Ponuda za kupovinu felni

prethodna tema - sledeća tema

Logan BK

Imam ponudu za felne, koje su dimenzija 14", 4*100, 5 J, 45 ET, inace su originalno sa Nisana Micre. Sta mislite da li mogu stati na Logana!?

DrJekyll

Bitna ti je ona centralna rupa.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Logan BK


DrJekyll

Raspitaj se koliko cm je centrani otvor....onda ću ti reći :wave: inače su ok dimenzije, imaš i temu http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=3210.msg67179#msg67179 koja bi trebalo da ti pomogne oko svake nedoumice.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Logan BK


YUgisa

Centralna tupa moze da se sredi, ako je veca ubaci se prsten od aluminijuma ili Pa6 a ako je manja onda je malo problem jer treba dovoljno veliki strug da bi se uhvatila felna i prosirila rupa ;)
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

Zoran

Da ne dupliramo - centralna rupa ako je veća nema potrebe ubacivati nikakve prstenove jer ona ništa ne nosi. Postoji dosta felni koje uopšte nemaju centralnu rupu...
Sam svoj gazda - vazda.

staracstol

Kad kupis livene felne u kutiji je i set prilagodnih prstenova koju su unutra predpostavljam umesto olovke i upaljaca. Aj mani pricu.

YUgisa

Citat: Zoran poslato 26.07.2012. - 17:22
Da ne dupliramo - centralna rupa ako je veća nema potrebe ubacivati nikakve prstenove jer ona ništa ne nosi. Postoji dosta felni koje uopšte nemaju centralnu rupu...

Jos nisam video ni jednu takvu  :c: I nosi (necu da ulazim u detaljniju pricu oko smicucih sila) a i posto kod nas ljudi nemaju pojma kako se pravilno steze felna, tesko da ce pogoditi i dobro postaviti tocak bez centriranja preko centralne rupe...
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

Ljota


zac

Citat: YUgisa poslato 26.07.2012. - 18:10
Jos nisam video ni jednu takvu  :c: I nosi (necu da ulazim u detaljniju pricu oko smicucih sila) ...
Nisi nikada video felnu od starog Renoa 4 ili Od Spaceka...Dijane, Tavrije ....???... ima ih dosta.
Centralni otvor ne nosi nikakvo opterecenje ,sem sto pomaze prilikom montaze tocka, posebno kod vecine danasnjih vozila koja imaju zavrtnjeve umesto  brezona.

staracstol

Vec smo zvakali ovu temu. Ponovicu da sam uzeo Jugaru kom je fabrika nabacila tockove koji su imali veci otvor i da se ceo auto cudno gegao. Sve je nestalo kad sam stavio livenjake koji su u kompletu imali alu prstenje koje ubacis u tu rupu. Ja ovako, ti onako a istina je tamo negde sto bi rekli Mulder i Scully.

Ljota

Žac, to je tim snova iz druge polovine prošlog veka!  :Smiley: Šteta što u Srbiji nema muzeja automobila zbog edukacije mladog naraštaja! :write:

staracstol

@Ljota: Sta oces da kazes?

YUgisa

Citat: žac poslato 26.07.2012. - 21:48
Nisi nikada video felnu od starog Renoa 4 ili Od Spaceka...Dijane, Tavrije ....???... ima ih dosta.
Centralni otvor ne nosi nikakvo opterecenje ,sem sto pomaze prilikom montaze tocka, posebno kod vecine danasnjih vozila koja imaju zavrtnjeve umesto  brezona.

Pa slabo sam ih zagledao jer nisam ljubitelj njihovog "sportskog" oslanjanja  :hihi: :Smiley: Pod odredjenim uslovima preuzimaju opterecenje ;)
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...