Aditivi za gorivo

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#30
Kao sto Loganovac rece, ima dovoljno iskustava u ovoj temi, a receno je da su aditivi vise preventivna mera, dok je za ciscenje potrebno skidanje dizni i profesionalna sredstva .

Vecina prodavaca nudi proizvode renomiranih proizvodjaca, tako da je tesko pogresiti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Danas sipan aditiv kao i svake godine pred put za more.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

jasho

Kolko ja kontam ovo je aditiv koji se sipa u rezervoar, nadam se da si ga tamo i sipao, a ne u ulje?! :hihi1:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Pobeda

Citat: mladja73 poslato 10.07.2015. - 20:18
Danas sipan aditiv kao i svake godine pred put za more.
A što baš pred more?


kiconix

Zato sto vremenski auto najvise radi na vecim obrtajima od lera.

Pobeda

Pa sad kako se uzme, ja sam ove godine kada sam išao u Grčku proveo skoro 2 i po sata u leru na granicama :D

Elem, danas na MOL pumpi sam gledao aditive ali me ovaj na kasi samouvereno ubeđivao da za tim nema potrebe ako sipam njihovo gorivo sa aditivima (što inače redovno i radim).

Zoran

Ja mislim da je ova konstatacija najbliže istini. Gorivo da bi ispunilo neki standard EN xxx mora biti napravljeno tako da ne ostavlja masni talog...
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Tih 2.5 sata je radio u leru, gde si proveo ostalih 6-7?
Od kada sipam ultra d ne koristim aditive, iz istig razloga koji su i tebi predstavljeni.
U mom slucaju je bilo efekata.

Turbo


Keka

Ljudi, koji vam je? Pre 20 godina smo sipali ulje od repice, trafo ulje, loz ulje, crni dizel, zejtin....i autima nista nije falilo.

Mene marketing strucnjaci nisu uspeli da ubede da ta jedna flasica na 6 meseci pravi cudo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

Ni mene. Vozim Logana 6 godina i jos nista nisam sipao.

Keka

Sipao i koristio jesam u nekoliko navrata, ali nisam primetio razlike epskih karakteristika.

Jedina primetna razlika je kad potrosim bajat i sipam svez benzin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ja isto sipam jednom godišnje, obično u letnjem periodu kad idem na duži put i to čisto preventivno da malo pročisti dizne i gorivni sistem.

U suštini taj aditiv nije ništa drugo nego kerozin, koji ima funkciju da malo ,,odmasti'' tamo gde su se neke naslage pojavile.

LeNgenda

Vaskrsavam temu jer sam na NIS pumpi video aditiv za automobile na plin.

https://www.k2-global.com/en/products/k2-lpg-50-ml

Jeste malo nerealno jer kaže da se koristi na 1500 km, a sipa se na pun benzinski rezervoar.

Nevezano, šta mislite, jel pije vodu i šta bi ovo zapravo moglo biti u suštini?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.