Kocka je bačena: Logan...

prethodna tema - sledeća tema

Saputnik

Dakle, ozbiljno sam razmišljao o Loganu, zato sam se i priključio nedavno ovom forumu, i odlučio; juče sam uplatio avans za novi Logan 1,5 dCi.

Tražio sam skuplji paket opreme, Laureate, koji nisu imali na lageru, a rok isporuke je dva mjeseca, znači u decembru; pošto mi nije hitno, odlučio sam da sačekam par mjeseci duže, i naručio vozilo koje će biti proizvedeno 2014; razlika mjesec ili dva, a ipak se kaže godina proizvodnje 2013 ili 2014, nije isto.

Ovo je paket opreme:



Cijena? Regularna cijena skoro 11.400 eura, ali je upravo bio sajam u Budvi, i cijena pristojno spuštena, okruglo 10.600 eura! Meni se više sviđa ovo kad spuste cijenu, nego kad cijena ostane ista a daju dodatnu opremu gratis; ovako ja mogu da biram šta ću i hoću li nešto od dodatne opreme.



Inače su na lageru imali samo par Logana Ambience, jedan dizel i jedan benzinac; ljudi kupuju Sandero, naročito Stepway, ima ih okolo k'o žutih mrava, a Logana niko, ja još nijednog jedinog nisam vidio na putu (ovog novog, mislim)! Kad sam, nakon razgledanja okolo, prišao da tražim ponudu i profakturu, čekao sam u redu, dvojica ispred mene uzimaju, naravno, Stepway...

Najbolja preporuka za ovu kupovinu je bilo moje iskustvo sa službenim Loganom prve generacije, koji se pokazao odlično, ali benzinac, koji troši očekivanih 8 litara kombinovano; ja sam mislio da će potrošnja kod ove nove generacije biti smanjena, ali mi se čini da nije tako; nekih 60% vožnje će mi biti u gradu, a deklarisanih 7.7 litara ne djeluje prijateljski po novčanik, u praksi je to najmanje 9 litara...  :ranting:

Zato sam ipak zagrizao u dizela, pa šta bude - prosto me je strah ovog DPF filtera (bio sam otvorio i topic na tu temu, nego ga zatvoriše, ne znam zašto...), ali evo vidjećemo, ima ih još koji voze dizele s tim filterom, valjda nismo svi nagrabusili...  :ces:

miki-bgd

Nek je sa srecom i dugo da te sluzi  :wave: :ziveli:

dejandelic

LOGAN...pametan izbor  :ziveli: neka je sa srecom i sto vise bezbriznih kilometara

roolet

cestitam na odluci! naravno da nisi pogresio, a ni dpf filter nije problem, trajce dugo, kad pocne da pravi probleme - napolje i reseno.

Loganovac

Kocka? Kakva kocka? Em Logan, em nov!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Pravi izbor....meni je novi logan slican prethodnoj koroli i meni je čak lepši od SANDERA koji je nekako za mlade i zene.... :lux: Sretno i da ti brzo prodje vreme do isporuke.... :lazy:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

nik

Da ga u sreći istrošiš.  :aplause: :aplause: :aplause:
:ziveli:

Andrix

DPF filter nemoj da te plasi je kupujes nov auto, drugo su polovnjaci i kako su vozeni...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Saputnik

Hvala svima za čestitke, i komentare oko DPF-a!  :ziveli: Ma svašta se može pročitati okolo o tom filteru, neka ide u pm ko ga je izmislio. Javiću utiske kad se krene s ovim autom.

zac

Neka je sa srecom...pravi izbor auta!!!  :lux: :ziveli:

Aleks

Bez brige, novo je novo! Cestitam i srecno!  :ziveli:

vujanovgoran

 :aplause: :aplause: :aplause: Cestitam na izboru, ako sam dobro pratio na casu, sada nas je dvojica sa Loganom2 1,5dci na forumu  :lux: :lux: :lux:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ropee

Čestitke na odluci  :too:

Ne brini se , nisi nimalo pogriješio . Logan 2 1,5 dci ima lijepu liniju , dobar motor , ma odličan  :dobro: