Odrzavanje akumulatora

prethodna tema - sledeća tema

Kada ste poslednji put prekontrolisali stanje akumulatora

ne sećam se
15 (36.6%)
nedelju dana
3 (7.3%)
mesec dana
10 (24.4%)
godinu dana
5 (12.2%)
kontrolišem kad neće da upali
8 (19.5%)

Ukupno glasova: 41

Vihor

treća godina, rumunski akumulator, -18, pali ko mina, redovno održavanje (delimično pražnjenje) svremena na vreme, ko bonbonica, ljubi ga čika Vihor
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

zac

Pejo, vec smo pricali na tu temu...ako je do kucista, onda tu bije kiselina i zato se hvata sulfat, u tom slucaju dobro ocisti i odmasti i zali koren stubica sa onim super lepkom u gelu.... a posle mazanje vazelinom.

Zoran

Danas dosuto destilovane vode u ćelije fabričkog akumulatora.Zasad radi bez problema...
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Sme li to da se radi, obzirom da je akumulator ˝bez održavanja˝?

mladja73

Procitaj temu! Znam da ima 17 strana ali o tome smo nasiroko razglabali.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

silent

Hoću, hvala. Ali nije loše ni da malo zanovimo gradivo.

Andrix

Ja sam na mom rombatu dolivao vodu, i verujem da sam mu produzio zivot, ali posle punih 8 god. i samo 58000 km, crko je na pumpi gde sam stao sa sipam gas. Bez prethodne najave, ugasio auto i posle 5 min ni lampice da zasvetle. Odmah kupio novi i za stari dobio popust 500 din. Poslednje zime sam morao cesto da ga palim posto nisam puno vozio, da bi ga dopunio i crce  u februaru kada je bilo otoplilo.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Pozdrav,

Večeras nakon 5 godina i 90 000 km crkao Rombat od 70 ampera    :conf:

Zadnjih mesec dana prilikom startovanja osetila se zadrška prilikom prvog paljenja, juče ga vozio sve ok, i veceras adio.

Trenutno ga punim ne bi li se odvezao sutra do trgovine a uzmem novi, jel ima neko neku preporuku šta i gde uzeti?

roolet

uzmi ono na sta imas najduzu garanciju, a da je u rangu cena koje mozes da platis

nik

#249
Pogledaj šta ima ovde
http://www.batterycentar.rs/
Verovatno može negde da se nadje i jeftinije, ali ovde imaš pri zameni kompletnu uslugu i koliko sam čuo u potpunosti su korektni.

Po pitanju tipa akumulatora mislim da ti ovaj zadovoljava potrebe i garancija mu je više nego dovoljna.
http://www.batterycentar.rs/products/TUDOR-HIGH-TECH-TA472-12V-47Ah/pid/783234#.UizNGsYwcoc ili http://www.batterycentar.rs/products/TUDOR-HIGH-TECH-TA530-12V-53Ah/pid/783239#.UizOVcYwcoc

jasho

Buni me ovo oko amperaže, ovaj što je crko bio je 70 ampera, da li mogu da idem na manju amperažu?

Sinoć sam nakon nekih 5 sati punjenja isključio punjenje jer se nije pomakao, pojave se na neku sekundu lampice i onda ništa pokušam li da startujem mrtav, upalim svetla takođe,  dok se punio iz četvrte ćelije čulo se cvrčanje, pošto nije ništa napunio skinem ga sinoć i kao da ispod njega  u nivou te četvte ćelije imalo je kondenza, inače od svih ćelija jedino sam u tu četvrtu morao da dodam destilovanu vodu. Ja bi rekao da je on mrtav totalno.

Malopre gledam cene na netu kreću se od nekih 5800 za Black horse, pa do 10000 hiljada za vartu, Energizer, ovaj na sebi ima oznaku Pb pretpostavljam da je olovni akumulator, jel meni treba neki hi-tech ili je za daciu sa klimom dovaljan i recimo black horse?!

Čitam da neki nisu zadovoljni sa njima, ne znam, ja sam na jugu imao zastavin somborac koji  kad sam prodao juga nakon 8 godina je bio iz prve ugradnje  :ces: Aj budi pametan :fiju:

roolet

iz iskustva dolazim do zakljucka da akumulator koji je smanjio nivo tecnosti je svakako pri kraju zivotnog veka, ali kad mu se doda voda tu je kraj. mislim da bi teoretski jedino valjalo dodati istu kiselinu koja jeu njemu, ali ko je lud to da radi...

druga stvar, u espasu imam skrojenu jednu mekanu futrolu oko akumulatora, u njemu je jos fabricki iz 2007me. razmisljam da u logana stavim od tankog stirodura jednu oplatu, jer mu zima nikako ne prija. recimo, centimetarski roze stirodur, pa ofarbam u crno.

mladja73

Citat: jasho poslato 09.09.2013. - 07:49
Energizer

Imam. Kupio na preporuku drugara koji radi u prodavnici auto delova. Odlican.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

glavonja3

Vec nekoliko godina vozim Crnog konja pod haubom i startuje li startuje bez mane... pu pu pu...

kiconix

Ako imaš dodatnu opremu moraš neku silver seriju.