Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: Keka poslato 21.04.2020. - 20:19
Gde nadje onaj Zeetex, ubedljivo poslednje mesto na testu, cak je i Tigar mnogo bolji  :doh:
Vozio sam tigar, vozio sam ziteks...Ziteks se mnogo bolje ponasao od tigra.
Uostalo ima pozitivne ocjene, osim sto se brzo trosi...
A sto se tice testova ADAC-a i ostalog, cini mi se da onaj ko najvise plati dobija najvecu ocjenu.
Pogledaj im testove u zadnje 2-3 godine i vidjeces da im guma koja je jedne godine bila u top 5 sledece godine nije ni u top 20 preporucenih guma.
Magicno odjednom ne valja...
Necu da pratim te testove vise

Keka

4 subjektivne ocene i teorije zavere naspram laboratorijski kontrolisanih objektivnih testova...aham, vazi...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ej, taman da je moja fabrika tih Zeetex-a bilo bi me sramota da toliko lažem. Gledajući ove ocene ispada da nema bolje gume? Pa ako ona ima 93% suvog i mokrog gripa koliko ima Conti? 300% ?
Udobnost 93%, koliko je to decibela? 93?  :laugh1:

Da se ogradim, stvarno ne znam ništa o ovim gumama, ali da ima da se kupi nešto bolje od premijum brendova a tri puta jeftinije, čak i u ovo doba pandemije odbijam da verujem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Кога та "објективна" лабораторија више воли - неког непознатог купца (у Србији нпр.) или повећу своту новца коју им подари произвођач гуме?

Keka

#1144
Kao da smo u srednjem veku, ne znam sta je sa ovim narodom, svi su neispravni i niko nema pojma, jedino u Srbiji svi sve znaju, mozgovi isprani gore nego u ves masini. Zamislite...moguce je...postoje negde (i ovde) neki ljudi koji rade svoj posao kako treba i ne uzimaju za to pare. Ne funkcionise ceo svet onako kako funkcionise vecina ovde u Srbiji. Zamisli, ADAC je pandan AMSS kod nas. Kada je AMSS sproveo nezavisno, kontrolisano laboratorijsko testiranje goriva, guma, sijalica, brisaca...bilo cega? Nikad. Zasto? Moze im se. Tamo je situacija drugacija, ljudi rade svoj posao za koji su placeni. Ako ih uhvate da muljaju bilo sta, nece moci ni ulice da ciste. I serbiostanci to vrlo dobro znaju, kad odu tamo mirni su kao bubice.

Da se vratimo na temu.

Meni je sasvim dovoljno kad je na nekoliko stranica objasnjeno kako se sprovode testiranja, kao neko ko se povremeno bavi naucnim radom tvrdim da je to kontrolisano i ponovljivo testiranje. Na stranici https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/ u delu "Methodik und Hintergrund " ima puno da se procita, vecinu verovatno mrzi, mene nije mrzelo. Tako se radi kontrolisano laboratorijsko ispitivanje. Rezultati koji su izrazeni prema opisanom kriterijumu ili izrazeni u metrima na decimalu su mnoooogo objektivniji od "odlicno koci po mokrom, majke mi, dajem 4 od 5 zvezdica, a pri tome sam probao samo drveni tocak i tigar nov nov nov iz 2004. godine".

To nije sve. Nisam ekonomista, ali u svetu se odavno desava globalizacija. Postoji nekoliko velikih igraca u svim sferama, sa puno manjih kompanija koje rade pod njihovim okriljem. Npr. Henkel je vlasnik Merime, tako i u svetu guma. Continental poseduje sledece brendove: Viking (limited global presence),[16] General (US/Canada), Gislaved (Canada, Spain, Nordic Markets), Semperit (industrial applications), Euzkadi (Mexico/Latin America) and Barum to serve EU & Russia. Other brands are Uniroyal, Sime Tyres, Mabor, Matador, AmeriSteel, Novum, Simex, Astrum Blue, and TecnoTread.[17] Goodyear poseduje sledece brendove: Dunlop Tyres (North America, Europe, Australia and New Zealand), The Kelly Springfield Tire Company (United States), Douglas Tires, Fierce, Lee, Sava (Slovenia), Fulda (Germany), Dębica (Poland), Wingfoot Commercial Tire Systems, LLC, Bluestreak (Indonesia), Regetta (Australia) Distributed by KMART, LS2000 (Japan) Distributed by Goodyear, Autocare, Goodyear Auto Service Centers,Goodyear Chemical,Just Tires. Bridgestone poseduje brendove Lassa i Firestone (moguce i druge, nisam se detaljno informisao). Michelin poseduje BF Goodrich, Uniroyal Australia, Kormoran, Taurus, Tigar itd.

