Ugradnja Media Nav uredjaja

prethodna tema - sledeća tema

bugi

Danas stigao Media Nav, kupljen u kompletu sa drugom blendom/maskom. Sutra ga ubacujem ako sve bude ok.  Takodje porucena parking kamera i odgovarajuce ozicenje sa AliExpress-a.
Muka je bila naci blendu na oglasima za fabricki radio, druga opcija je bila da secem ovu staru, al to nije proslo  : :bonk:
Ono sto cu još potražiti ovih dana su komande na volanu, i njihovo ožičenje.

Logan 2013 god, 1.2 16v ambiance.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd


Andrix

A gde si ga uzeo, posto ? Cisto da i ja razmisljam u tom pravcu
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

 :aplause: :aplause:
Pusti još malo slika, ne košta   :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bugi

#6
E ovako, Media Nav ubačen, za sad fali gps antena (porucena sa AliExpress-a) ako u medjuvremenu ne nadjem ovde(ako budem ne strpljiv... Cekam sutra da mi jave za komande iza volana, svi imaju komande, ali niko nema kabal koji ide od komandi do uredjaja... Kace se na ovaj mali 8-pinski konektor. Takodje fali mi mikrofon, pa cu to morati da improvizujem, i prilogu je shema konektora na koji se kaci mikrofon, e sad ono sto me buni, je sto te tri zice gde treba mikrofon idu negde ka volanu... Mislio sam da probam da dodam u konektor, samo da prvo nabavim i to....

Media Nav sam nabavio na autootpadu u Šapcu, placen je 100 evra, moze da se nadje i za 80 po oglasima, ali problem je taj sto nemaju ljudi odgovarajucu blendu, e sad ko je imao fabricki radio njemu nije bitno, a ko je imao ugradni mora da zameni blendu, ako bi se sekla ne bi to lepo izgledlo....

Andrix

Meni je mikrofon na plafonu ispred retrovizora
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

bugi

Da da, znam gde je, nego trenutno nemam nikakav, al ipak ne bih bušio nebo, da to ne bi loše ispalo, negde ću ga vec u toj zoni pričvrstiti.

kiconix

Mislim da ne mozes nista da unistis.
Mikrofon nema razloga da ne odgovara od Renoa, treba proveriti.

slavko_bgd

MediaNav, zavisno od vozila u koje se ugrađuje, može da ima u sebi integrisan mikrofon. Treba da bude fizički prisutan u uređaju i treba da bude konfigurisan kao interni. Ako je to slučaj, nema potrebe za dodatnim eksternim mikrofonom.

bugi

#11
Hvala na informaciji Slavko, reci mi jel se aktivira preko Clip-a? Koliko sam video ima i  Micom meni, al nisam dovoljno to istrazio. Verzija softvera je 4.0.3. trenutno.

Ovako do verzije 4.0.3 moze da se udje u meni
Sta trebam da namestim? Kliknuh na internal al nista...

ivan-bgd

Јеси ли се добро информисао око уградње уређаја. Колико знам углавном је потребно кодирање тј декодирање уређаја који није изворно из тог аута....

kiconix

Ne secam se da je Veterinar nesto kodirao.  :ne:

szs

Ni ja nisam kodirao ništa pri ugradnji MN1
Samo ukucao sigurnosni kod kao kod svakog radia
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella