TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

samsung

Napunio na eurogasu u Zemunu otisao na Zlatibor tamo sipao nesto preko 28 litara a danas cu na euro  gasu ponovo napuniti i podeliti sa kilometrazom oko 700 i neki km tako da ce tacan izvestaj biti veceras...
pozdrav iz St.Pazove

pjovan

Napunio makpetrol 22.97 L presao ukupno 330km od kojih 310km na tng a 20 na benzin, na otvoreno BT-SKaerodrom Petrovac-BT, brzina po propisima puta t.j. saobracajnim znacima od 50 km/h do 130 km/h (i autoput nije vise autoput kao da vozis volovska kola katastrofa) prosecna potrosnja 7.41 l/100km ja zadovoljan.

DarioGTI

Nakon prijeđenih 5250km, što gradske, međugradske, otvorene, brze ceste, autoceste, kuća-posao vožnje, prosječna potrošnja benzina Logana 1.6 jeste 7,61L/100km.

Svako tenkiranje je zabilježeno preko aplikacije FuelLog.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Saja174

Zadnji rezultati 11.5l/100km TNG-a + 1l/100km benzina. Voznja 60% autoput uz par voznji na maks. brzini i 40% grad.


Ciste otvorene ceste se moze drzati oko 9l/100km, mozda bi se cak dalo i ispod uz mnogo njeznu nogu na gasu.

Kada vidim koliko trosi, uhvatim se za glavu, a onda skontam nije to ni tako lose, zamisli da moras sipati 12l/100km benzina. :D

drzarkod


Veterinar

Stepway 1.6

397 km u okviru kojih se iz grada islo jednom za Padinsku skelu (tridesetak km otvorenog puta) i dvaput za Barajevo (oko 100km vangradske voznje), ostalo je voznja po gradu, prosek 8,6l / 100km.
Nakon toga presli smo 385 km, od cega se vozilo oko 200 km autoputem 130-135km/h po brzinomeru, pedesetak km je otpalo na voznju lokalnim drumovima izmedju sela, ostatak Beograd (Karaburma-Cukarica), prosek 9,3 l.

Za predjenih 40000km prosecna potrosnja TNG-a je 9.25l / 100km. Benzina potrosimo oko 0,4l / 100km.

Keka

600 km na relaciji NS-Bg starim putem, brzina 90-100 km/h, deo od St. Pazove do Bg autoputem, brzina 110-120 km/h uz jedan izlet do 180 km/h, malo po Bg i NS, sipao 48 litara TNG, prosek 8,0 l/100 km, u novcima 675 din, u benzinu/dizelu oko 4,5 litre.  :D Ja zadovoljan, a nisam se penzionerski klackao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Dobar onaj FuelLog :)

Od kako sam počeo da upisujem:
- pređenih 28.647km,
- potrošeno:
2807,44l TNG (9,80l/100km)
281,74l BMB (0,99l/100km).

Od toga oko 9.000km otvorenog puta i bar 7.000km kratkih relacija do 5km. Ostatak uglavnom šarena gradska vožnja.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

samsung

Na putu do i po Austriji presao 1400km sa 120 litara plina prosecno oko 8,5 plina....vecina voznje po auto putu 120-140km h...2 odraslih u autu i 3 dece.
pozdrav iz St.Pazove

bocca

Ponovo bio malo znatiželjan pa merio. Stavio zimske gume i krajem novembra počeo merenje zimske potrošnje. Tačno 4 meseca kasnije pređeno 7200 km. Moram priznati bilo je par puta i laganih vožnji, optimalnih, po magistrali. Bilo je i grada, naravno. Mereno od čepa do čepa potrošeno je 617,9 l gasa (8,6 l/100km) i 51,6 l benzina (0,7 l/100km). Ukupna potrošnja je 9,3 l/100km! Na benzin je, sem paljenja, voženo u 2 navrata, ukupno oko 50 km. Ukupno je sve plaćeno 53100 din ili 7,35 din/km. Na benzin od toga odlazi okruglo 1 din/km. Ni sam ne znam da li da budem zadovoljan pogotovo slušajući o potrošnjama motora novijeg datuma,npr 0,9 tce koji idu na plin, ali i po mojoj vožnji koja je lagana a rekao sam da je bilo i nekoliko laganih relacija kada su potrošnje niže od proseka. Ali, u novcu to dođe kao 5 litara dizela! I drugo, posle 164000 km još uvek ne postoji potrošnja ulja od servisa do servisa. I tako..... Pozdrav dobri ljudi!!!

MitarMrgulic

Svaki auto sa plinskom instalacijom, ako je sve ok, trebao bi trošiti u litrima i cijeni, negdje oko potrošnje diesel motora u tom modelu, možda 0,5 litara manje.

Znači Sandero koji troši 9.3 litra tng / benzin, gledajući po cijeni, troši kao diesel kojem je prosječna potrošmnja oko 4,7 litara diesela, što je moguće i izvodivo.

Meni je na 1,5 dci Renault Meganu, kada imam otprilike jednako gradske i prigradske / otvorene vožnje, prosječna potrošnja po board kompjuteru, oko 5-5,5 l diesela, znači, taj Sandero je sasvim ok.

Kod novijih Dacija, upravo je isplativost kupnje novog auta sa fabričikim tng sistemom, u zadnjih oko godinu, smanjena, jer se ovi tce / lpg motori, u svim modelima, cijenom penju blizu dieselima, pa se postavlja pitanje isplati li se više diesel ili ovaj lpg ako su cijenom tu negdje, pa većina ljudi pribjegava dieselu, radi lakše post-prodaje itd.

Cijena lpg modela, koja bude 500-1000 eur jeftinija od diesela, poboljšat će prodaju ovih modela.

Gledam nedavno kod nas u BiH, jedan Logan limuzina, 0.9 tce sa LPG instalacijom, čak dođe skuplje nego se mogu dobiti ti Logani sa 1,5 dci motorom, pa skoro za te novce može i Logan MCV diesel...


bocca

Evo sad vidim na temi da sam pre godinu dana proveravao potrošnju, a mislio sam da je prošlo puno više. Elem, početkom januara mi otišao neki od senzora na plinskom sistemu. Nekoliko dana sam vozio na benzin, bili praznici. Prešao preko 200km. 9og januara napunim pun i plina i benzina i ponovo počne kontrola potrošnje. Posle 4 meseca i 7 dana, posle okruglo 7000km ponovo napunim oba rezervoara do kraja, na istoj pumpi. U ovom intervalu benzin je trošen samo za paljenje i start, sve vreme sam imao plina za vožnju. Bilo je svega, i zime i proleća, pola zimske gume pola letnje, i otvoreni put i grad i autoput i atar... i na kraju, 610,6 litara plina i 45,3 litre benzina. Ili, 8,7l/100km plina plus 0,65l/100km benzina, ili ukupno 9,35l/100km!!! Sve veoma slično kao i na prethodnom merenju. Za 7000km sve me je koštalo 52500din ili 7,5 DIN/km! I opet to nekako izađe kao 5l benzina ili 4,7l dizela! I tako, ništa novo nisam otkrio, samo se malo zanimao. Pozdrav svima!

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Ajde i ja da update-ujem podatke.
Nakon 37.021 km pređenih potrošeno 2.347 l TNG i 283 l BMB.
Ispada prosek 7.11l (TNG+BMB) na 100km.
Oko 68% gradska vožnja

bocca