Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ako se ne varam, potrošnja goriva se preračunava na osnovu vremena i frekvencije otvaranja dizni. Možda kod tebe ima i potrošnja vazduha  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

#106
Tako je
Tako se meri kada je jedno gorivo, npr benzin
Pričamo da li može da prikazuje kada je na LPG
Onda za 2 vrste goriva bi ti trebali podaci i iz gasnog i ECU da se ubacuju u BC
Ovako uzimaš MAF i imaš za LPG sa istog ECU
Malo manje precizno jer nema cutoff npr ali radi pokazivanje za oba sa istog ECU

Edit
Tako mali Perica zamišlja
A Slavko će nam objasniti kako je stvarno
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

KizaHood

Zar fabricka ugradnja ne podrazumeva da je jedan isti ECU nadlezan za oba goriva?

slavko_bgd

#108
Ne, ne podrazumeva se. Kontroler motora upravlja svim njegovim funkcijama, kontroler gasa upravlja samo ubrizgavanjem gasa. Može da se napravi i takav sistem kontrole ali bi bio preskup i finansijski neisplativ.

Citat: kiconix poslato 05.10.2020. - 07:45
Plinski uredjaj je podlezan atestu bez obzira dal je ili nije fabricki ugradjen.
Razlika je samo sto kod novog nema atesta vec se na 5 godina radi reatest.

Tako je. Vozilo koje je homologovano kao vozilo sa dva goriva ne podleže ispitivanju. Za to vozilo se na osnovu COC-a izdaje saobraćajna dozvola "benzin/gas" . Podleže periodičnoj kontroli na 5 godina i podleže zameni rezervoara za gas na 10 godina.

silent

Да ли неко има информације или искуства, може ли у неком од салона да се проба Дастер са овим мотором, веома ме занима како се понаша у вожњи?

szs

Ja pitao u RS Karaburma pre oko mesec dana
Imali samo 130 za probne vožnje
Ali zato me prosto ugurao u Clio TCe 75 da probam iako me nije zanimao  :fiju:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

KizaHood

Definitivno BC n'ume da meri potrosnju na plin...  :doh:

slavko_bgd

A to je ... baš bitna stvar?

szs

I jeste i nije
Ali je lepo znati makar približno 
Ako već štedimo i "vozimo kao na krv"   :Smiley:
Što da ne?
:ne:
21 vek je, još malo pa će da izbace SUS a takve banalne stvari nisu rešili
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Neko ovde unosi zabunu, slučajno ili namerno  :gun:
U mom paleozoičkom atmosfercu sa dograđenim plinskim uređajem imam merenje potrošnje goriva, na koje god gorivo vozio. Na benzin skoro tačno, na gas dovoljno tačno, u zavisnosti od mape koja je zadnjih godina kanda za pohvalu. Dakle nije da nema "makar približno".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Ono kad vozim 5-tom brzinom 70km/h iza šlepera i trenutna potrošnja čega god na tabli 4,8L/100km  :woo-hoo:


szs

Citat: Loganovac poslato 13.10.2020. - 14:01sa dograđenim plinskim uređajem imam merenje potrošnje goriva
Zato i kažem da je smešno ako nema
Najbolje da nam KizaHood napiše šta ima na BC ili još bolje par slika ili video
Gledao sam jedno 10tak YT predtavljanja i nigde ne vidoh
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

KizaHood

Pa i nema mnogo toga; mada, dodje lakse kad nema mnogo ekrana da vrtis dok ne nadjes to sto te zanima.

Ima Km i parcijalna Km, digitalni brzinomer, reset sistema za merenje pritiska u gumama, temperatura motora, neke opcije za setovanje necega cime se jos nisam bavio... Mada, u zavisnosti od moda neke opcije se dobijaju i gube, a neke se ubacuju po potrebi (npr. nema napon, ali na jednom 1.0 Tce benzincu sam video da ima upozorenje da je akumulator pri kraju); a neke druge su prebacene na Media-Nav da ne prave guzvu na BC (npr. spoljna temperatura i sat)


Citat: slavko_bgd poslato 13.10.2020. - 07:19
A to je ... baš bitna stvar?

I to sto kazes...

slavko_bgd

Koliko znam, kod Renault i Dacia vozila sa OEM LPG-om instrument tabla se upravo tako konfiguriše: nema trenutne i prosečne potrošnje i nema autonomije.
Kada je isto vozilo samo na benzin, tabla se dodatno konfiguriše. Isto kao ako je motor dizel. Ili je običan radio umesto navigacije. Ima toga dosta.
Znam da kada se na bilo koji Renault od generacije 3 pa nadalje ugradi tng, javlja se problem sa autonomijom i nivoom benzina. Verovatno zato instrument tabla na OEM ugradnjama nema te opcije koje sam pomenuo. Namerno kažem instrument-tabla jer je BC njen podsistem.
Znam i da je konkretno na Duster1ph2 moguće "krekovati" tablu (rekonfiguracija sa DDT4ALL)  i uključiti ove opcije i da se nakon toga javlja problem sa zakucavanjem skale nivoa benzina u 0.
Tako da...to je to.

KizaHood

Malopre mi nestade plina (i to posle cak 405Km,a-je! :ziveli:), ali mi se tabla ne izkonfigurisa dodatno :hm:

Rumusko shvatanje ravnopravnosti - ako nema merenja na plin, ima da nema ni na benzin  :Smiley: