Koji je put do saobracajne sa upisanim TNG sistemom? Atest i kontrolni pregled

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ja bih upisao i mirno spavao.

U svakom slucaju je lakse za budzet podeliti trosak na dva dela.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


slavko_bgd

Procedura je u Novom Sadu drugacija nego npr.u Beogradu ili centralnoj Srbiji. Znam da je u Novom Sadu moguce dobiti uput za atest bez predhodno obavljenog tehnickog pregleda, pa po toj logici nemate obavezu da naknadno radite vanredni tehnicki pregled ili da upisujete promenu u saobracajnu dozvolu do redovnog isteka registracije. Dokaz da je vozilo tehnicki ispravno je Uverenje institucije koja je vozilo atestirala, ali formalno-pravno to je isto kao kada bi po isteku registracije vozili auto sa placenim taksama,obavljenim teh.pregledom i placenim osiguranjem ali bez overe u saobracajnoj dozvoli.

Dakle, u ovom momentu Vi vozite ispitano vozilo koje nije evidentirano kao takvo u registru.
Policijski sluzbenik MOZE DA VAS KAZNI po tom osnovu,jer sve do momenta dok se dokumentacija ne pojavi u MUP-u i ne dobijete pecat u saobracajnoj status Vaseg vozila je NEISPRAVAN.

Najbolje je da se raspitate u svom OUP-u o tom detalju.

Pozdrav
Slavko

hobbista

Samo da dodam da sam zvao AMS (obzirom da su mi oni radili a-test) i da trebam da odem do njih po nalepnicu. Svi koji su u prethodnom periodu radili a-test, a nisu dobili nalepnicu, trebalo bi da se jave ustanovi koja je izvršila a-test i da ponesu saobraćajnu i uverenje za korišćenje vozila sa TNG (kod AMS to je mali plavi papirić sa podacima).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleks

Da li je uopste regulisano nekim pravilnikom gde treba zalepiti nalepnicu "lpg-tng"?

kiconix

Mislim (nisam siguran) da treba da stoji zalepljena na zadnjoj soferci u desnom donjem uglu.

Loganovac

Tako su mi rekli kad sam dobio nalepnicu i tako sam je i zalepio.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks


Andrix

Za upis TNG-a u saobracajnu najbolje poklopiti sa registracijom,jer se inace placa vanr.teh ptegled, koji je nesto jeftiniji kada je samo za TNG, plus jos neke takse, mada ne znam gde ga upisuju u novu saobracajnu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks


hobbista

Sigurno ima u čipu, a piše i na poledjini nove saobraćajne kartice.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleks

Tako je, upravo sve lepo objasnjeno u najnovijem Auto-Bildu.  :ziveli:

dukati

 :bullshit: ja ću se strpiti sa upisom do decembra i prvih snegova  :crazy:

stepwau-LPG

Pise na poledjini saobracajne dozvole (kartice), benzin i tng.

Drajver

Mislim da se menja obrazac saobraćajne dozvole ( pardon - manjak čipa je baš taj kao i opremljenost saobraćajnih patrola diljem Srbije ) i plaća se nova na kojoj jasno piše TNG ( ima logike ako ja kupim auto na TNG i odlučim da ganjam na benzin i skinem instalaciju - odjavim TNG ili to učini prethodni vlasnik  da ne ulazim u situacije gde je atest istekao a ja baš hoću da "ćeram" auto i bez plina ). Na plastici mora da piše da je TNG - čip je samo za "urbane patrole" a nikada niko nije objasnio pojam nalepnice, gde treba da se nalepi kao i njenu validaciju. Nikada me niko po tom pitanju nije ni kontrolisao ( desilo mi se da me par saobraćajnih patrola "ustavi"sa jasnom namerom da mi nađe nešto - pa sam duvao, pokazivao lance, kleo se da je komplet prve pomoći kao "Hausov", ali kada su videli plin na prošlim kolima - ćutali su ( sa aspekta servisera kažu da su ljudi u automobile ugrađivali i "kućne" boce sa crevima za benzin ili vodu? :(   ) i nisam nikada naišao na problem dokazivanja instalacije TNG.

dukati

Isao sam da upišem u saobraćajnu dozvolu ugrađen TNG, međutim kad je agencija zvala SUP, rekli su da ne upisuju u stare saobraćajne, nego samo u nove, tako da do decembra ništa do upisa gasa, ali imam atest i sve ostalo pa šta je tu je. Gospodin iz agencije mi je rekao da ima onaj jedan papir, na kom piše vreme trajanja atesta i ostale generalije, da ga obavezno imam u autu, posebno ako idem u Hrvatsku, jer tamo insistiraju na tome.