1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Verovatno stare filtere ostavili u kesu da ponese kuci. Dok sam isao po ovlascenim, uvek su pitali da li zelim stare delove.

Zanima me cena te igranke, posto su ovlasceni i sa Elfom preskupi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

A to... ostavili u kesi....onda se izvinjavam. :bonk:

Dejan11

a nisam onda lepo objasnio..stare filtere su ostavili..filter vazduha,filter kabine i filter ulja su zamenili...ne razumem se puno ali je ulje castrol 5-40 ako sam dobro razumeo... cena je prava sitnica tj bilo je za dz..sad imam jos godinu garancije do sledeceg servisa pa cu videti da li cu u ovlasceni ili ne....
e jedno pitanje...da li nekom svetli lampica na dusteru na prekidacu zagrejac zadnjeg stakla ? meni ne,prijavio ali kazu kako ni ne svetli tu nego samo na instrument tabli

drzarkod

#543
Sveli samo na tabli, na prekidaču ne..osim noću kad upališ svetla. A za servis za dz. ..... :aplause:

Andrix

Ja zvao taj isti servis, kao i ostale po BG i svi kazu u garanciji ide ELF, doduse za moj auto ?????
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Dejan11

ja sam castrol nalepnicu imao na motoru i kada je kupljen auto...

drzarkod

Mozda zato sto je Laureat oprema.... u svakom slucaju boli te uvo, dobiosi dobro ulje a ne kao ja Motrio ( e a sada je Motul ) :aplause:

Andrix

Motrio - Motul, razlika nije velika u nazivu....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

Zakazan 1 servis, u okviru trenutne akcije, u Savi 4900 d sa Elfom i filterom za ulje i rukama, a moracu da dokupim filter za vazduh i klimu, za ugradnju jos po 150 d za ruke, sto je ukupno manje od 10000 d koliko su mi rekli djuture za 1.servis
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

Odradjen 1. servis u sklopu akcije. Akcija 4990 d/ulje,filter ulja,ruke/ a posebno naplacen filter klime i vazduha, sa rukama. Ukupno 10200 d. u Reno Savi na Karaburmi. gotovo za oko 1 h, Ulje je elf 900 NF 5-40, ostalo od 4 l i 100 ml viska, dali u kantici...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Filter klime i vazduha sa rukama 5000+ dinara?  :fiju:

Interesantno da u 1.2 16V ide skoro 4 litre ulja, a u 1.6 8V ide 3,3 litre.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Ja sam kod matorog menjao ulje i stalo 3L.
Motor 1.2 16v.Nesto se tu ne uklapa.

Andrix

#552
i u knjizici pise 4 l, a filter vazduha je oko 2700 d a klime oko 1700 d, ili obrnuto, sve na fiskalnom. Nego im je trebalo vremena da nadju odgovarajuci polen filter, jer po katalogu ima 2, pa je na kraju bilo odokativno, pregledali i sve ostalo, trap, kocnice, sijalice, gume, cak i rezervnu. I jos mi dadose na poklon, Reno pomoc, za slepovanje u zemlji i Evropi
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Turbo

I na tarabi pise ..... nego ti lepo parkiraj auto na ravno
pa kad auto malo duze odstoji izvuci sipku i proveri nivo.

Andrix

vec proveren nivo, ulje zuto/providno na sipci, do max sipano
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari