Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#240
Cekamo izvestaj. Jako me zanima o cemu se radi, jer sam zainteresovan za model.

mdbokic

Kažu da su sredili! Reprogramiran komp od plina! Nema lampice, ide normalno!! Za sada...

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dekiv68

Citat: mdbokic poslato 17.05.2016. - 11:55
Kažu da su sredili! Reprogramiran komp od plina! Nema lampice, ide normalno!! Za sada...

U kojem servisu si bio na otklanjanju kvara? Šta kažu :conf:, zar nisi proverio vožnjom.

Opiši malo kako je počeo da štuca (nakon sipanja gasa, na pola rezervoara ili prazan), pri kojim obrtajima, u kojim uslovima vožnje i sl.

Citat: Veterinar poslato 17.05.2016. - 10:59
Cekamo izvestaj. Jako me zanima o cemu se radi, jer sam zainteresovan za model.

Veterinar, što bi rekli ko je čito, a ko hodo Na Drini ćuprija (ne da sam zainteresovan nego  :agr:, prešo samo oko 800 km sa identičnim motorom sa pogonom na LPG)

mdbokic

Bio kod Sekulića u Veterniku! Do Zrenjanina sam ga probao kad sam krenuo kući, sve je OK!
Pri kretanju se osetilo da gubi snagu, seckao je i ubrzo je upalio onu narandžastu lampicu što izgleda kao cik-cak linija i check engine! Prebacim na benzin radi normalno, tek na većim brzinama kad prebacim na plin radio je normalno! Čak mi je juče ujutru ugasio lampicu, ali jutros opet!! Plin je bio negde na pola rezervoara!!

dekiv68

#245
Ako je isti plin, onda nije do njega jer sad radi OK na isti plin. Ne verujem da je u pitanju neka prljavština na plinskim diznama. Čini se kao da je LPG sistem zabagovao, ali kako i zašto  :ne:?

Možda mora da se malo produva na otvorenom putu (u većim obrtajima), bez ECO :conf:

Loganovac

Ma idi begaj, pa to je sve novo novcato, kakvo produvavanje? Sheet happens, ne bih pridavao neki značaj ukoliko se ne ponovi, ne daj Bože, ili se još neko javi sa sličnim iskustvom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mdbokic


Loganovac

Lampice... A drugi simptomi, kako se ponaša?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mdbokic

Isto, blago trzanje na plinu.... zvao servis, moraju da konsultuju tehničku službu da provere šta da rade, pa će mi javiti....

jovan

Verujem da je do (lošeg) plina. Imao sam slicno iskustvo sa NIS tng.

mdbokic

Vidiš, u četvrtak sam ga napunio na nis-u... ali sam juče sipao još 16l na europetrolu u NS...
Palile ti se lampice, trzao? Kako je rešeno?

Keka

Crkla dizna verovatno.  Desava se. Garancija i reseno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jovan

Osećao se i miris lošeg plina (meni poznat od ranije zbog plinske peći). Bez sekiracije, samo potroši sve i natankuj novi. Od tog iskustva sa NIS sipam samo na Euro Petrol pumpi, i do danas nemam nikakvih problema. Rečeno mi je da TNG uvoze, a benzin je iz NIS rafinerije.

mdbokic

Jesi li bio u servisu? Lampice?