metlice brisaca

prethodna tema - sledeća tema

kiborggg

Moj problem su metlice brisaca. U pitanju su metlice koje dodju na novom vozilu. Ispustaju odvratan zvuk kad vjetrobran nije dovoljno mokar i slicno, a ne brisu naj bolje. Propustaju bitna mjesta. Moram ih zamjeniti. E, sad sam gledao one nove metlice brisaca sto dolaze na automobilima vise klase. Izgledaju nekako aerodinamicno i kao iz jednog komada gume ili sta vec za razliku od ovih koja sada imam sad metalnom konstrukcijom. Interesuje me da li je neko imao iskustava sa ovim metlicama brisaca i ako jeste koju marku mi preporucuje. Uopsteno iskustva sa ovim metlicama. Koristio sam "search" ali ne nađoh ništa. Ako tema nije na mjestu ili ima vec detaljno obradjena molim za link, pa onda slobodno brisite  :cool:

Goky

Ja sam stavio te aero twin metlice (ili kako se već zovu) kupio sam u Tempu neke grčke... 300 i nešto dinara... na vozačevoj strani 530mm a na suvozačevoj 510... Znaju da zaškripe ponekad... Bolje metlice (Bosh, Valeo...) su preko 1.000 din

Pogledaj malo ovde: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=255.0
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Branislav-NIŠ

I ja na mom vozilu imam isto metlice sa metalnom konstrukcijom.Vek im je otprilike 6 do 8 meseci.Primetio sam da njihov vek najčešce zavisi od toga koliko auto stoji na suncu.Sunce ih jednostavno sprži i onda se u toku rada dešava da počnu da škripe što naravno puno iritira.Zadnji komplet su bile BOSCH-ove kupljene u metrou.Potpuno ista situacija-proškripale za 6 meseci.Nisam do sada stavljao neke kvalitetnije i skuplje varijante,komšiluk mi je loš a i veoma radoznao,pa bi tako verovatno nekom zapale za oko.

Zoran

Ljudi se hvale sa onim "beskičmenjacima".
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

Kupio neke Bosch-ove kvalitetnije za 2.430 dinara. Necu da ih stavljam dok ne otopli jer stare jos uvek ne skripe pa mogu da se koriste. Tako da cu stare koristiti za zimsku sezonu, a ove nove cim prodje zima tj minus.
:wind:
..need more buttons..

Ayrton

Na mom Loganu imam nove aero metlice,nekog bezveze proizvođača,plaćene 300 din. po komadu, 530 mm i vozačka i suvozačka strana.Odlične su!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Metlice kupljene u ,,interexu,, neke Bugarske,Kineske,'bem li ga čije su i bačeno 800 din za par.I to one ,,moderne,, široke.Skinute jer nisu nizašta.Kupljene juče prednje BOSCH,a zadnja VALEO,1470 + 900 = 2370 din.Odlične metlice,brišu bez greške i perfektno bez linija i preskakanja.Moja preporuka.Jesu skuplje ali vredi.

Loganovac

Preskupo je to, uzimajući u obzir da Alca košta oko 300 dinara komad, a i rano da bi se zaključivalo o kvalitetu jer maltene sve u početku dobro brišu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Video sam veceras i DIS-u Alco metlice za 180 din komad...  jesu te jos uvek dobre?

ivan-bgd

Skupo ili ne,ove prve odmah su pokazale da nisu nizašta.Nisam hteo više da experimentišem i odlučio se za ovu varijantu.Dal ' sam bio u pravu pokazaće vreme.

Raja

Citat: žac poslato 09.02.2014. - 21:32
Video sam veceras i DIS-u Alco metlice za 180 din komad...  jesu te jos uvek dobre?

Jesu. Uzimaj ako ti trebaju. Trajaće godinu dana, potom nove.

zac

 :to:

Ne trebaju mi jos, imam jos jedan par onih Valeo sa A6 ...sa indikatorom potrosenosti..one mi traju po godinu i po-dve...pa cu dogodine da razmisljam o novim...pitao sam samo informativno, posto sam video da su jako jeftine.

saša61beograd

Alca metlice se mnogo ukrute kad je oko ili ispod nule.Tada prave neki zastrašujući zvuk (kao urlik neke ranjene zveri !).Toga nije bilo dok sam koristio 2-3 puta skuplji Valeo.
Bez obzira na to,koristiću Alca metlice i dalje,cena je stvarno ok,a brišu za 4 kad je toplo,za 2 kad je jako hladno,u proseku dobar (3).Za te pare više nego prihvatljivo.

zac

Valeo , koji imam, je odlican...rade skoro dve godine, ne skrips cak i kada ostare..javljaju se crte i preskacu..inace zvuk isti kao i kad su ispravne.

jasho

Za mene je ALCA br. 1 zadnji put stavio neke iz rodića navodno grafitne, radile deset dana, i onda krenule da tandrču i lije ostavljaju i skinuo i, kupio ALCA u Conningu na straom NS autoputu,   :dobro: