Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 :ziveli: hvala na lijepim riječima
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksabgd

Može slika tih guma? Mene lično zanima,a pretpostavljam i kolege sa foruma kako izgledaju gume sa tolikom kilometražom.  :ziveli:

Aleks

#947
Citat: roolet poslato 21.05.2018. - 12:20
...
U cemu je kvaka?

AL svaka CAST

Voznja na otvorenom putu uz konstantno obaranje rekorda u min potrosnji... Ne vidim zasto ne bi isterale oko 200.000km.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Ponovicu se, u nekadasnjem loganu imao sam rezervnu gumu koja je za oko7 god presla 20 km, jednom stavljena. Kada sam pitao vulkanizera jel dobra on reca samo - baci je, zbog samog stajanja se isposnila i na prvoj rupi moze da eksplodira iako je na izgled bila dobra....Lepo je sve to ali je rizik...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Citat: Loganovac poslato 21.05.2018. - 20:26
Alo, 422.700!
Preko zime ne vozi na letnjim gumama.

Zoran

422 - 135=287,  287x4/5= 230.  X 1000 =230 000 km.
Da pojasnim, 135 000 je pređeno sa zimskim a 287 000 km je pređeno sa 5 guma jer sam rotirao i rezervnu. Po mojoj pretpostavci su prešle oko 230 000 km. Slike su postavljene negdje na Forum prije pola godine. Lako slike stavim na Fejs ali ovde na Forum nešto mi zapinje a Miroslav mi je odselio za Sarajevo.
Sam svoj gazda - vazda.

Boban

Zoki to lagano vozi,nema ,,potpisivanja,,i trajuuuu :aplause:

speedo

Konačno sam se i ja ponovio sa ljetnim gumama, nabačene Fulda EcoControl HP, proizvodnja 0118 sa Tajlanda, ni manje ni više. Prešao oko nekih 150 km za sada i u odnosu na fabrički Goodyear koji je vožen otprilike 30.000km ali i sedam sezona, udobija i tiša na rupama. Na manjim poprečnim neravninama gotovo da se i ne čuje, na onim malo većim zvuk je dubljeg tona. Po kiši sasvim dobar osjećaj kontrole. Na 120 auto plovi, tako da su moji problemčići sa laganim debalansom guma najvjerovatnije uzrokovani od strane starih guma.

4 gume+montaža+balans+4 nova ventila 340 KM ili otprilike 174 eur. I mogu da preproučim brzu i ljubaznu uslugu u vulkanizeru "AS" Sarajevo - Kobilja Glava.

Fuldu sam pomalo neplanirano uzeo, ali za sada zadovoljan. Svakako ću prenijeti iskustvo i iz narednih godina. Išao i raspitivao se za Verdestein, Pirelli, Uniroyal ali iz nekog razloga svi ti veliki i razvikani trgovci guma su prilično neozbiljni...ili imaju dvije gume na stanju ili ne znaju kad će nabaviti ili treba posebno naručiti i čekati...za takve igranke nisam bio raspoložen.


kiconix


LeNgenda

Kako ja merkam Fuldu Multicontrol... Deluje kao najbolji odnos cene i kvaliteta.

Ali to nije letnja guma, tako da izvin'te.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Jel to za sva god.doba deluje mi ok ? Moje sledece su vidjene  all season.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Citat: LeNgenda poslato 22.05.2018. - 19:38
Kako ja merkam Fuldu Multicontrol...
Merkaj ti u toj klasi i Kleber Quadraxer 2 (obavezno 2,jer je 1 bio ispod proseka).Valjda nije off,pa all season gume jesu i letnje 8 meseci godišnje.

darconny

Da li je neko skoro stavio Tigar Sigura gume? Meni je vulkanizer rekao da je Taurus guma za izvoz i da ne valja nista.
I da je Sigura mnogo bolja, ja sam je vozio na starom autu, ima tome vec 10-ak godina i bile su odlicne. Inace trazim gume za Sandera 185/65 R15. Nisam presao 400 hiljada sa Continentalom kao neki ovde, ali 8 godina vreme je za zamenu :)

vladimiris

Druže iz Viteza napravio si pravi potez kupovinom Fulde.Moram da kažem da Vam zavidim jer su u Srbiji prilično skuplje.Po ceni kojoj si kupio Fuldu ja u Beogradu mogu samo Barum i to iz januara prošli godine :conf: