Zamena sijalica

prethodna tema - sledeća tema

Vladimir

Ja sam sinoc primetio da mi ne radi trece stop svetlo, pa sam jutros zamenio sijalicu.
Nikad nisam ni pogledao kako je namesteno to svetlo, pa sam mislio da ce zamena biti komplikovana a ispalo je vrlo jednostavno.

Instrumentalac

Namučih se sa zamenom sijalice na loganu. Evo u prilogu slika kako je telo sijalice fiksirano sa žičanom žabicom. Možda nekom pomogne.

Raja

Alal vera. Svaki put rodim mečku dok zamenim sijaličku.

djomla1977

#33
Pregorela nocas desna sijalica fara na stepveju. Jedva zavukoh ruku da je izvadim i nekako sam se 'iscupao' zajedno sa konektorom struje. Izgleda da nema oni zicu sto je fiksira kao na ovim klipovima na pocetku teme. Zna li ko princip vracanja nazad?  :ces: usput fabricka je h7 osram 64210

Loganovac

Pošto si je iščupao sa sve konektorom, mrka kapa. Verovatno si iščupao i osigurač, onu čeličnu žičicu. Moraće nečim da se pogleda, možda je nešto i polomljeno. Svakako neki osigurač koji će da je drži na mestu mora da postoji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Na Daciji iz 2017.-te nema metalne izuvijane zice koja je osiguravala sijalicu kao na Daciji iz 2006.-te. Zameni sijalicu i prosto vrati na odgovarajuce mesto - pazi da bude poravnato. Samo ce leci u kuciste. Mene pomalo buni kako ovo drzi jer sam navikao na onu staru jaku zicu, ali evo vec 5 hiljada km drzi jedna a druga stoji isto tako jedno 2-3 hiljade. H7 su u pitanju.

Veterinar

Cini mi se da sam video na novom Dusteru istu situaciju, logicno. Za vecinu i hvala Bogu, ta žica me je dosta puta namucila (kad je recimo jak minus, prsti se smrznu odmah, a treba da budem precizan i da je snažno pritisnem - nije išlo uvek lako).

maestral5747

novi sandero ima led kratko pa nema nekih problema. Dugo je obična H7

duster

#38
Evo slike fara bez stare opruge. Treba paziti da se pravilno postavi jer ima samo jedno ispravno rešenje a to je ovaj zaravnjen deo nosača sijalice nagore. Ne mogu da se setim da li prvo treba iskositi i zabraviti ove elastične držače koje sam označio zelenom pa onda samo gurnuti donji deo (označen crvenom) dok ne klikne, ili obrnuto.








EDIT Loganovac: da li moramo svakom članu pojedinačno da objašnjavamo da funkcija kačenja više nije aktivna jer smo preterali i da postoji alternativa kako je opisano u uputstvima na Forumu?