Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ovo su dva ulja izvrsnog kvaliteta i skoro identičnih osobina. Oba se ponašaju jako dobro na niskim i na visokim temperaturama. Za oba ulja nedostaje podatak za viskoznost (HTHS) na visokim temperaturama(150 *C) , koji za turbo motore treba biti veći od 3,5 ...
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

A ja ipak mislim da ako ispunjavaju standarde propisane od Renoa nema sta mi ovde da tupimo.
Ako iole postoji neka sumnja sto menjati provereno?
Sipas ono sto si i do sad i ne mislis.

Zoran

Potpuno si u pravu ali recimo u BiH ni dan danas ne postoji ovlašteni uvoznik za ELF a u servisnoj mreži Dacije je skupo .
Druga stvar , radoznalost je ljudska osobina koja pokreće Svijet. Ovde nam je super na našoj planeti a ipak je čovjek išao na Mjesec.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ajgor bejzik

Citat: Zoran poslato 22.03.2017. - 06:52
Ovo su dva ulja izvrsnog kvaliteta i skoro identičnih osobina. Oba se ponašaju jako dobro na niskim i na visokim temperaturama. Za oba ulja nedostaje podatak za viskoznost (HTHS) na visokim temperaturama(150 *C) , koji za turbo motore treba biti veći od 3,5 ...
Meni pre neki dan na servisu Dacia Sekulic Novi Sad - sipali Motorno ulje Elf Solaris 5W30.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Lazar@

Ja vam kazem da zadnji put nisam bio bas zadovoljan  sa Elf evolution  900 sxr...Konstantno sam imao utisak da je u pitanju fejk i da je usuto ko zna koje ulje  :ne: Iz razloga sto je auto bio dosta bucan i nemiran a kad sam ga zamijenio nivo ulja je bio na pola( a auto mi ne trosi ulje i uvijek mi je ulje pri maksimumu, cak i posle 10 000km)  :glare:
I sad sam opet sipao isti taj Elf, doduse u drugom servisu i kupljen od drugog dobavljaca i cini mi se da je mnogo bolje, ali kilometraza ce kazati svoje, ovo je jos svjeze  :ces:


A sto se drugih ulja tice, svaka preporuka za Shell Helix HX7...To sipam u mazdu 6 2.0 dizel 2005 godiste, trenutno na 290 000kilometara...
Toliko umiri motor(doduse 10w 40) i ne trosi se uopste a mijenjam ga na 20 000 kilometara(po propisu mazde, a ne na 10k kao na daciju)


LeNgenda

Proslog proleca sam sipao Nisotec 5W40 kao i pretproslog i nisam primetio neku razliku u radu motora ili makar zvuku.

Sad ste me podsetili da mi je uvek bilo upadljivo prvih godina kad sam kod Zive radio mali servis koliko se motor utisa nakon promene Elfa 5W30.

Ovaj Nisotec 5W40 trci vec 16000 km od proslog proleca i menjace se oko Vaskrsa Nisotecom 5W30, pa cu da javim utiske ako ih bude.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

Svratih danas do Profaco-a da kupim ulje, ali se vratih praznih ruku. 5w-40 900 sxr im je 2014. godište!!!  Jednu jedinu bocu sam pronašao koja je 2015. Hvala, doviđenja  :bullshit:

Ovde sam dobio informaciju da Kit Komerc prodaje ulja iz njihovog programa...

Mislim da ću preći na G-Energy F Synth 5W-40.


Zoran

Pa to nije biorazgradivo ulje da se mora toliko paziti na datum.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Na nalepnici Total Srbija na Elf uljima piše da je rok trajanja 3 godine.Znači da  ulju iz 2014.godine ističe rok trajanja.Ima,doduše, nekih vrsta ulja na kojima piše da je rok trajanja 5 godina (u neotvaranoj ambalaži).Ako je stavljen datum na pakovanje i piše rok trajanja,onda to nije bez značaja.
U Kit komercu zaista imaju sva Elf ulja,samo što su cene ohoooo,koliko se sećam Elf 5/40 sxr je bio oko 850 dinara,kao i u Ap sportu.
Najsvežija ulja su na Nis-ovim pumpama,Nisotec i G-energy.To samo znači da se traže i kupuju i da se lager obnavlja.
Sve što sam napisao je od pre par nedelja kad sam i ja tražio ulje i gledao na mnogo mesta.
Koga pokreće patriotizam pri izboru ulja,saznao sam da Galax ima fabričku prodavnicu u krugu rafinerije na pančevačkom putu.Imaju i vrlo zanimljiv program,barem prema onome što na kantici i u prospektu piše.Obzirom da su do tamo negde 2006-7 bili vrlo ozbiljan proizvođač,moguće je da i sada posle privatizacije rade dobra ulja.

ivan-bgd

Пре пар дана сам пазарио у Профаку исто уље(има у теми ,,одрж.у сопственој режији,,)и датум је 15.1.2016.Обзиром да се уље прави у енормним количинама чисто сумњам да се може купити неко  много свеже,али сматрам да је ово које сам пазарио сасвим ок.

silent

Svratio sam sinoć do Gaspromove pumpe (bivši Dejton) i kupio F Synth 5W-40, oko 580din je litar. Datum proizvodnje je 05/16.

roolet

Ljudi, imate u metrou sxr po 550 din litar

Ljuba_Zemun

Лепо написах где има свежег уља.
Re: Održavanje u sopstvenoj režiji
U T.C. Zmaj,Zemun,Auto put 18,prodavnica "Sve za kucu" pored DIS-a, motorno ulje ELF Evolution 900 NF 5W40, kantica 4l,cena 2007 din. januar 2017.

ivan-bgd

SXR je preporuka renoa,a nf je jeftinije jer je ,,univerzalno,,.Pitao sam u Profacu koja je razlika i dobio taj odgovor.