Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#1275
Moguce je da se opet pojavio los gas na tržištu. Imao sam tri paljenja check engine lampice u poslednjih nekoliko hiljada kilometara. Imao sam sa istim Lodgijem 1.6MPI istu situaciju pre tri godine, posle točenja plina u Presevu, kada mi se upalila lampica nekoliko stotina metara nakon sipanja plina. I tada, kao i sada, lampica bi se ugasila sama posle nekoliko voznji ili sipanjem sledeceg plina (ne znam, ovo moze da koincidira). Greska P0170, motor potpuno normalno ide, ne stuca, ne trokira. Poslednji put sam video lampicu pre 300km, pre susreta sa nasim majstorom Hobistom, koji prati situaciju.
Otkako sam uglavnom za volanom Lodgija, opustio sam se, pa sam tocio na poznatim pumpama gde me put nanese. Sada sam se vratio staroj praksi, da sipam na OMV pumpama (bez namere da reklamiram, pogotovo što ne znam da li sam u pravu).

Loganovac

 :cekicem:

Vidiš, ta tvoja stara praksa za mene je redovna praksa otkako si ono onda napisao. Danas bi trebalo da sipam beMzin za potpalu (na jednoj crtici je), pa ću da dopunim i gas, nadam se da neće biti lampice... Nikad do sad nije ni bilo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Upalila se i na Ladi Nivi upravo. Prvi put na 73000km.

Andrix

Ja samo se se upišem i u ovu temu foruma. Preuzimam auto sa tng-om pa da se malo podsetim kako je ići na plin. Pre 9 god imao sam Logana na plin i sad opet stize.Najviše me interesuje gde sipati u BGD a i šire po Srbiji i prema Grčkoj, pa potrošnja a svoje istinske prenosim kad ih bude. Tada a i sad mi je najbliža Eko pumpa za plin mada benz.sipam na NISu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

MOL i NIS su ok sa kvalitetom.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Fluensa na NIS 95%.
Na Eko nisam mogao da navatam potrosnju.
Nikad zaprljan filter, niti bilo kakav problem.

Andrix

Za start sipao na Molu, bila najbliza benz.stanica. Pa cu meriti od cepa do cepa.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

U Mladenovcu, sipam samo na Eko ili Knez-u... potrošnja identicna (10L po gradu, godinama već). Verovatno zato, sto sam video Kenzovu cisternu kako istace na Eko pumpi...
Veliki znalac sa našeg foruma, iz Batajnice,  mi je jednom prilikom rekao jednu pametnu stvar... nemoj da gledas samo cenu, nego biraj visoko frekventnu pumpu. Tamo je promet veliki i ne postoji mogućnost da se natalozi (valjda) katran, koji je meni s**bo MED dizne pre par godina, kada je usao veoma los gas u Srbiju. Jesam zamenio MED dizne sa nekim drugim kod njega, i poslusao sam njegov savet, ali problema vise nisam imao. Isao u Grcku i MNE, vukljao kamp prikolicu i bio zadovoljan potrosnjom. U MNE sipao na Eko i u Makedoniji i uvek sve bilo OK... pu pu pu...
I drink to make other people more interesting.

slavko_bgd

Šta znam...poslednjih godina bukvalno sipam gde mi nestane plina. Ne vidim nikakvu razliku ni u potrošnji ni u vuči. Jedino kad menjam filtere na 10000km nekad budu prljaviji a nekad čistiji. Ali nikakvih problema nemam.

Bio je pre nekog vremena u SAT emisiji prilog u kojem su rekli da od 2023 godine kreću sa proverom kvaliteta tng-a a ne samo sa proverom markiranja kao do sada. Jer markiranjem država štiti sebe odn svoje prihode a monitoringom kvaliteta bi trebalo da štiti potrošače.  Ako je to tačno, onda bi to moglo značiti da je plin u Srbiji sada OK. I to je dobro.

Potrošnja plina? Sve dok nema problema u radu potrošnja je baš takva kakva treba da bude. Sa trenutnom razlikom od 60din/L to je poslednja stvar o kojoj brinem.