Podizač haube

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

Dali je netko od vas probao ovako nešto kao na videu? Dali treba neki proračun kuta zatvaranja i dizanja? Baš bi htio to ugraditi ali nisam naišao na nešto opširnije o ovome na netu..,
http://www.youtube.com/watch?v=1MRQkL4sl2o

mali.alen

#1
Vidio na ebayu da postoji set za podizač haube za Sandero 1 pa reko zašto ne bi probao sam napraviti. I uspjelo. Od materijala komadić vinkla 40x40, dva vijka s kuglicom m6 i amortizer gepeka duljine cca 45 cm. Radi super, jedan podizač dovoljan da podigne haubu i drži ju na mjestu. Kažu da slika vrijedi 1000 riječi:






Zoran

Čestitam, baš korisna stvar.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Daj još malo detalja oko bušenja, šrafljenja, zaštite od korozije... Pitam se samo da li su šarke predviđene da istrpe tu silu u zatvorenom položaju.

Svakako čestitam na donošenju ove interesantne ideje i volji da se sprovede u delo!  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mali.alen

Citat: Loganovac poslato 15.08.2020. - 08:43
Daj još malo detalja oko bušenja, šrafljenja, zaštite od korozije... Pitam se samo da li su šarke predviđene da istrpe tu silu u zatvorenom položaju.

Svakako čestitam na donošenju ove interesantne ideje i volji da se sprovede u delo!  :ziveli:

Bušenja nema. Sve se fiksira postojećim šarafima jedino se onaj na šarki haube zamjeni kuglicom. Dakle nema potrebe za antikorozivnom zaštitom. Jedino sam namazao malo diht mase između ovog vinkla i blatobrana čisto da nije metal na metal. A sad što se šarki tiče mislim da im nebi trebalo ništa biti.





Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

nik

 :aplause: :aplause: :aplause:
Pravi DIY

PS:
Koja je potisna sila amortizera?

mali.alen

#9
Hvala svima. Sila amortizera 385N. Mislim da je od Renault Clia 2, od gepeka

szs

Ostade još nedorečeno.....cena kompleta?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mali.alen

Amortizer nekih 12 eura +  vijci s kuglicom nekih 5 eura novi. Komadić vinkla i jedna matica m6 sam imao doma.

goxy


Boka

Odlicno , i meni se svidja.  :to:

Aleks