Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

boki01

#420
I kod mene će Continental sad na proleće napred na auto, ali ecocontact-3. Pozadi bi rado stavio one fabričke Kormoran K801 - Imam rezervnu novu, pa ako neko ima još jednu takvu i želi da je proda, zainteresovan sam  :kava:

Keka

Procvetalo voce, procvetalo cvece, visibabe i ljubicice.

Zimske gume zavrsile u kesama, ponovo stavljene letnje Fulda EcoControl.

2x montaza+demontaza+alu balans+azot=1300 din  :badmood:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

nesto mi to mlogo, jel za alu posebna cena
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

#423
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Citat: Keka poslato 28.02.2014. - 18:32
Procvetalo voce, procvetalo cvece, visibabe i ljubicice.
Zimske gume zavrsile u kesama, ponovo stavljene letnje Fulda EcoControl.
Da nisi malo poranio..... :ces:

miki-bgd

I ja cu uskoro letnje gume, nema vise zime  :-)1 :wave:

staracstol

I ja nesto kontam, otoplilo, mucim zimske a na valjke srce oce. Bogami cu i ja od nedelje.

Keka

Ako sad padne sneg  :fiju:, necu voziti.

Voznja ce nam biti najmanja briga.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

ma neka se jos malo trose zimske gume, iovako ce letnje  mnogo vise da predju
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

rookie

Mislim da je Zoran na pisao da je i rezervnu gumu ubacio i da praktično 5 guma vozi s tim da najgora pauzira. To sam ja mislio sa ljetnjim (tj "all season" michelinkama) uraditi ali je problem što do sada nisam pa mi je rezervna kao nova a njihov DOT negdje 2010.
Mislio sam zamijenjiti zadnje i prednje ove godine a onda umjesto najlošije staviti rezervnu. Je li mi ovo pametno? Je li bolja neka druga kombinacija?
Prešao sam nekih 56k km i mislim da se vidi razlika potrošenosti između prednjih i zadnjih, doduše ne puno.

EDIT: Ukupno sam prešao toliko, ljetnje su negdje oko 35k km.

drzarkod

I moj je DOT isti a presao samo 15000 km sa istim gumama, tako da mislim da ti nemas problema da voziš do 2015 ako je dobra šara....a za rezervnu nisam pametan.... :ne:

saša61beograd

Citat: rookie poslato 05.03.2014. - 20:26

Mislio sam zamijenjiti zadnje i prednje ove godine a onda umjesto najlošije staviti rezervnu. Je li mi ovo pametno?

Ako staviš različito potrošene gume na prednje točkove može se desiti da auto vuče u stranu.Eventualno tu novu stavi nazad.Ne znam da li ABS uočava tako malu razliku u obimu gume,možda se zbuni.
I ja sam svojevremeno zamenio gume napred-nazad i kasnije shvatio da sam pogrešio.Trebalo je da zadnje ostavim na miru,manje se troše i izdržale bi dve garniture prednjih.
Šta god odlučiš gledaj da ti guma ceo radni vek zadrži isti smer okretanja.

Veterinar

Nekorišćenu gumu bih nastojao upariti sa istom takvom kupljenom od vlasnika kojima ne treba (može da se pronađe, radio sam to nekoliko puta).

rookie

Hvala na savjetima i upozorenjima. Najviše me brine bezbjednost ako to uradim. @Veterinar, vjerovatno si u pravu.
Iskustveno znam da je loše da su prednje i zadnje suviše različite (ili jedne zimske a druge ljetnje) ali moguće da je i ovo pomalo rizično. Dobro ću razmisliti.

Veterinar

Nemam zdrav stav po pitanju koje gume staviti napred, a koje pozadi. Znam da bih na istoj osovini nastojao uvek imati iste gume sa jednako potrošenom šarom. Leti bih uvek stavio bolje gume napred.