Ukrupnjavanjem se snizava cena proizvodnje, povecava profit i drzi kontrola nad trzistem. Razlicitim brendovima je pokriveno trziste u celini, i po cenovnom kriterijumu i po kriterijumu kvaliteta. Logicno i posledicno, nece Michelin dozvoliti da Tigar ima iste performanse za mnogo manje para, zna se ko kosi, a ko vodu nosi.

Ili su to ipak sve teorije zavere? Voleo bih da procitam neki konkretan argument.

U krajnjem slucaju svako ce kupiti sta zeli i moze. Samo nema potrebe da se zabija glava u pesak, nismo deca, odavno znamo da kod nas kola trose ispod 4 litre u gradu, a nijeznik je svima 20+cm.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

I to bez glavića...  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Danas, na puntu, nakon 10,5 godina i 74.890 km pređenih, zamenih fabričke Continental EcoContact3 sa nekim King Star Road Fit SK70kupljenih u Kemoimpexu za 3.271 din/kom. (155/80R13)

LeNgenda

Baš zbog te globalizacije gde ima hiljadu brendova, a zapravo samo pet ili šest mesta odlučivanja i baš zbog ukrupnjavanja radi kontrole tržišta i baš zbog kartelizacije u gotovo svakoj sferi koju je ta globalizacija podigla na globalni nivo, nezavisnih nema.

Nema nezavisnog novinarstva, nema nezavisnih laboratorija, nema nezavisnih istraživanja, nema nezavisnih stručnjaka ili autoriteta u bilo kom smislu.

Ako radiš za platu koju ti neko drugi isplaćuje, ti nisi nezavisan. Ekstrapolirati po želji na bilo koji nivo, vladin, nevladin, korporativni, čak i neprofitni.

Ako ADAC testiranje utiče na opredeljenje kupaca i ostvaruje makar promilni uticaj na promet, ne može biti ostavljeno na miru i u nezavisnosti.

A hintergrund se oboji po želji. Pa čiji red dođe ove godine da bude pohvaljen.

U praksi, kupiš tako da subjektivno ne osećaš da si se zeznuo.

Lično smatram da svežiji DOT jeftinijih guma vredi više od starijeg DOT-a skupljih guma.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Ako ovaj Forum utiče bar jedan promil, a definitivno utiče, na prodaju Dačija vozila, i dalje je objektivan i nezavisan. Eto ti kontra argumenta. Jako mi je žao ljudi koji sve vide crno, u svemu traže ono najgore umesto onog najboljeg, nisu ni svesni šta čine od svojih života i koliko i sami doprinose slici sveta za koju okrivljuju druge. Bez uvrede, ništa loše ne mislim, naprotiv, trudim se da gledam svet sa lepše strane bez straha da ću možda nekad ispasti magarac, ali otkad to praktikujem na neki način sam srećniji čovek i mogu da kažem slobodniji jer sam se u velikoj meri oslobodio stresa, najubitačnije pandemije modernog društva.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Ajde kad ste zapeli za ADAC
Kako vam se cine ove gume?

Kenda Emera A1
Kostaju isto novaca koliko i Sava
Da li da rizikujem?

Po testu se drze u kostac sa premium gumama...
Zasto su jeftine?
Trose se dosta brzo, ali mi to nije bas bitno, ne prelazim bas puno KM godisnje, a mijenjam gume svake 3 sezone svakako









Keka

Kod nas ih nema u prodaji. Tajvanska kompanija. Test kaze da iako ima solidne rezultate u kocenju, nedostaju joj finese da bi bila na nivou premium marki. Ako je cena povoljna i nije neki divljak, ne vidim razlog da ne uzmes.

https://alltyretests.com/kenda-emera-a1-test-review/
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


astmario

Nije bas merodavno, ali Kenda gume vozim na bajsu, po meni super guma za malo novca, nisam ni znao da prozivode i gume za automobile.

samsung

Imao ih nove kad sam kupio skuter kymco....vrh gume godinama me služile....tihe i udobne....posle sam čitao komentare i iskustva  ljudi i većina njih je bilo zadovoljno.
pozdrav iz St.Pazove

DrJekyll

#1153
https://www.autogume.rs/search?season=&width=225&profile=55&size=16&speedRating=&priceCategory=all&brand=Kenda&searchByCarModel=true

8 soma su...za moj profil tockova

U tom drustvu je mozda povoljnija, ali ne znam jedino dal je kopija
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Andrix

Za Kendu samo znam u vezi bicikala i sl.prevoznih sredstava. Takodje za bajseve imaju i budzetske i premijum gume, sto se ne bi probali i za kola. Kvalitet nepoznat...A sto bi i jurili neke neisprobane marke i tipove, kada kod nas -mislim- da ima i dovoljno ponude po kvalitetu i cenama, i iskustvima.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari