Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Siguru sam imao jednom, ali nisam bio zadovoljan. Dosta sam guma imao u međuvremenu, pa se ne sećam šta me je odbilo, ali znam da se na Siguru nisam vratio.  :ne:

Raja

Pisao si o tome, tresle su na 130km/h. I ja sam vozio siguricu u poslednjoj garnituri i nije mi bilo strašno što su bile tvrde i uplastičene, koliko mi je bilo strašno kada su
se uvile u osmicu posle 4-5 godine i tresle auto k'o majmun tarabu.

jasho

 A o trošenju istih da ne pričamo, jednom uzeo siguru i nikad više!

darconny

Hvala na odogovorima za Siguru. Sad, ja sam je vozio na golfu dvici sto se kaze, koja se i nije vozila preko 120 :Smiley:
Tek sad ne znam sta cu da uzmem za Sandera...

Raja

Ma uzmi ti siguru nije sad da te odvraćamo samo iznosimo svoja iskustva. Poslužiće ako nisi zahtevan vozač. Koliko para toliko muzike.  :driver:

darconny

Pa sad nisam siguran, mogao bih i ovaj Hankook 435 to nije tolika razlika u ceni vidim ima za 5680din. Trebalo bi da je bolja od Sigure.

vladimiris

Darkonny druže gde si gledao Hankook i koja je dimenzija, zanimame...pozdrav!

darconny

#967

Gledao sam na beo-car.rs, moje dimenzije su 185/65 R15. Vozim Sandero Blackline iz 2010-te.

Aleksabgd


jasho

Da mi sad trebaju ljetne, kao što mi ne trebaju, jer ove Lassa Atracta  guraju 5 sezonu, uzeo bih Greenways bez razmišljanja...

Lazar@

Sta mu ga dodje treadwear? Mislim znam prevod, ali ne znam kako se racuna koliko km moze da predje guma?

gledam neke gume, njima je oznaka 300
A ima ih da idu do 500?

Vladan P

Treadwear je odnos potrošnje gazećeg sloja prema nekoj referentnoj gumi koja je  (nekad ,negde) istestirana u kontrolisanim uslovima.

Recimo guma sa oznakom 200 trebalo bi da traje ( pod identičnim okolnostima) duplo duže u odnosu na onu sa oznakom 100.
Sve ovo shvatiti VEOMA uslovno ali eto-poželjno je da je taj broj što veći.
Zajedno smo skupa !

Loganovac

Aha... Samo ja sledeći put tražim gumu koja će da se drži puta a ne omu koja će da traje. Da sam pri parama poklonio bih ovo Mišelinovo g*vno koje vozim nekoliko godina a još uvek se puši, kao da je upravo iskenjano... Džaba to kad kliza ko po ledu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vladimiris

Kupio 2 LASSA gume 175 70 14 u Kemoimeepx u Beogradu,  sa montažom balansiranjem 10.070 din.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella