3M karbon folije

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Da li se neko igrao sa ovim?


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Vihor

dal to nije bilo sinoc sa Djusom na tv happy , onaj reper pa su reklamirali neku garazu u bgd koja se bavi time, ali, lepo, bas lepo   :to: 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ppejic

neee, ovim planiram da presvucem centralnu konzolu.... a TV ne gledam :-)

Vihor

bilo ono "iznajmi zvezdu" ili tako nesto i mislim da su nesto radili na nekom bmw-u, ali bas bi bilo lepo da saznamo adresu i raspitamo se o cenama.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ppejic

Ma nasao sam ko to prodaje, cena nije bas mala, 1500din za parče 22cm x 120cm

DrJekyll

Ja sam nesto nacuo da je za ceo auto oko 500-600 jevreja....mozda sam i pogresno cuo ali mislim da je to to...
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Svarog

#8
Sjajno ovo izgleda, ali samo kad se diskretno odrade pojedini detalji.

MajorSoul

Jes da je tema starija ali me bas zanima.
Cena za ceo auto se krece od 150-300 eur koliko sam uspeo da nadjem. E sad mene zanima da li je neko video uzivo ovu foliju i da li stvarno ne ostecuje farbu?
:wind:
..need more buttons..

Zoran

Možda lupam ali folija 3M za saobraćajne znakove nakon 24 h toliko sezalijepi i spekne da se ničim više ne može skinuti.
Sam svoj gazda - vazda.

Jelenko

Citat: MajorSoul poslato 21.01.2011. - 07:54
Jes da je tema starija ali me bas zanima.
Cena za ceo auto se krece od 150-300 eur koliko sam uspeo da nadjem. E sad mene zanima da li je neko video uzivo ovu foliju i da li stvarno ne ostecuje farbu?


Nemoj mi samo reci da ces to da lijepis na Dustera,mislim da imas u planu to uraditi..?

MajorSoul

Nisam razmisljao u pravcu da cu da je uopste lepim, nego me je samo interesovalo da saznam vise informacija.
Spominju kako stiti od sunca, od raznih udaraca kamencica i tako te stvari koje nam svakodnevno unistavaju farbu.
:wind:
..need more buttons..

mrsp

#13
Šta miislite o tome da se zalepi karbonska folija na retrovizore, spoljne ručice vrata i zaštitne lajsne na vratima,i to sve u sivoj boji?
Čovek koji se bavi lepljenjem tih a i ostalih folija po automobilima savetovao mi je da to neradim jer ce vremenom da se odlepe prilikom pranja. Umesto toga savetovao mi je da ih ofarbam kod farbara ako bas hoću da mi budu u boji automobila.
Tako da neznam šta da radim, :hall: a baš mi se sviđa kad su pomenuti delovi u boji automobila, naročito mi se sviđa ovaj karbonski dizajn. :too:
Svakako i cena svega toga igra veliku ulogu, jer nijedno ni drugo nije baš jeftino. :bonk:

nik

Navedene folije sam koristio da zalepim na prostor izmedju prozora na prednjim i zadnjim vratima (mat crna) i super lako i super dobro izgleda.
Sve zavisi od održavanja, a ono što većina proizvodjača garantuje je 5 godina za spoljašnjost vozila, 10 godina unutrašnjost (u ovo se ne računaju fizička oštećenja-kamenčići ili zavidni dripci).
Ovo što ti je rekao profesionalac stoji, ali samo delimično. Normalno da pri pranju treba izbegavati prskanje pod pritiskom na ivice folije i ne očekivati da će folije da traju koliko i auto, ali dobrim delom su za to krivi i "profesionalci".
O čemu pišem. Ako pažljivije pogledaš raznorazne tutorijale upravo tih profesionalaca za lepljenje folije na You Tube-u videćeš da većina ne skida deo na koji lepi foliju sa vozila i da seče foliju veoma blizu ivica tako da ne ostaje mnogo ili nema uopšte preklopa. Recimo kada lepe preko spojeva delova karoserije, izmedju dvoja vrata npr, lepe foliju iz jednog komada, iseku je i ono malo što preostane zalepe, medjutim takvo rešenje predstavlja sistem "drži bure vodu..." jer ivica ostaje izložena veoma blizu spoljašnosti vozila umasto da svaka vrata lepe posebnom folijom i prave veći preklop koji će da ide i sa zadnje strane bar još 1 cm i time ivicu folije štiti od spoljnih uticaja. Još upečatljiviji je primer lepljenja folija na ručice vrata koje umesto da skinu i lepo zalepe foliju i sa zadnje strane, pa pri vraćanju ručice  folija dodje izmedju ručice i limarije što će da je učvrsti "do groba" (folija je debela 0,19-0,22mm tako da ne ometa vraćanje dela), oni samo nalepe preko i iseku po ivicama, što njima ekstremno štedi vreme i napor, ali tebi folija otpadne posle par meseci.

I na kraju za Zokija.
Vreme aktiviranja lepka iz folije, kao što reče, je od 24-48 časova i posle toga je veoma teško skinuti je, ali pre skidanja ju je potrebno zagrejati fenom i onda ide k'o podmazano.