Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Ayrton

Ma samo oko toga i lomim glavu! :banghead:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Ne razmisljaj, uzmi Mishelin.

Veterinar

Lom glave je zbog cene gume. Da prelazi godisnje 30000 km ne bi razmisljao, ali tu kilometrazu prelazi za tri godine, a kako stvari stoje, kod vecine nas ce zbog cena goriva ukupna godisnja predjena kilometraza biti u opadanju. S pravom se Ayrton pita da li je bolje uzimati upola jeftiniju gumu na pet godina i uvek imati dobru šaru ili kupiti skupu gumu, pa je sa dobrom šarom menjati nakon nekoliko godina jer je dobra, ali stara. Iskreno bih da prelazim malu kilometrazu montirao Hitris ili tako nesto i sa zadovoljstvom ih menjao kroz nekoliko godina.

Vihor

Nazuti letnji opanci, lanci i ljopata do prvog u gepeku   :cool:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

saša61beograd

Ja bih uzeo jeftiniju (ne najjeftiniju!) gumu pa je posle tri godine zamenio novim.Mislim da je to bolje nego jahati neki premijum brend 5-6-7 godina kada i najbolje gume postaju tvrde,klizave i neudobne.Bez obzira na šaru.

Ayrton

Citat: Veterinar poslato 29.03.2012. - 20:02
S pravom se Ayrton pita da li je bolje uzimati upola jeftiniju gumu na pet godina i uvek imati dobru šaru ili kupiti skupu gumu, pa je sa dobrom šarom menjati nakon nekoliko godina jer je dobra, ali stara.
Da li bi ovaj Barum Briliantis 2 bio dobar izbor?
Oko 1000-1500 im je manja cena od Hitris-a,a na ADAC testu se pokazao kao jako dobar,doduše u dimenziji 175-14.
Ja sam imao fabričke Continental-ke i nisam bio oduševljen,pa se sve nadam da me nove Barum-ke neće još više razočarati,ako ništa drugo biće nove,neko vreme....
....Pa ako bude para,za godinu dve,Mišelin ili Fulda.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

saša61beograd

Upravo tako.Novo je novo.A Barum je neka zlatna sredina po ceni i kvalitetu.

dejanz

Prosle nedelje uzeh u Coningu dve Barum Brilliantis2, dot 0912. Za malo vise para imali su Uniroyal Rainexpert koji se jos bolje pokazao na Adac-u http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx

alexv011

ADAC nisam konsultovao ali iz iskustva mogu da kazem da ni Kleber nisu lose.
Malo su bucnije od Michelina i nemogu da se voze brzo kao Michelin po kisi ali zato odlicno koce i na kisi i na suvom.
Bio sam zadovoljan. Neznam koja im je sada cena a ja sm ih placao oko 5000 din.

dovla

Razmišljam o:
Dunlop SP Sport 01 185/65/R15 T
Da li ih neko ima(o) i kakve su?

gromovnik

Citat: alexv011 poslato 30.03.2012. - 14:31Neznam koja im je sada cena a ja sm ih placao oko 5000 din.
5.317 din - http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/kleber-185-65-r15-dynaxer-hp3-88t-859340
Moguće da negde ima i jeftinije.

Lazar@

Danas posle oko 23000 kilometara pukla prednja guma...Rupa od eksera ili sarafa  :bonk:  Continental premium contact 2 gume

DarioGTI

Jel baš "pukla" kao da se poderala i da joj nema spasa, ili "pukla" kao da je samo probušena i da se može zakrpat?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Lazar@

bas je pukla...i evo sad zakrpljena  :too:

nenaddj

da li je iko vozio tigar prima ljetne gume?
http://www.4gume.com/auto-gume/tigar/prima/
ovo su jeftine gume kvalitet sigurno nije neki ali vodim se mišlju da je bolje voziti ove ljeti posebno a zimi neke zimske
nego naprimjer neke skupe gume M+S tokom cijele godine