Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Šta znači isključiti pumpu? Jel to onaj pokazivač nivoa tng unutar auta koji kad istog nestane zapišti, pa ga  isključim ili je nešto treće? Pošto kad nekad pretičem znam to da isključim zbog ubrzanja i kad završim opet aktiviram rad na tng! Možda grešim?! :ces:

kiconix


jasho


slavko_bgd

A i ti bi da se trkaš sa duplo jeftinijim gorivom...doduše, samo ponekad   :Smiley:  :ziveli:  :friends:

laureat

E pa sigurno svi smorise s istim pitanjima, al evo i mene... citao sam unazad do 2013 god, dalje nema smisla ni zbog cena ni zbog teh.resenja koja su se otad promenila.
Dakle, u pitanju je Daster 1.6 16v 4x4. dakle sestobrzinac.

Imao iskustva sa plinskim uredjajem Zavoli u Alfi 156 1.8  bio vise nego zadovoljan...platio ga tada 650 Evra, ali presao 90.000km bez ikakvih problema, potrosnja ustelovana ludacki na 1:1 u odnosu na benzin. Pred kraj crkla jedna dizna, smesnih 20 evra

Nazalost majstor genije koji mi je to radio je emigrirao na fakin Tajland!

Vidim da su sada izgleda ti Zavoli uredjaji 450 Evra, ali vidim i da se taj Stag4 nudi za 300 u nekom servisu kod hotela Juge.

Sta su najnovija iskustva? Ko sada radi Zavoli u Bg dobro? Ima li zaista tolike razlike u radu uredjaja za 50 % visu cenu?

PS za taj flash lube sam tek sad saznao citajuci ovaj forum...smatram da se u tehnici i elektronici stvari  zaista nepotrebno komplikuju i usloznjavaju, samo da zbune potrosaca...

Nacelno ne bih ugradjivao nista sto je skuplje i nije potrebno i sto znaci neke fine nijanse u kvalitetu i performansama, nije u pitanju Range rover Evoque.

Da napomenem da je motor presao 195.000, ali je sve do poslednjeg servisiran u ovl.servisu i kako Bog zapoveda, radi besprekorno. Sa nacelno reno motorima i i francuskim vozilima imam najmanje iskustva, ali koliko sam ukapirao, taj K4M je dobar i trajan motor i radi se od 90ih do danas.

Hvala unapred


Srkson

Kolega, nema tu nikakve filozofije ili više matematike, sve je do tančina objašnjeno na strani 30 ove teme.

Svako dobro želim!

laureat

Ili na 29 str, ako si mislio ovo sto je Slavko objasnio...mada i na 30oj str.ima objasnjenje nekog sa fotkama ko je ugradjivao kod Rasica.

edit@ "infuzija" je pretpostavljam isto sto i onaj flash lube?


Srkson

Slavko objasnio na strani 29, a taj neko sam ja na strani 30!  :cul:

"infuzija" = flash lube

Samo napred sa namerama i srećna vožnja!



kiconix

Zavoli, majstor Dule, Straska Pindzura, Banovo brdo, 430e.

laureat

Hvala puno na lepim zeljama i preporukama  :to:. Danas sticajem okolnosti idem na brdo kod majstora cisto da pretresem auto, pa cu svratiti do majstor Duleta da se detaljnije raspitam u ugradnji Zavoli uredjaja.

Petko1975

Imam Sandera 1.4 mpi 2009 hoću da ugradim plin majstor mi preporučuje gofast 200 kakva su vasa iskustva sa ovim uređajem?

Aleksabgd

Ja sam imao taj uredjaj na sanderu,radi bez problema.
Mnogo je vaznije od samog uredjaja ko ce ga ugraditi.