filter ulja

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

Mislim da sam na drugom servisu, malom, za zamenu kupio Mannove filtere, ulja, vazduha i goriva. Već godinu dana kasnije nisam mogao naći Mann već su tu bili Purflux. Sećam se odlično, samo nisam mogao naći sada tu fotografiju, da je na kutijama Mannovih filtera stajala kataloška oznaka i odmah ispod kataloška oznaka Purfluxovog zamenskog filtera. Na kutijama Mannovih filtera su preporučivali Purflux filtere kao zamenske.

Lekac

Danas sam preko druga koji radi u veleprodaji autodelova, uzeo delove za mali serivis( on je birao proizvodjace filtera) pa me zanima kakva su iskustva sa Champion filterima za ulje, kupio sam ga za svega 189 din, pa me zanima da li je kvalitet u skladu sa cenom ili se dobija nesto vise?
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

saša61beograd

Champion je vrlo "šaren" po pitanju kvaliteta svega,a cena je neverovatna.
Možda je ok,ali ja bih se usudio da stavim samo Purflux,Mann,Mahle i Meca koji koštaju 450-500 din u maloprodaji.

Lekac

Dobro na cenu je uticalo 30% popusta, ali videcu mozda ipak da uzmem neki od krstenijih proizvodjaca.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Aleks

Ja bih poslušao Sašin savet, vrlo je verovatno da je cena merilo kvaliteta.
I sam kupujem isključivo Purflux ili Mann filtere ulja. Mala je razlika u ceni.

dejanz

Lekac, pitaj druga da li ima i koliko reklamacija na tu marku filtera.

Dadokg

Kada sam u Kragujevcu gledao koje filtere da kupim naleteo sam na firmu koja je generalni distributer za Champion, mislim da se zovu AS autodelovi, znam da je firma sa sedištem u Kragujevcu. Čovek koji tu radi mi je rekao da su filteri italijasnki, da nema žalbi kupaca, da ti filteri postoje još iz doba dok je Zastava radila i da su sarađivali i sa njima. Sećam se da su bili izuzetno jeftini, mislim da su filter ulja, vazduha i kabine sveukupno koštali manje od 1.000,00 dinara. Ja sam se odlučio za skuplju varijantu i za Mann filtere, ali na Champion filtere nailazim svuda.

Aleks

Meni se nešto javlja da je taj Champion  Italijanski taman koliko je i Breckner Nemački.

saša61beograd

#68
Gledao sam neke ruske forume,pa sam došao na ideju da stavim Purflux ls 932 umesto ls 218 ili mann w75 (koji su "propisani").Kakva su vaša iskustva,ako ikoga uopšte zanimaju ovakvi detalji.
Razlog mog eksperimenta je što je ls 932 veći i ima više filtrirajućeg papira,cena je ista.

Zoran

Imao sam par puta takav filter i nikakvu razliku nisam primjetio
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd


Dadokg

Sećam se da sam za prvi mali servis van ovlašćenog kupio Mannove filtere za ulje, vazduh i gorivo. Na svakoj kutiji pored kataloškog broja je stajao kataloški broj odgovarajućeg Purflux zamenskog filtera.

Zoran

Napravio sam presjek starog filtera od ulja. Prijatno sam se iznenadio. Nikakvih naslaga iznutra po kućištu.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

slavko_bgd

Citat: Zoran poslato 19.06.2023. - 06:52Napravio sam presjek starog filtera od ulja. Prijatno sam se iznenadio. Nikakvih naslaga iznutra po kućištu.

Opr'o ga benzin :)

Šalim se. Ispravan motor, kvalitetno ulje i redovna zamena ulja i - nema problema.