Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Evo i ja da se pridruzim klubu koji je ugradio filter kabine.  :) Kod mene nije bilo problema sa necistocama,ali sam ipak usisao i obrisao ono sto je ostalo od secenja. Sad za vikend ako budem imao vremena, morace ventilacija da se ocisti asepsolom, ili nekim proizvodom namenjenim za takve stvari.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

silent

Nesto slabo ima vlasnika Sandera na ovoj temi, izgleda da imamo te filtere u kabini (nisam gledao kod sebe, provericu prvom prilikom), ali kako stoji stvar sa ovim grilom za usisavanje vazduha? Da li se on skida na isti nacin kao kod Logana?


Loganovac

Ona 'artija je bzvz, ali Motrio filtar sa drugog klipa rad bih bio kupiti. Uostalom, pomoću onih žabica se može za sledeću zamenu iskoristiti i običan filtar od kuhinjske nape. Međutim, ne sviđa mi se što nije dobro ukrojeno oko otvora za dolivanje tečnosti za pranje stakla, mislim da će tu moći da prođe ono što ne treba, pogotovo imajući u vidu da je tu najmanji otpor strujanju vazduha. Stvar se dalje pogoršava kako se filtar prlja... Ja kad menjam čarapu napunim tečnost do vrha i uopšte ne pravim otvor u čarapi. S obzirom na veličinu rezervoara, maltene nemam potrebe da dolivam do sledeće zamene čarape.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

markonikolic83

#124
Na prvoj strani ove teme imaju slike i post(sredina drugog posta) kako sam ja uradio filter,preneto sa starog foruma.Slicno sam i ja uradio kao na drugom klipu,s tim da sam ja filc stavljao sa spoljne strane grila i "prosio" ga zicom od telefonskog kabla(primitivno,ali funkcionalno).Posao traje 15 min.Posle vise od 2 godine koriscenja,ja sam prezadovoljan.Sto se tice dolivanja tecnosti za brisace,ja sam tu recnuo filc duzinom otvora,i prosio zicom,pa po potrebi "otpertlam" taj "rascep" i dolijem tecnost(zimi trosim i po 15-20 litara tecnosti za brisace,pa sam zato tako uradio).Filtere menjam u prolece i jesen(tako nekako izdrze).Jedino sto se promenilo u odnosu na taj post sa prve strane je cena,koja je sada oko 160 din za 2 kompleta filtera.Iako upijaju vlagu,toplota motora ih brzo osusi(doduse auto je skoro uvek parkiran u garazi),pa nema onog neobicnog mirisa,nekog smrada...Cak kad koristim tecnost za brisace,nakvase se i filteri(a tecnost je lepog mirisa),pa imaju i funkciju osvezivaca  :)
2 u 1     :Smiley:

Veterinar

Moje resenje je najprimitivnije, ali funkcionise. Ne resava problem prasine kao sto bi resio unutrasnji filter uz podrsku najlon-carape. Mrezica za komarce u kombinaciji sa zicanom mrezom.

kiborggg

molio bi prijatelje forumaše da mi preporuče nekoga s foruma ili nekog majstora koji bi mi ugradio untarnji filter uz neku realnu novčanu nadoknadu. Hvala!

wvojin

Ma kakva pomoc i nadoknada, uzmi sam i iseci parce plastike. Imas sve dobro objasnjeno u video snimku koji je okacio nas kolega iz Rumunije - Kristi. Parce bonseka, skalpel, krpa (za bonsek), eventualno baterijska lampa i stare farmerke (po mogucstvu trenerka jer ima da se cuci)... 20 minuta max. Zasto bi nekome davao pare za nesto sto mozes sam da uradis. Imas sve u temi jako lepo i podrobno objasnjeno.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Goran

Citat: Keka poslato 14.12.2009. - 13:12
Poslednji put filter kabine sam menjao pocetkom juna, kada sam stavio i zensku najlon carapu na mrezicu.
Danas sam kupio filter (Unico) za 1100 din, i zamenuo stari zbog povremenog mirisa prasine.
Evo kako izgleda stari posle 6 meseci:


Da li je to cena sa plasticnim drzacem posto neki prodaju samo umetak i ako mozes da mi kazes gde si kupio

Keka

Umetak nije odgovarajuci.
Treba filter za Clio III (ili Modus) sa plasticnim drzacem.

Unico je u Kisackoj ulici, na uglu Kralja Petra i Kisacke.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

#130
I ja sam se danas bavio filterom vazduha kabine. Skinuo stari Mannov :.
Pre toga postavio najlonsku carapu (zena nije imala da mi da crnu pa je gril u smedjoj boji  :cry: )  na gril. Iskoristio sam kompresor   vazduhom  sam, pre vracanja, dobro izduvao prostor ispod grilla, supljinu oko filtera u kabini i celokupne vazdune kanale.
Imao sam od pre filter od Clia II. To je onaj bez plastike pa sam ga upakavao u vec skinuti Mannov (slikao ali je slika ispala toliko mutna da nije za objavljivanje). Na kraju malo egzibicije i filter je na svome mestu. Posle usisavanje i krpa za brisanje prasine i  posao zavrsen.



Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

sibelius

ja se vec neko vreme spremam da ugradim filter,al me malo mrzelo da visim naglavacke u kabini. medjutim, kad sam video slike shtrokavih filtera mislim da dubljenje na glavi uopste nece predstavljati problem

balenko

Pre nedelju dana sam ugradio polen filter. Kad samo pomislim da sam o tome razmisljao duze od godinu dana. Doduse cekao sam da auto izadje iz garancije. Sve u svemu posao gotov za pola sata. Jedini alat koji sam koristio (osim mobilnog) je mali svajcarac. Inace filter Valeo placen 1010 dinara.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sibelius

da stvarno daj ime tj lokaciju prodavnice
kod zeljka je 7 evra pa plus postarina mozda ustedis 100 din
nije vredno truda