Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Pitao si, i Loganovac ti je dao mišljenje (na osnovu iskustava članova foruma). I, koliko mi je poznato, nije ugradio TNG kod njih.
Ovo je konkretan post - odgovor na tvoje pitanje http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.msg4489#msg4489

A kome verovati... pa, i najboljima se desi greška. A izbor ti je sužen na servise koji imaju ugovor sa RNS (ukoliko ti je bitna garancija na auto).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

VeDuS

E ... uze mi rec iz usta.
Pierre , sam si rekao "poverenje je dvosmerna ulica". Nastupio sam kod njih sasvim normalno i bez straha i objasnise mi sve zivo o pokazase kada sam bio u servisu.
Ako budes isao tamo obrat paznju na natpis iznad vrata.Sala je dobra a, ..... mozda i nije sala.
Pise nesto otprilike ovako:
cena radnog sata je:
10 evra ako mi radimo
20 evra ako mi radimo a Vi gledate
30 evra ako mi radimo a vi gledate i zapitkujete
40 evra ako mi radimo a vi govorite sta treba da radimo
50 evra ako mi govorimo a vi radite kod nas

Nije losa fora.Raspitaj se jos malo "stisni " petlju i ugradi i da se vozas sve u sesnaest. :dance: :dance:

bogdan08

Pre deset dana u okolini Kraljeva ugrađen sekvent plin u Logana sa motorom 1.4 za 550e. Procedura atestiranja u toku.

Keka

Koji plin, kolika i kakva boca, kako si zadovoljan.....?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bogdan08

Plin ugrađen u neovlašćenom servisu, jer je istekla garancija na motor,a ugrađena je Atiker boca (po izboru veličina i oblik), Tomaseto isparivač, Poljski kompjuter. Garancija 1god. punjenje na braniku, servis sa pređenih 15000km.
Takse za atest
Uput iz MUP-a 1420 din.( preda se zahtev a rešenje se čeka 7 dana)
Atest u Dunav centru 450 din + 3540 din (zakažu pregled, pregledaju, šalju papire Mašinskom fakultetu u BG, papiri se vrate za 4 dana)
Upis u saobraćajnu 200 din
Do sada pređeno oko 1000 km. bez ikakvih problema.

slavko_bgd

Za 600e si u Čačku ili Kragujevcu mogao da ugradiš mnogo bolji uređaj(LANDI), sa boljom bocom i 2 godine garancije.
Pozdrav,

ppejic

#51

:ranting: u mom slucaju, prilikom montaze TNG sistem i 1. redovnog servisa:

1. Nosac plinskih dizni puko sa jedne strne posle 5meseci
2. Curela rashladna tecnost na svim crevima koje su dirali zbog TNG. Neka sam ja dotegao, a neka su nastavila da cure dok nisam bio da reklamiram tacku 1.
3. Rezervoar rashladne tecnosti je visio na 1 srafu, jer lepo nisu pricvrstili posle skidanja (ispod su smestili isparivac).
4. Crevo za usis vazduha ispalo iz drzaca (ispod aku)
5. "ustipana" diht guma poklopca fitlera vazduha

Malo li je za 1 odlazak u servis radi redovnog servisa i ugradnje TNG. U OVLASCENI SERVIS DACIA

Peja

VeDuS

Citat: ppejic poslato 23.11.2009. - 22:07
Malo li je za 1 odlazak u servis radi redovnog servisa i ugradnje TNG. U OVLASCENI SERVIS DACIA

Peja

Koji servis majku mu? :ranting: :ranting: :ranting:
Baci ga na 'crnu listu' da se ne opeku i drugi!
pozzzzz

bogdan08

#53
Citat: slavko_bgd poslato 23.11.2009. - 10:29
Za 600e si u Čačku ili Kragujevcu mogao da ugradiš mnogo bolji uređaj(LANDI), sa boljom bocom i 2 godine garancije.
Pozdrav,

Bile su razne kombinacije i uređaja i cena i majstora. Ja sam se odlučio za najjeftiniju, i to kod majstora koji živi na dva minuta od mene.

sandero1.4mpi

#54
Ja za 940e kod ovlascenog dilera za LandiRenzo i zadovoljan sam jako puno,najvise me odusevio detalj kod punjaca.



Ostalo je fenomenalno ,presao sam 10.000km za oko 3 meseca i nema greske.
Super pali
Vuce podjednako dobro kao i na BMB-u
Rad sa klimom je zadovoljavajuci. :respect: :respect:

Loganovac

#55
Fora je stvarno prva liga, mislim na priključak za punjenje. Valjda ostale mrzi da se zezaju oko toga, lakše je da izbace cevku i probuše branik  :agr:
"Super pali" - pali na benzin, nema sa gasom veze.
"Rad se klimom je zadovoljavajući" - verovatno zato što uopšte može da radi  :Smiley:
BTW, koja klima u periodu septembar-decembar?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sandero1.4mpi

Bilo je toplih dana u septembru,pa sam BGD -Vranje isao sa klimom i dobro ga testirao tako u vise navrata.

Loganovac

Nije to test. Test je jula meseca po beogradskim gužvama, kreni-stani, pa uzbrdo pod ručnom...
Daleko od toga da ne može, ali stvarno mora da se pripazi, stvar navike.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Citat: Loganovac poslato 08.12.2009. - 06:23
Fora je stvarno prva liga, mislim na priključak za punjenje. Valjda ostale mrzi da se zezaju oko toga, lakše je da izbace cevku i probuše branik  :agr

Nije to fora, to je sada standardno izvodjenje kod Sandera. Za novi Logan neznam. A fora je u tome sto je poklopac (ukrasni) kod prikljucka za puenjenje veci kod Sandera nego kod starog Logana, a pa ispod iam mesta i za ovaj prikljucak.

Mozda jeste elegantnije, samo je pitanje korozije koja ce se vremenom pojaviti. Kod "nas" je to na mestu gde izlazi plinski vod iz prtljaznika, a kod "njih" na vidljivom mestu.

Peja

sandero1.4mpi

J sam na nekim Sanderima video da im je busen branik za punjac.A korozije nece biti jer su namazali finom cetkicom dva sloja zastitne osnovne farbe.