Zadnja dizna za tecnost za pranje stakla

prethodna tema - sledeća tema

MetalHead

Sandero vlasnici, kako izgleda vasa "prskalica" za tecnost na zadnjem staklu?
Jel samo proliva vodu u debelom "mlazu", tj. kao da curi voda iz "prskalice", ili prska pod nekim uglom na staklo?

Ako je kod mene sve onako kako su fabricki zamislili onda im je bezveze fora, jer veci deo tecnosti se uzalud baci.

Zato sam zagledao "prskalicu" i ne vidim joj onaj mali metalni deo, diznu, kao sto svaka prskalica ima i kao sto na svakoj prskalici napred ima po dve te dizne... ocekivao sam da ima barem jedna metalna dizna koja bi mogla da se usmeri iglicom ali kod mene je nema... 

LeNgenda

"TaKO je, tata, sve je taKOOO..." :lux:

I meni bilo cudno u pocetku, ali radi i to je najbitnije, samo je bezveze to sto kad ukljucis zadnji brisac i onaj dodatni polozaj za pranje, brisac krene da mete, a jos skoro cela sekunda treba da tecnost stigne kroz crevo do diznice, tako da se uvek nekako pogodi da tecnost izadje upravo kad se metlica vraca na gore, tako da ako ne zadrzis prekidac da lije i lije, slabo ce se ocistiti donji, veci deo stakla.  :ne: Sta ces...

Ali radi odlicno, ocisti staklo u dva zamaha, koliko god da je zaprljano, samo se dosta tecnosti protraci, to je tacno.

Mada, zadnje staklo se prlja brzo i mnogo kad je vlazan asfalt, za 10 minuta se nista ne vidi ako je bas bangavo vreme, valjda im je taj jaci mlaz sigurniji da vise tecnosti znaci i brze ciscenje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

leotar

Isto kao i kod vas momci. Obrnem prekidac i brisac se skoro vrati nazad u pocetni polozaj dok tecnost ne krene da se slijeva niz zadnje staklo, sa lijeve strane. Slazem se da bi bilo mnogo efikasnije da prska i to negdje po sredini stakla (kao npr. Octavia Combi)  :dobro:

Keka

I kod mene na kadetu je potrebno neko vreme dok tecnost stigne do prskalice. Loganicno, posto je prskalica gore, pa se tecnost slije u rezervoar. Problem (ako uopste postoji) bi bio resen da moze prvo da se aktivira prskanje, pa tek onda rad brisaca, kao na sofersajbni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Ako se tečnost vraća onda negde slabo diktuje :hihi1:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Kako da diKtuje kad ima rupu na vrhu?  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

 :Smiley: Bre Keko, pa jel si video nekad običnu ručnu bunarsku pumpu za vodu? Dok god đonovi diKtuju - nema problema, ne gubi vodu. Kad đonovi propadnu sledi nalivanje da bi mogla da povuče...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Ja bih ovde ugradio   ventil u vidu "klapne"  :Smiley:

Keka

Jeste mi auto mator, ali jos nije u kategriji rucne bunarske pumpe  :ljut:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: Keka poslato 22.03.2010. - 21:23
Kako da diKtuje kad ima rupu na vrhu?  :ne:
Znači kod tebe ne diKtuje?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Vidim ja da ćemo uskoro da palimo na gurku,a ovamo se puvamo na sve strane. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladen895

Tako to počinje...od bezazlenih stvari... :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

krle