Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Posto se komsija potrudio da mi branikom deformise lim na autu, sada imam priliku da vidim kako su lepljene plasticne zastite za blatobrane.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Ala su ga zalepili.....svaka imcast  :crazy:

Sta ce tek so i voda tu da urade  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david


mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

damirko

treba da uradim zastitu na loganu ovih dana.cifra je nekih 90e za ceo auto materijal+ruke.sajtne,podkrila se skidaju itd.ako ima neko neku sugestiju na cemu treba insistirati kad se radi zastita za logana,odnosno koje su eventualno slabe tacke na nasim vozilima gde bi morala da se uradi zastita cisto preventive radi.

zac

#96
Verovatno si vec gledao na forumu neka mesta na kojima se javlja korozija na automobilima nasih clanova, ali ukratko mali podsetnik: Sajtne, stubovi (prednji, srednji, zadnji), prednja greda (ispod vozacevih i suvozacevih nogu), krakovi sasije (uzduzne konzole u motornom prostoru), dzep sa zadnje strane prednjeg blatobrana (ispod plasticnog podkrila prema kabini), poprecne grede (ispod pr.sedista), zadnja greda (iznad zadnjeg mosta), zadnji rubovi (sa unutrasnjih strana - imas Pejin post u "zastita od korozije iznutra"), deo oko nalivnog grla rezervoara (takodje sa unutrasnje strane), prednja hauba (profilisana ukrucenja), kadice vrata (prednja, zadnja), uzduzne konzole u gepeku uz same koseve, poklopac gepeka (sa unutrasnje strane- kadica).

Ukratko toliko, nadam se da nisam propustio ni jedno bitnije mesto.

Molim kolege za sugestiju, da pomognemo nasem kolegi damirku.  :wave:

Aleks

Zaboravio si krov i stubove! :-)

damirko

hvala zac na detaljnom odgovoru.ovo je all in one odgovor i sigurno ce biti implantiran u moju "operaciju"zastite od korozije.jedino sto sumnjam da ce cena ovog poduhvata ostati ista.ali sto je moj cale govorio"ako radis nesto,radi kako treba ili nemoj uopste da radis" :ziveli:

Ivan

Danas uradio antikorozivnu zaštitu, skidani svi plastični delovi sa donjeg dela vozila, utvrđeno da auto nema ni traga od korozije. Rađeno preparatom Rust stop. O ovome možete pročitati na njihovom sajtu Ruststop.rs, sve piše. Odlično urađeno, celo vreme sam posmatrao šta se radi, ja zadovoljan, majstori i gazda servisa vrlo ljubazni i temeljni u poslu. Posle osam godina i 97000km reših malo da ga zaštitim pred zimu taman na vreme. Odrađen pod, krila napred nazad, punjene sajtne, punjeni svi donji profili, zadnje vešanje kompletno uradjeno. Cena za Sandera 2008 donji deo 8000 din.

Zoran

Svaka čast. čestitam- Investicija u antikorozivnu zaštitu se uvijek isplati.
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

I posle koliko vremena je treba ponoviti?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ivan

Najbolje bi bilo ponoviti je posle dve godine. Kažu bolja je od klasične zaštite premazivanje onim obično crnim bitulitom ili kako se već zove, zato što ta klasična zaštita počne da puca i otpada od udara rizle i promene temperature. Videću kako će se ovo pokazati, izgleda stvarno odlično, nanosi se pod pritiskom pištoljem na koji namontiraju duže tanko crevo koje gurnu duboko u sajtnu i u ostale profile. Pištolj je spojen sa kompresorom. Odlično je što auto stvarno nema trunke korozije.

Veterinar

Ne znam da li sam ovo uradio dobro, ali iz dosadašnjeg iskustva rekao bih da jesam. Na Loganu MCV se tablica šrafi u peta vrata. Nažalost, rupe su napravljene prilično lošim burgijanjem i na tim mestima je go lim, pa pretpostavljam da će vremenom biti problema. Uz forumaške tablice smo dobili plastične šrafove koji su samo malo uži od rupe koja je izbušena u vratima, ali sam ih iskoristio da na njih debelo namažem kobit, pa sam tako namazan šraf uvrnuo i odvrnuo par puta. Sačekao sam malo da se osuši, a onda sam i rostfraj šraf kojim je bila pričvršćena tablica umočio u kobit i zavrnuo tablicu. Bem li ga, bolje tako, nego da ne uradim ništa.

Keka

Sigurno je bolje, ali ne razumem blistave umove koji su zbog tablice izbusili lim, a nisu predvideli nosac tablice   :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!