Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Ova naša kontinentalna klima,kad se pokaže u pravom svetlu,baš je izazov za ulje.Letos je bilo +40,a jutros će neki startovati na -15,20,sve sa istim uljem u motoru.
Nisotec je još letos promenio ambalažu i na njoj nagovestio neku "novu unapređenu formulu".A kad se ode na njihov sajt,tamo sve isto još od 2015.godine,slike stare ambalaže i ništa što bi pokazalo šta je ta "nova unapređena formula".Neka su to samo sitnice i nevažni detalji,ali hajde da se bar malo potrude,pa makar bilo i foliranje.Foliranje je marketing,a marketing je nauka koja donosi pare.

Zoran

Ja sam na Optima Magnum 5w 40 ove zime. Jutros upalnih bez problema na - 15 °C.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nisotec 5W40. Jutros sam se iznenadio kako je "primio" na pola ključa, brže nego obično.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Kod mene je isto 5w 40 u Loganu, jutros je u Sarajevu -14 C, upalio je bez problema, nema razlike u zvuku motora, ostavim da malo odradi dok ostružem snijeg i led i furaaaj.

Jedino se na ovim niskim temperaturama baš osjeti kad je hladno ulje u mjenjaču, baš se teže mijenjaju brzine :)

LeNgenda

G-Energy 5W40, bogme ima razlike u zvuku motora i pri jutarnjem paljenju i pri višim brzinama.

Subjektivni utisak mi je daleko bolji u odnosu na Elf i Nisotec.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Nova poslastica za znalce, sipano pre neki dan:



https://www.wolflubes.com/EN_EU/products/product_16116.aspx

Kaže Kalif da se proizvodi samo u jednoj fabrici, sigurica...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Tehnički list mi dosta liči na listove od Millenijuma i Magnuma. Sigurno dobro ulje.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Tehnički listovi raznih ulja,a u okviru iste specifikacije i gradacije,moraju da liče.Odnosno da se ne poklapaju maksimalno 10% gore-dole,inače bi ispali iz okvira koje propisuje data specifikacija.
Ovaj Wolf je veliki proizvođač,jedan od najvećih u Evropi.Dosta ulja pravi za druge,pod raznim brendovima.Odličan izbor i sigurna kupovina,verovatno Gazela komerc.

MitarMrgulic

Na nedavno urađenom redovnom servisu, tražio sam opet da naspu 5w 40, jer po nekim njihovim specifikacijama u 1.0 Sce može i 10w 40.

Osjetim da je motor dosta tiši i mirniji, jedino me nervira, što vidim po fakturi da su nasuli 3.8 litara, a čini mi se i na šipki, da ide preko max, ali onaj tanki, razvučeni sloj ulja, vjerovatno koji šipka pokupi kod vađenja, kontam majstori su, ovlašteni servis valjda znaju šta rade...

Zna li neko koliko je tačna fabrička specifikacija za količinu ulja u motoru za 1,0 Sce?

Gledao sam i u knjižici uputstva, ali nisam nigdje mogao naći taj podatak...

Andrix

Meni uskoro ide zamena, sada je Total 5-30, i primetno je prljavije/crnje od ranijih Elfova. Da li bolje upija necistoce ili ih filter propusta...Mislim da ce biti isto
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleksabgd

Mi već nekoliko zamena koristimo mannol ulja. Imaju i oem ulje za renault. Cene je više nego povoljna .

djomla1977

#1391
Danas pazario pa da promenim Motrio koji je sipan na proslom servisu. Mislim da je korektna cena: 5l ulja i sva tri filtera (filtron) za pristojnih 41 eur. Proizvodnja april 2021, pakovano u limenci.
https://www.mannol.de/products/synthetic-engine-oils/elite

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Moje misljenje da najmanje treba stedeti na kvalitetu filtera ulja , a zatim ulja - mislim na srednji segment i cene - sva su po spec. ista.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Ima li neko iskustva sa Motul uljima?
S obzirom kako je nestabilno trziste, cijene su totalno lude...

Bukvalno izlazi jeftinije i od Kastrola, Shella, Eneosa...Cjenovno je ravan sa Totalom trenutno...

40tak eura je 5l