Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Vladan P

Na  Stepway-u su  205/55 R16
Zajedno smo skupa !

bocca

Na početku je stepway imao fabričke 195-55/16 a od redizajna su fabričke 205-55/16. Ako se ne varam, po kalkulatoru guma, razlika je 1,7%.

Keka

Nije stvar samo u sirini, u pitanju su pomesane babe i zabe: premium letnja guma i ekonomska klasa zimske gume.

Naravno da ce u svim uslovima i na svim podlogama postojati drasticno razlicito prianjanje koje ce dovoditi do nepredvidivog ponasanja vozila.

Pravilo iz zimskih uslova-bolja guma pozadi-treba da vazi i u ovom slucaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vladan P

Ne postoji ispravan način da se gume različitih karakteristika i različitog kvaliteta  montiraju na vozilo.
Nekako je teško shvatiti da imamo pare za automobil a nemamo za gume.
Ako je situacija takva - kupili smo skuplji auto nego što smo sebi mogli dozvoliti.

Ne pravim se pametan ali ne želim da se takav auto kreće po ,recimo, kiši iza mene ili u susret meni.
Zajedno smo skupa !

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Citat: Keka poslato 05.04.2018. - 15:18
Nije stvar samo u sirini, u pitanju su pomesane babe i zabe: premium letnja guma i ekonomska klasa zimske gume.

Naravno da ce u svim uslovima i na svim podlogama postojati drasticno razlicito prianjanje koje ce dovoditi do nepredvidivog ponasanja vozila.

Pravilo iz zimskih uslova-bolja guma pozadi-treba da vazi i u ovom slucaju.
A nekada je vazilo da bolje gume - zimi idu na pogonske tockove, jer bitnije je da mozes da krenes nego pred/pod upravljanje. A leti je bilo napred bolje zbog upravljanja, naravno vozila su se "sporija" kola....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Po meni je bitnije da nema pod-pred upravljanja nego teže krenuti...

Andrix

Po meni nije, jer ja brzinu mogu lakse da kontrolisem od tehnike kretanja...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Kad dupe pocne da bezi, to niko ne moze da kontrolise.

Onda je bolje da nisi uopste krenuo.

Citat: Vladan P poslato 05.04.2018. - 16:29
Ne postoji ispravan način da se gume različitih karakteristika i različitog kvaliteta  montiraju na vozilo.
Nekako je teško shvatiti da imamo pare za automobil a nemamo za gume.
Ako je situacija takva - kupili smo skuplji auto nego što smo sebi mogli dozvoliti.

Svaka cast  :hall:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Citat: Vladan P poslato 05.04.2018. - 16:29
Ne postoji ispravan način da se gume različitih karakteristika i različitog kvaliteta  montiraju na vozilo.
Nekako je teško shvatiti da imamo pare za automobil a nemamo za gume.
Ako je situacija takva - kupili smo skuplji auto nego što smo sebi mogli dozvoliti.

Ne pravim se pametan ali ne želim da se takav auto kreće po ,recimo, kiši iza mene ili u susret meni.

Oces da mi kazes da svako od vas uvijek ima sve 4 iste potpuno nove premium gume na autu? I za zimu i za ljeto?

Ova prica bas ne pije vodu...

I znam da barem 70% vozila na ulicama ima gume razlicitih brendova naprijed-nazad...


Kako god okrenes, racunam da sam bezbjedniji ucesnik u saobracaju nego neko ko je na sve 4 tigar gume.



Moj post je bio vezan za to da gume samo 1cm sire napravise ogromnu razliku sa upravljanjem auta...
Svakako cu da kupim ili jos 2 unirojalke ili 2 hankook ventus prime 3 da bih makao zimske

dekiv68

Mislim da se trebaju imati sve 4 iste gume ali po dimenzijama, mada ne mora da znači (primer smarta i sportskih auta). Što se tiče tipa modela i šare mislim da trebaju biti istovetne na jednoj osovini

Loganovac

Hobi filozofa ima kol'ko oćeš, svako zna kako bi najbolje sastavio nacionalni tim, kako bi vodio državu, pa čak i koje su gume najbolje za pozadi a koje za napred.  :laugh1: Ništa ovo nije loše, važno da se zabavljamo. Uostalom, forumi su zbog takvih filozofija i napravljeni. Dakle, ne zamerite, ne kritikujem bilo čiji stav u vezi kombinovanja pneumatika napred-nazad, zimske-letnje i drugo, ali moram da izjavim da još nisam čuo da bilo koji svetski proizvođač na bilo kom novom autu u kategoriji o kojoj ovde bistrimo isporučuje različite gume na prednjim i zadnjim točkovima, uključujući i "terenska" vozila. Naročito ne par latnjih i par zimskih guma, siguran sam da bi to ovde završilo u Smešnim sličicama....
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Mislim da ima u regionu i zakonskih rješenja i propisa, koji zahtjevaju iste gume, ne samo na jednoj osovini, već sve četiri...

Da ne govorimo o tome, koliko to smeta, šteti i skraćuje život trapu, ali kolega Loganovac je u pravu, bitno je da se čakula o svemu :)

Daniel

Pošto sam jesenas jedan prednji GoodYear performance uništio, a drugi poprilično načeo sledi mi nabavka barem 2 gume.
Dva preostala good year-a su sa 4,5mm.
Nov Goodyear u ovoj mojoj dimenziji košta 6700.
Reno nudi po 5700 Motrio Conquest (za koji nema teorije da nađem neki test) i četvrta je gratis.

Da ga hebem šta da radim  :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Andrix

nisam znao da Motrio pravi i gume. Bas su univerzalni...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari