Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

roolet

ja mislim da si dobre gume uzeo, sto je najvaznije - nove su

VaskezNS

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2655.msg115592#msg115592

Hajd' i ja da iznesem utiske o ovim Semperit-ovim gumama koje uzeh. Do sada prešao oko 2.000 Km sa njima, poslednji "test" od oko 1.200 Km u poslednjih nedelju dana, po auto-putu, magistralama, po planinskim punim krivina i serpentina i off-road putevima, što po suvom, što po vlažnom - ja prezadovoljan. I čini mi se da se bolje ponašaju po vlažnom nego Michelin (energy-saver). Michelin-ke (napred) su umele da mi proklizavaju na belim šarama pešačkih prelaza, kod ovih to nisam uočio. Čini mi se i da su "mekše", ne truckaju me toliko na ležećim policajcima. Koliko su "bučne", e to stvarno ne znam, teško mi je da "šacujem". Eto..
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

 :to:
Da potvrdim da Michelin Energy Saver ume da podupravlja kad se ne nadaš. Verovatno je to cena trajnosti i smanjenog otpora kotrljanja, kao što sam i ranije naglašavao, nema nigde i jare i pare  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

roolet

Loganovac, istu pojavu sam registrovao kod mene, posle fabrickih konti sam stavio sejverke, mislio sam da je neka kliyavost na putu, ali su ocigledno gume takve. Zato sam zimske opet uzeo konti 830p
poz

hobbista

Pre nedelju dana mi se tako okliznuo auto preko nosa (na mokrom putu), da sam se već video u kanalu pored puta. Bfgoodrich od pre dve godine su postale plastične, tako da će im ova sezona biti poslednja kod mene.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Zbog pomenute "plastifikacije" smanjio sam pritisak sa 2,0-2,1 na 1,9 jer su mi gume postale jako neudobne i truckave posle nepune 3 godine.A kad su bile nove vožnja je bila kao na oblacima.
Koliko su za ovo vreme postale klizavije,trudim se da ne saznam!
Tri godine,i to je to.

trajce

Danas stavljene dve Sigure za 4500din/kom. Skinute Pirelli P6000 stare 10god :ne:. Sad napred imam Uniroyal Rain... 185/60/15 a nazad Sigure/65/. Ako bude para skinucu i prednje /60/15 i staviti /65/15.

vujanovgoran

To zemo, nova guma je nova guma. Sada mozes da  :kava:
P.S. Gde si ih uzeo?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

trajce

Po toj ceni ih mozda ima jos u Bazdaru i malo skuplje u Delmaxu, sve u Mileticevoj.

sibelius

vec je vidjena akcija uzimanja continental 5-ce
cena im i nije strasna a generalno imam jako prijatnai pozitivna iskustva sa contijem
ima li neko da ih koristi pa da me prosvetli

Keka

Ja bas i nemam prijatna iskustva sa Continentalom, pogotovo kad se uzme u obzir cena.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Milos Mirkovic

Ne znam koliko je conti?!Fabricke sam vozio 72hiljade i bas sam bio zadovoljan.Prezadovoljan.
Sad imam miselin sejver,zadovoljan sam.I ja sam primetio da hoce da baci malo na odredjenim mestima,ali ok.Pre neki dan sam izveo s.irvasa kada su svi u levoj traci naglo zakocili a meni pogled bio na radiu....Mislio sam da nema sanse da izbegnem i nisam mogao da verujem da logisa moze tako nesto,ali smo se izvukli.Verovatno da ima dosta i do guma...

bmiillan

continental je odlična guma samo što se jako brzo troši, moje dve prednje koje su prešle oko 15000 km izgledaju kao
da su prešle 55000km vožene samo leti. zadnje su potpuno ok. čak je i u auto bildu bilo objavljeno testiranje guma
gde su za continental našli (na bazi predjenih 10000 km) da neće izdržati duže od 30000km, dok su sve ostale procenjene
na bar 60000 km. zimi vozim vintere koje su prešle sličnu km (15000 km) koje izgledaju kao nove, a sigurno se voze u
težim uslovima.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Veterinar

 :to: Gume koje su prešle 40000 km izgledaju kao Kormoran sa kojima sam prešao 80000 km.

vujanovgoran

Continental je odlicna guma, ako je trap ok prelaze i do 100000, pod uslovom da je made in Germany. Postoje jos i made in Romany, od tih bezi, ne mogu ni 50000 da predju. Svejedno je da li se radi o contiecocontact3 ili contiecocontact5.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!