Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ima samo ga tesko naci u prodaji, valjda, Nisotec RN Sint 5 w 40
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

#526
Citat: silent poslato 20.03.2017. - 16:26
Da li neko od tih Genergy ili Nisotec ulja ima RN0700 "specifikaciju"?

Pogledaj uvećanu sliku... :ziveli:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=194.msg184502#msg184502

p.s.

Da samo dodam neke utiske od prelaska na G-energy pre toga samo ELF sipan, G-energy gušće ulje, vrlo uočljivo prilikom sipanja istog, prešao oko 10.000 km sa njim bez nekih većih problema naročito zimi sad na ovim minusima, nivo ulja konstantan, znači ne troši ga, za sada ok!

Loganovac

Pa jel misliš da je dobro što je gušće?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Ne znam, možda je adekvatniji izraz tečljivije, tačnije elf je tečljiviji  :ne:

Zoran

Zimi je bolje tecljivije a ljeti obrnuto
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


Zoran

Zimi je skracen rad motora na suho sa rijedjim uljem. Ljeti deblji film bolje podmazuje na visokim temperaturama.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 19.03.2017. - 15:40
Odajte mi tajnu,kako znate iz koje je zemlje ELF ulje.Gledao sam ovih dana barem na 5 mesta i svuda na kantici ELF-a piše "Made in E.C". Da nije možda iz Ekvadora?Nigde nalepnice Total Srbija,kao što je ranije bilo.
Na kraju odem u Profaco,koji izbegavam jer su im ulja nekad pomalo bajata.Tu na pakovanju ELF-a nf 5/40 nađem nalepnicu/deklaraciju Total Srbija,vrlo detaljnu,i podatak da je Made in Total Romania.Ok,nemam ništa protiv,pa ceo auto mi je Made in Romania.I na višeslojnoj nalepnici na zadnjoj strani piše isto.Bitno je da nije Made in Leštane ili Made in Krnjača. Datum je maj 2016.I to mi je podnošljivo.ELF sxr 5/40,koji sam prvenstveno hteo da kupim je iz 2014.godine!Dakle,ako kupujete u Profacu,gledajte dobro datum proizvodnje (rok trajanja  za ELF je 3 godine).
Juče sam istraživao po netu i zaključio da su ovde pominjani Nisotec i G Energy vrlo ok.Da nisam našao ovaj ELF,kupio bih neko od ta dva.

Lazar@

 :offtopic:
(cekam da nas prebace u temu "Ulje u motoru"  :D )

Prosli  servis(veliki) mi je usut ELF u jednom ogromnom dobro poznatom neovlascenom reno servisu i nikako se nije pokazalo...Na oko 5 hiljada je auto postao dosta bucan a na oko 12 kad sam ga zamijenio je falilo dosta ulja(mislim nije bilo ispod minimuma ali je nivo bio dosta nizak)
I sad sam nasao bocu i vidim da je Made in E.C? Koja je to zemlja?






Prije 1000km sam uradio mali servis i opet sipao ELF...Kad nadjem bocu i ako ne bude Made in E.C. slikacu je...
Jer su mi dojadile kopije djelova, prije neki dan sam pakne reklamirao  :banghead:

ivan-bgd

Verovatno na FrancusKom E.C/COMMUNAUTÉ-zajednica/.Ili po naški E.U.

speedo

Danas prekontrolišem ulje (ELF 5w40), za nekih 10 mjeseci pređeno oko 5200km.
Moj neki amaterski dojam i nije neki. Ulje mi i bojom i mirisom djeluje prilično iskorišteno... Preći ću još hiljadarku i nešto do pune godine i na servis. Sve su prilike da ću potražiti alternativu.

silent


kiconix

Citat: Zoran poslato 21.03.2017. - 12:22
Zimi je skracen rad motora na suho sa rijedjim uljem. Ljeti deblji film bolje podmazuje na visokim temperaturama.
Moze biti sa starim uljima, sa sintetikom to nije slucaj.

Zoran

Expert za ulja gospodin Stalker to detaljno I jasno obrazlaze I preporucuje. Sama viskoznost nema puno veze sa sintetikom.
Sam svoj gazda - vazda.