Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Zee

Hvala Jaso   :ziveli:

Keka

#916
I Tigar je Michelin, ali ni nalik. Kad bi Michelin prodao Alpin pneumatika po okruzenje koliko su prodali Wintere? Nikad. Nema veze sto je plasticna i losa po suvom, a narocito mokrom, vazno je da je jeftina.

Jeftine gume su jeftine gume, desetak metara duzi zaustavni put nije toliko znacajan  :Smiley:

Nece maticna firma napraviti jednako dobru gumu za manje para, nece sami sebi preseci granu na kojoj sede.

Za prosecnog vozaca su verovatno korektne, nisam uspeo da pronadjem referentne testove osim starih od pre desetak godina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


astmario

Samo par kratkih utisaka za Hankook K435, u odnosu na matori Mishelin prijananje rekao bih isto, nisam primetio nikakva proklizavanja sto na asfaltu sto na losijem putu. Buka osetno niza, sto je opet i ocekivano od nove gume. Danas po kisi takodje bez iznenadjenja. Moram da proverim na koliko ih je vulkanizer napumpao, deluje mi da su u ostrim krivinama mekse od predhodnih.

Lazar@

Moram da kupim 2 ljetnje gume :glare:
Zbog neplaniranih stroskova servisa i jos cuda nekih izgleda da ce morati budzet varijanta :ne:

Izbor je sledeci:

ovaj novi Tigar High Performance
Lauffen s fit
Sportiva/Viking

Cijena ista za sve  :ces:

Citam na drive2.ru, rusi bas zadovoljni i tigrom i laufenom...A nas narod jako hvali sportivu? :ces:

Ayrton

Godinama vozim Sportivu, T-65 sedam godina a "Compakt" od prošle godine. Nisam imao problema, ali ih nisam testirao u nekim rizičnim situacijama (naglo kočenje po pljusku ili namerno uletanje u krivinu sa 80-90 km/h).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Ne valjaju ni jedne od pomenutih.

U testu Autobilda ta nova Tigar guma je zauzela 40. mesto od 50 testiranih guma. Cak su i neke PRC gume bolje rangirane.

Platz 40: Kormoran Road Performance • Bremsweg nass: 43,5 Meter • Bremsweg trocken: 38,2 Meter • Gesamtstrecke: 81,7 Meter.

Poredjenja radi, prvo mesto je zauzeo Hankook Ventus Prime3: Bremsweg nass: 35,2 Meter • Bremsweg trocken: 34,5 Meter • Gesamtstrecke: 69,7 Meter.

Gde i kako samo uspes da iskopas takve ponude  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

U cenovnom  rangu tigra pogledaj da li ima u prodaji turska lassa. Jedine gore gume od tigra su starfire( trayal)

Keka

I vecina (jeftinih) made in PRC.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Eto koje sam srece...gadjao sam sinoc rupu i sad imam malu "kilu" na zidu uniroyalke  :ljut:

A to je prilicno za*bano jer uniroyal inace ima bas meke zidove, sad me je strah da mi ne eksplodira negdje u vožnji :ljut: :ljut: :banghead:

izgleda da ce morati sve 4 nove

Ayrton

Citat: Keka poslato 15.05.2018. - 07:54
...Kormoran Road Performance ...
Znači ovako se zovu Tigar High Preformance u Evropi?
Mnogo su jevtine, ali izgleda da ne vrede ni toliko.
Ali nekako mi se više "sviđaju" od raznih kineza, na našem tržištu...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Lazar@

#925
Citat: Keka poslato 15.05.2018. - 07:54
Ne valjaju ni jedne od pomenutih.

U testu Autobilda ta nova Tigar guma je zauzela 40. mesto od 50 testiranih guma. Cak su i neke PRC gume bolje rangirane.

Platz 40: Kormoran Road Performance • Bremsweg nass: 43,5 Meter • Bremsweg trocken: 38,2 Meter • Gesamtstrecke: 81,7 Meter.

Poredjenja radi, prvo mesto je zauzeo Hankook Ventus Prime3: Bremsweg nass: 35,2 Meter • Bremsweg trocken: 34,5 Meter • Gesamtstrecke: 69,7 Meter.

Gde i kako samo uspes da iskopas takve ponude  :doh:
Nije ista guma tj sara
Tigar se prodaje kao Taurus a ne kao Kormoran, makar u ovom dezenu.
Kormoran road performance u r16 velicini



Tigar high performance r16


Ayrton

Ovih "High performance" ima i u dimenziji 14" i 15".
P.S. Šara podseća na jednu staru šaru firme Semperit.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Daniel

Meni nije jasno. Vecina nas ima gume 14-16".
Razlika izmedju low cost, no-name, PRC i premium guma na ceo set moze da bude 40-80eur.
Cemu rizik? :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Vladan P

#928
Danijel
Pa nije baš tako.
Recimo kod nas 16-ice (205/55/16) koštaju od 4000 din. do 29000 din.
Ajde da kažemo da su dobre gume (recimo neke Continental) oko 9000din.
4x4000 =16000 dinara
4x9000 =36000 dinara.
Razlika je (na ceo set) oko 170 evra!
Da dozvolimo i neka odstupanja opet je to oko 150 evra.

BTW- Ja mislim da vredi platiti tu razliku!

PS-Jedino ako ti podrazumevaš neku drugačiju definiciju ''premium'' guma

Zajedno smo skupa !

Daniel

Good Year Efficient Grip Performance 6700rsd
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.