Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

krle

Nema potrebe da više slikam i rizikujem da me vlasnik ispituje šta radim oko njegovih kola.


Ovo sam našao kod Rumuna:




ppejic

Ovde se radi o cistoj estetici jer ovo parce plastike ne stiti rub, niti lim prema vratima.

Peja

mrprofy

Pa meni je ovo cak i ruzno... plus sto strci dosta, tako da se sigurno cuje pri svakom planinarenju preko ivicnjaka(znam jer imam prednje zavesice).

krle

Već sam rekao, šteta je što nisu zaštitili kompletan koš. Ovo rešenje je mač sa dve oštrice.
Bojim se da će se ovde skupljati prljavština kao što je to slučaj sa prednjim krilima.

Istraživajući na rumunskom forumu došao sam do podatka da je ovo rešenje zajedno sa deflektorima ,na fotografijama  koje slede, deo projekta eco2 čime je Cx na Sanderu smanjen sa 0.35 na 0.34.


Daniel

Megan II ima nesto slicno, samo sto kod njega ta plastika ide jos vise gore.
Meni je uvek  ta "polica" za sakupljenje svega i svacega bila nejasna. :fiju:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mrprofy

#80
Ako je nekome za utehu, drugarev Ford Fokus, 2001 godiste je skroz truo :bonk:
Poceli klobuci rdje da mu izbijaju iz rubova na prednjim krilima, kadice na vratima isto trule, odozdo nisam mogao da zagledam, ali ne verujem da je mnogo bolje. Pricamo o Fordu :D, a ne o Zastavi, Ladi ili Daciji :)

Na kevinom Yugu 2003 godiste, koji je mucenik presao tek 25000 na podu na svakom preklopu dva lima primecujem znake korozije. Vrata na gepeku jos malo, pa rupa tamo u coskovima ispod stakla. Kadice na vratima se otanjile, verovatno ih samo jos lak i kobit drze :D
Odlucio sam da cu na leto ako treba sam sve da pocupam sa karoserije, da je okrenem na stranu, sve ostruzem, i ponovo zastitim. Zaintacio sam se da mu ne dam da istruli, a imam lose iskustvo sa limarima i farbarima koji rade Yuga. Stari yugasin je posle jedne tako obimne reparacije(koja je bila i finansijski golema) zardjao gde god su ga majstori radili, pa smo morali da ga prodamo bud zasto.

eto, mojih 5 centi :D

dsit

E drugari...kad sam ja pre izvesnog vremena napomenuo da je limarija slaba tacka na loganu, da mi se od udarca kamencica na mestu skinute farbe odmah uhvati rdja i izveo poredjenje sa drugovim ostecenjem na puntu mk1 neki od kolega su skocili na mene kao prst u oko da sam im stavio...
Kako se stvari odvijaju bice da sam, na zalost, u pravu... :(

Loganovac

Šta da radim, moram opet da ponovim, mada izgleda da nije pravilo...
Citat: Loganovac poslato 05.09.2009. - 20:20
Već dve godine mi nedostaje parče farbe (jerbo je malo aknut) na zadnjem kraju desne sajtne (recimo 15 x 5mm) i lim je još uvek beo belcat, čekam prvu tačkicu pa da čistim i lakiram... Od proletos imam na zadnjem desnom rubu oštećenje (nema boje - valjda udareno nečim) prečnika 3-4mm - ista stvar.
Lim jeste tanak, ali zasad daleko od rđavog, pu, pu, pu...

Kad kažem da je lim beo, mislim čist, bez korozije, u stvari je metalno sive boje - sija. Kolege su se u ovo više puta uverile na okupljanjima. U međuvremenu je oštećenje sređeno (uoči Nove godine, i to ne zato što se pojavila korozija već zato što sam već bio kod majstora zbog onog "nasađivanja" auta o kome sam pisao), pa više nemam corpus delicti, ali svedočenje ostaje - dve godine po blatu i soli bez zaštite i korozije. Daj Bože da je ceo takav!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dsit

Moj kanda nije  :(
Bas pre par dana sam prao auto i na levim vratima u oblasti ispod lajsne nadjem oko 4-5 ostecenja u vidu tacaka od rizle i kamencica sa nahvatanom rdjom. Onda sam uzeo šilo i mehanicki blago ocistio dok nisam dosao do zdrave sive boje, cak i malo zasao u farbu okolo i onda premazao lakom za nokte.

dsit

#84
Evo mog mog ruba posle koji su odradili "majstori" u sekulicu pre par godina. Inace su ga "extra" odradili.  :agr:








Daniel

Ovo je prordjalo ispravno. Al' su ga ofarbali svaka im cast :cekicem:
Vidim gore po boji kakav im je posao :mad6:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dsit

Evo jos malo zavrsne obrade




Daniel

Odradio bi im prstice krckom za orahe.  :palica:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dukati

Idi drugi put u Rumenačku ulicu i reno servis i vidi za farbanje, ili nađi dobrog privatnika, baš je vidljivo loše urađeno. :bullshit:

dsit

Da ne bude drugog puta   :bonk: