Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: Loganovac poslato 02.06.2018. - 06:55
Aha... Samo ja sledeći put tražim gumu koja će da se drži puta a ne omu koja će da traje. Da sam pri parama poklonio bih ovo Mišelinovo g*vno koje vozim nekoliko godina a još uvek se puši, kao da je upravo iskenjano... Džaba to kad kliza ko po ledu.
Energy saver? Cuo sam sve najgore o toj gumi, pogotovo kad vidis cijenu i performanse...

Bio sam da trazim gume... Uniroyal Rainsport 3 je magicno skocio na 68e( a ja ga platio 54e), Hankook Ventus Prime 3- nestasica, prodate sve(a inace su 57e)...
Iz te neke osrednje klase nude mi Barum Bravuris 3, General Tire Altimax Sport(by Conti), i neki najnoviji uhp Federal Evoluzion ST1...

Za barum mi kazu da ima meke zidove i da voli da ss pojede po ivicama...Altimax Sport ima dobre ocjene na testovima, a ovaj Federal izgleda bas mocno, ali testova nigdje  :ne:
Trazio sam i te Lassa, kod nas  ne postoje...

Nudili su mi i neki Maxxis Premitra HP5, isto je solidan na testovima ali ja nikad u zivotu nisam cuo za taj brend

Loganovac

Jeste Energy Saver  :agr:

Da nije ovog Foruma, ni ja ne bih čuo za Lassa, "General Tire Altimax", Maxxis i ko zna šta još. Ne zanima me inventivnost tog tipa, rekoh da sledeći put, Bože zdravlja, kupujem najpoznatije, najskuplje i najproverenije. JBG više cenim život, i svoj i tuđ. Nije u pitanju nekoliko hiljada evra nego dinara. Inače, već duže vreme sam pripravnik u udruženju vozača penzionera (Zoran je predsednik  :hihi1: ), ali ima povremeno situacija kad mi se omakne noga, a godine čine svoje - nisam ni blizu dvadesetim i tridesetim, pa da ne bude belaja...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

kakva je ovo sad Sava Intensa HP?

Znam da je prije sara bila ovakva



Sad je ovakva?


Zoran

Mislim da je nova tiša jer su poprečne  šare zbijenije
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Danas sam stare, fabričke gume sa mog Sandera prodao za 100KM što otprilike dođe malo više od 50€. Sa tim dodatkom u računici nove gume su me izašle 240KM sve skupa ili 60KM, tj. 30€ po gumi.

Inače impresije su da su ove Fulde po kiši dobre, nemam onaj osjećaj nesigurnosti kao sa ovim bivšim Goodyear gumama. Takođe i primjetno su mekše. Napumpane su na 2.1 prednje i 2.2 zadnje ali prvom prilikom ću povećati pritisak za 0,1 ili 0,2, ali o tome svakako u posebnoj temi.

Lazar@

Posle mozganja odlucih se ipak za budzet opciju...
Kupljene dvije nove Zeetex ZT1000 za prednje tockove a pozadi sam osiguran od strane Uniroyal Rainsport 3 od prosle godine

Kineski brend, koji je zavrsio u top 15 guma u Auto Bild testu

Akvaplejning 7.5 od 10 (pobijedivsi Michelin Energy Saver za 4km/h)
Suvo kocenje 7.2 od 10
Kocenje na mokrom 7.0 od 10
Drzanje pravca pri velikim brzinama 7.9 od 10
Udobnost 7.8 od 10
Buka 7.9 od 10

Presao sam svega tridesetak kilometara, za sad samo pozitivne ocjene...Jako meka i tiha, osjecaj na volanu malcice bolji nego kod unirojala( unirojal sigurno drzi bolje, pogotovo po kisi, ali je dosta "tup" )
Sara nije bas lijepa na oko( naspram uniroyala) i ne uliva mnogo povjerenja za kisu makar ovako gledano  :D Uglavnom testiracemo  :-)1




Keka

Ne znam koji je to test, ono sto sam nasao iz 2015. godine kaze da je na mokrom zaustavni put duzi za 5-7 metara u odnosu na premium, odnosno oko 25%.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Canadian tire :ne:
Kako god da okrenes za te pare mislim da je ok...
205-55-R16 42e komad sa ugradnjom i balansiranjem

A makar postoji neki test, za razliku od tigra, sportive, vikinga za koje samo kruze price rekla kazala...
Kad pocnu kise rotiracu uniroyal naprijed...A sad neka se peku na nasih 50 stepeni

Zoran

Šara je baš lijepa
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Aha, može milje po njoj da se veze...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Ova guma je polozila svaki test nocas!  :ha:
Na suvome se ponasa fantasticno! Maltene 1/1 sa uniroylom  :ha:

Gazio sam mokre bulevare i kruzne tokove namjerno bas agresivno i pozitivno sam iznenadjen! Ne, ne drzi dobro kao uniroyal ali ni malo nije lose! Mislim da bi 90% normalnih vozaca bilo zadovoljno...

Ono sto je glavno je da je skoro necujna...Ja je vozim na 2.3 bara jer mi je na 2.1 premekana

Za sad sve preporuke, zasigurno bolja trgovina od tigra, save intense i starfire-a i ostalih guma u tom rangu...


Sta ce se desavati kad je istrosim malo nisam siguran...na dodir djeluje mekana skroz do kraja

dekiv68

Takav osećaj je uvek sa novom gumom. Javljall za dalju exploataciju

jasho

Evo ja javljam za Lassu, po onom prolomu u petak preko Mokre gore, Tjentista sve do Gacka kisa sve vreme (kisa u momentima i suvise blag izraz), bez greske, stabilna, bez proklizavanja.

Lazar@

Citat: Lazar@ poslato 20.06.2018. - 09:02
Posle mozganja odlucih se ipak za budzet opciju...
Kupljene dvije nove Zeetex ZT1000 za prednje tockove a pozadi sam osiguran od strane Uniroyal Rainsport 3 od prosle godine


Zaboravih da napisem, cisto da imam i "digitalnu" evidenciju...
Nove gume montirane na 108 000km