LED duga svjetla Sandero 3/Jogger

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

Kao što znate ova voziloa imaju oborena LED svjetla, ali duga su im obične halogene H7 sijalice.
Odlučio sam isprobati najjeftiniju i najlakšu varijantu za ugradnju led sijalica.
Ugradnja je jednostavna, isto kao i halogena sijalica, nema posebnih adaptera, ventilatora, blasta itd.
Koliko će trajati, dali će se pregrijavati (a mislim da neće jer se duga svjelta ne koriste stalno), brzo crknuti..., ostaje da se vidi
Rezultat je više nego dobar, svijetli ko Betlehem, puno bolje nego halogena

https://www.aliexpress.com/item/1005005102270824.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.36.10b318021cvXRy

Keka

A sta kazu vozaci koji dolaze u susret?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


nik

Citat: Keka poslato 04.04.2023. - 17:40A sta kazu vozaci koji dolaze u susret?

Verovatno isto što bi rekli kada voziš sa upaljenim dugim svetlima sa klasičnim sijalicama.  :lau:

maestral5747

Citat: nik poslato 04.04.2023. - 18:43Verovatno isto što bi rekli kada voziš sa upaljenim dugim svetlima sa klasičnim sijalicama.  :lau:

Tako je.  :aplause:
Duga ionako gasiš pa taman imao petrolejke

kiconix

Svakome sa ledom na koji naidjem, setim se majke.
Jako sebicno, jako.

maestral5747

a onda ćeš i više jer takvih auta je sve više

kiconix

Fabricki nisu problem.
Sijalice koje ubacuju u obicne farove bi kaznjavao na licu mesta.
Samo ko nece da prizna kaze da mu ne smetaju kad dolaze u susret.

Loganovac

Samo da podsetim, ovde se radi o zameni dugog svetla LED-om, ne vidim kako to utiče na vozila koja idu u susret.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Slažem se, duga svetla nisu problem. Podržavam ako se sa LED dobije bolja vidljivost sa dugim svetlima.

Citat: kiconix poslato 08.04.2023. - 14:47Fabricki nisu problem.
Sijalice koje ubacuju u obicne farove bi kaznjavao na licu mesta.
Samo ko nece da prizna kaze da mu ne smetaju kad dolaze u susret.

Meni izuzetno smeta. Problem je kada se u srednja svetla konstruisana za halogene sijalice ugrade HID-ovi ( ksenoni) koji zaista imaju mnogo jači intenzitet svetla a zbog pozicije i veličine svetlosnog izvora rasipaju svetlo na sve strane. OK su mi prepravke farova pri kojima se ubacuju projektori koji upravo eliminišu ovu pojavu i na to nemam primedbe mada to jako malo vozača radi. Ne znam kako ti ljudi sa "divča-ksenonima" voze po kiši, snegu i magli i kako im ne smeta refleksija npr saobraćajnih znakova i putokaza?
Da, podržavam kažnjavanje takvih slučajeva ali na žalost ni tehnički pregledi ni policija se time ne bave.

maestral5747

Dakle, opet o oborenim svjetlima.

Slažem se da svima smetaju ledovi i xenoni koji su u farovima za koje nisu predviđeni. Ja pričam o svjetlima u Sanderu 3, tvornički oborena led, i koja su, btw, svima malo previsoko namještena i ja ih držim na onom točkiću na 1, a ne na nuli.

Led u dugima se gasi isto kao što se gasi i bilo koje drugo kad ti netko dolazi u susret i ne vidim nikakav problem-
Ako ćemo po zakonu nisam legalan, ali po logici nikom nebi trebao da smetam.

kiconix

Nikom ne bi trebalo, slazem se.

maestral5747


Keka

Priznajem ispao sam mnoooogo glup  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Meni bi bilo razmisljanje koliko greju ceo far, odnosno plastiku. A i kako i da li radi ablend.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari