično.

shole

#115
Probaj da našpricaš wd 40 ispod gume na menjaču,gde je spojena poluga sa sajlom kvačila. Staviš cevčicu na wd i provučeš ispod gume. Ta guma je okrenuta ka hladnjaku. Meni je to pomagalo dok sam vozio sandera,a najlakše mi je nekako bilo prići sa desne strane od krila ili od branika ali okreneš wd naopako.

Krle87

Podmazivao sam i do menjača, nikakve razlike nije bilo.