Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Uzeh ove Mitutoyo za Logana. Brisu vrh.
Iste uzeo komsija za novog MCV 2016. Zezli se i mi i dobavljač. Imaju bajonet sistem kao rešo.
Tako da svi sa novim makinama obratite na ovo pažnju, pošto mi tuljani njesmo.
Oridjidji renault uzeti početkom prošle godine polako ispuštaju dušu.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

cika mili

Prije mjesec dana u "Uradi sam" kupio sam Wurth-ove brisače. Za sad rade odlično.  :D

jasho

Ja stavio proverene Alca i to klasične, pre toga isto imao Alca ali flat, recimo da ih ne mogu hvaliti :whistling:

Zoran

Kupljene BOSCH metlice 53 cm, cijena 11 KM, brišu odlično. Kupljene kod Sliška u Žepču.
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Da li je moguce da Alca Flat ne valjaju?

Sta im fali, jesu grebali staklo, skripali, brljavili?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

Ni ja nisam zadovoljan sa Alca Flat brisacima, srednji deo brisaca ne naleze dobro na staklo, ostaje luk koji uopste nije obrisan.

Pokusao sam da ih iskrivim i obezbedim bolje naleganje, uspelo mi je u manjoj meri.

gromovnik

#156


Isti slučaj kod mene, doduše samo na vozačevoj strani, gde je nešto duži brisač. Prednost ima je što manje škripe od klasičnih, za sada.

miki-bgd

Posle barem 2 godine (ne secam se tacno kad sam ih uzeo), zamenjeni bosch brisaci.

Kupljeni novi bosch eco brisaci od 550mm (na slici je samo jedan), Gazprom pumpa (Pancevo) sad su na akciji od 740din pakovanje od 2 komada (inace su malo manje od 1000din).




jasho

Citat: LeNgenda poslato 09.11.2016. - 16:12
Da li je moguce da Alca Flat ne valjaju?

Sta im fali, jesu grebali staklo, skripali, brljavili?

Kolege već više manje sve rekle, ja bih još da dodam, jača kiša ili sneg pri većim brzinama kao na AP, ne uspevaju da ,,pokupe'' sve, bukvalno ih prekrije voda ili sneg, takvi su bili glanc novi i nakon godinu dana, sa klasičnim se to nikad nije dešavalo. :ranting:

LeNgenda

Znaci, dzabe lepota kad nece da brise.

Zahvaljem na informacijama, gospodo, bice klasicni Alca i ubuduce.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

speedo

Citat: speedo poslato 22.09.2015. - 15:28
Danas stavio nove brisače, ovaj put Hella. Da budem iskren nisam znao da oni proizvode (ili brendiraju) i brisače, poznati su mi kao proizvođači farova i sijalica.

Kao što sam ranije pisao na forumu prije otprilike dvije godine zamijenio sam bezimene fabričke koji su počeli da mrljaju prilikom brisanja. Stavio Champion od po 53cm, te svi ih hvale, te najskuplji od ovih običnih brisača (12 eur par), međutim nakon dva ili tri mjeseca počeli su da škripe. Sve vrijeme brisali su dobro, nikakve tragove nisu ostavljali - to stoji, međutim to škripanje je toliko iritantno da sam par puta bio opasno iznerviran...

Montiram ove Hella, ali sunčano je i suho, nisam ih još probao. Utiske svakako javljam. Ono što je dobro jeste cijene, 6 eura za par. Također odmah sam primjetio da su barem 20-30 % teži od ovih Champion prethodnih. Montiraju se standardno, iako su uz njih došle i neke dodatne kukice. Model je WP21, navodno su grafitni (barem mi je sivkast trag ostao po prstima kako sam ih montirao), dužine 525mm, neznatno kraći od ovih Champion, a fabrički mislim da su bili po 50 cm.

Izvještaj nakon godinu i par mjeseci.

Hella brisači odbrisali svoje. Nekad na proljeće su počeli da lagano škripuću, ne tako glasno poput ovih Championovih ali dovoljno da se primjeti.

Sad sam u dilemi da li da uzmem opet ove Hella jer im je cijena zaista ok ili da vijam neke druge, možda čak i ove moderne - ravne. Uzeo bih opet Champion ali toliko škripe da je to nepodnošljivo, iako su zaista brisali bez ikakvih zamjerki.

Turbo

Mitutoyo meni odlicni.
Svake jeseni ih zamenim.Kolko kostaju,mogu da se menjaju i dvaput godisnje.

glavonja3

Jedan brisac sto je preziveo na auto nepunih 10 godina (ne, ja ne menjam brisac ako skripi i ako ostravlja tragove, vec samo kada guma otpadne).

Veterinar

#163
Jesi ga zalepio?

:dobro:

Daniel

Bas dobra usteda. U Nemackoj ne bi prosao tehnicki.

Citat: glavonja3 poslato 27.11.2016. - 22:40
Jedan brisac sto je preziveo na auto nepunih 10 godina (ne, ja ne menjam brisac ako skripi i ako ostravlja tragove, vec samo kada guma otpadne).
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.