Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Ivan

BFG, odlične gume  :to:

drzarkod

Kupio Fuldu Ecocontrol kao Keka samo dimenzija 195 55 r16...nije bucna 67 dB, lep grip i deluje dugotrajna...videcemo na kisi kakva je....ja zadovoljan....

Dejan11

za dustera ?
da li neko zna koja dimenzija gume treba da bude za dustera da felna bude 18 ? hvala ...

johnnypa

http://www.michelin.rs/ Imaš ovde da upišeš podatke o vozilu i pokazaće ti dimenzije guma za tvoj auto, a sem toga treba na vozačevim vratima da imaš oznaku koja dimenzija gume ide i koliki pritisak treba da bude.

miki-bgd

@Dejan11
Imas na netu brdo kalkulatora, evo npr ovaj http://www.tyresizecalculator.com/ . Uneses fabricku velicinu gume i imas da izaberes novu velicinu felne, on ti vrati sve gume koje odgovaraju.

nik

Citat: nik poslato 31.03.2015. - 19:37
Hankook K425
Prvi utisci  :bliss: fantazija

Probao par oštrih kočenja, brzinu 140 km/h, brži ulazak u krivinu. Sve položeno bez greške. Udobnost za tri koplja bolja nego stari Hitris kada je bio nov. Buka nije izražena posebno, mada i nije nešto posebno tiha. Videćemo kakva je po mokrom.
U svakom slučaju topla preporuka.

Probana po mokrom.
I drugi utisak  :bliss:

Ljota

Imam ih drugu sezonu na loganu i moja zapazanja su potpuno ista! Jos i ako im vek trajanja bude na nivou udobnosti i funkcionalnosti, bice to pun pogodak!  :dobro:

roolet

Imam ih na Espace-u, ventus prime 2,ljudi nisu svesni koliko su to dobre gume za tu cenu, izgleda da se ne trose preterano brzo

Lazar@

Posle fantasticnog iskustva sa zimskim gumama Starfire w200(By Cooper tires,made in Serbia) doslo vrijeme da se stave ljetnje gume...
Imam dvije kontinetal koje imaju nekih 4-5mm mesa one ce da idu pozadi a mislio sam da uzmem jos 2 nove gume za prednje tockove...
Situacije je takva da su mi u opticaju:
Kenda kr20
Hifly hf805
Novex superspeed a2
Federal ss595 evo
Nankang eco 2

Nikad nisam imao iskustava ni sa jednom od ovih kompanija pa me zanima sta mislite?cijena ovih guma je od 50-60e po komadu dok su goodyear,pirelli,toyo,continental 90+e



Zoran

Naprijed nove a nazad stare. Mnogi tako radimo samo na klizavom u krivudanju zna biti nestabilan zadnji kraj.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Pravo da ti kazem mislim da taj "istroseni" kontinental nece imati nikakvih problema da se drzi sa novom low end gumom jos samo kad bih znao koju da izaberem...

Keka

Ja bih uzeo GY za 90+ evra ili gore hvaljeni Hankook. Ne kupujes ih svaki dan, a navedene gume su Kinesko djubre.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Ja sam cuo za nankang da su solidne gume od svih tih verovatno kad bi birao njih bi uzeo....
pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

Citat: Lazar@ poslato 04.05.2015. - 19:08
Pravo da ti kazem mislim da taj "istroseni" kontinental nece imati nikakvih problema da se drzi sa novom low end gumom jos samo kad bih znao koju da izaberem...

Rekao bih da je bilo koja nova guma, bar u prvo vreme, bolja od bilo koje istrošene.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!