Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Nije ovo jeftino nego je to prva ruka, firma koja uvozi elf ulje. Čitaj Žac malo temu od početka  :hihi1: :hihi1: :hihi1:

kiconix

A ko ti brani da kupis Castrolov, slobodno.
Sto se mene tice mozes i neki domaci da sunes u svoj auto.
Dok sam vozio Logana u taj auto je sipano samo Elf ulje i Totalov antifriz.

zac

#107
Da li neko ima argument, da domaci antifriz nije dobar?
A mozda je i bolji od tog Totalovog, cuvena firma, culi smo za nju pre "par" godina.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Ja verujem da jeste, vidjao sam alu glave posle domacih antifriza.
Zato sipam strane, posebno preporucene.
Moram samo da napomenem da pricam iskljucivo o G12 antifrizu.

zac

Citat: kiconix poslato 10.12.2011. - 23:46
Ja verujem da jeste, vidjao sam alu glave posle domacih antifriza.

Iz razloga sto ljudi nepostuju preporuke proizvodjaca o vremenskom intervalu zamene, isto bi se desilo i sa bilo kojim antifrizom koji se termicki obradjuje duzi niz godina.

kiconix

Ljudi kako hocete, ja vam tu nista ne mogu.  :ne:

boban66

Ja priznajem da sam bio mnogo aljkav što se tiče antifriza . Ulje sam menjao svake godine ,nekad je bilo pređeno samo 4-5000km , ali antifriz nisam menjao. Njegov nivo je uvek bio konstantan, nisam dolio ni gram.Tek pre 20 dana sam pročitao na našem forumu da antifriz menja hemijska svojstva nakon 4-5 g i da može da oštete motor a cena zamene je smešna. Znači ubi me neznanje.
Iskoristiću lepo vreme ovih dana da to sam obavim a ako bog da to ću i da snimim pa ćete da to vidite na You Tube. Naravno ako nešto ne zeznem pa zbog psovki ne uvedem autocenzuru :ranting:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Nikolagavijal

Mislim da nije los Deltin antifriz po BASF tehnologiji.

Zoran

Ja mislim da ne treba sve baš biti strogo precizno. Treba voditi brigu o svom ljubimcu ali kada se sjetim ispuštanja rđave vode iz traktora u kantu pa ujutru je naspem opet nazad u traktor jer je to puno bolje nego sipati svako jutro sa česme sa novim kamencem.Koliko sam puta preorao slankamenački i krčedinski atar zajedno sa Kalakačom sa tomprljavom vodom u motoru. Moj G 12 će biti u motoru najmanje 200 000 km pa sta bilo da bilo.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

 Svako je slobodan da radi sa svojim vozilom onako kako smatra da je najbolje, ovakve postupke ne bih preporučio ostalim članovima Foruma.

boban66

Citat: Zoran poslato 11.12.2011. - 16:13
. Moj G 12 će biti u motoru najmanje 200 000 km pa sta bilo da bilo.
Zorane sa mojom potrošnjom kilometraže treba da, po tvome menjam antifriz svakih 50 godina :ces:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

mladja73

Moram nesto da dodam. Zokijevu teoriju deli i moj mehanicar koji mi odrzava kola. Na svom primeru se drzi te teorije jer antifriz u svom automobilu nije nikad menjao  (a uvezao je 123-ku 98-me). Proverava tacku smrzavanja i tvrdi mi je menjanje antifriza fore proizvodjaca. Meni je ostavio na biranje da li hocu ili necu da menjam antifriz.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

krle

#118
Kakva se šteta može naneti ukoliko se antifriz redovno menja ? Iz mog iskustva, nikakava.  

S druge strane, poznate su mi situacije kada se sa zamenom kasnilo i kada je ubrzo po zameni došlo do otkaza nekog
dihtunga ili semeringa na vodenoj pumpi.



DarioGTI

A što je s antikorozivnim učinkom antifriza, koliko znam ako se ne mjenja na vrijeme, gubi ,pored ostaloga, svojstva protiv stvaranja korozije, pa se dogodi svašta...  :ne: Ili sam u krivu?  :conf:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)