Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Loganovac

Set zupčastog, valjda...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Ja bih menjao sve. Meni je fabricka pumpa pocela da curi na nepunih 50.000km. Veliki servis odradjen u ovlascenom servisu sa original delovima i 60.000+ nakon prvog velikog nista nije procurelo... Nisu bas toliko losi originalni delovi, ako nista drugo ovlasceni servis daje garanciju 4 godine ili 60.000km.

Snele

U knjizici odrzavanje  lijepo pise da se veliki servis odnosno set zupcastog mijenja na 160 000 ili 6 godina ovdje ljudi barataju mnogo manjim brojevima najcesce vidim 60 000 ili 4 godine ne znam odakle ti manji brojevi auto nisam kupio u evropi nego u bosni

kiconix

Ne barataju nego pise u servisnoj knjiyici koja je dobijena sa vozilom koje je kupljeno u Srbiji.
Poznato je da zavisno od trzista ili u dogovoru sa distributerima pisu sta im volja.

Aleks

Citat: Snele poslato 12.02.2017. - 22:22
U knjizici odrzavanje  lijepo pise da se veliki servis odnosno set zupcastog mijenja na 160 000 ili 6 godina....

Tebi je auto star 8 godina, znaci treba odraditi kompletan veliki servis.

Snele

Znaci za isto vozilo vaze razliciti servisni intervali u bosni,srbiji i evropi.Pa to nema smisla nikakvog.Sta ako sam kupio auto u evropi a vozim ga u bosni cije intervale tada da slusam,dzaba ti servisna knjiga ako vozis po bosanskoj kaldrmi i tocis ovo sto na nasim pumpama zovu evro dizel.Jel tako.

Loganovac

Tako je. I šta ćemo sad?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

cika mili

Snele, tražio si savjet i ljudi su ti rekli šta misle. Tvoja odluka. Možeš voziti i bez velikog servisa dok ne "zvekne".  :D

Dejan11

Dobio ponudu od kompresora za veliki servis za dustera 1.6
sa originalnim delovima ( kao u prvoj ugradnji, to sam tražio ) - 55000
sa zamenskim delovima - 33000

miki-bgd

@Dejan11
Da li isto daju garanciju za bilo koje delove?

Dejan11

Nisu nigde napisali to,samo sam im tražio profakturu da uporedim cene - menjaju pumpu za vodu,set pk kaiša,set zupčastog kaiša,rashladnu tečnost i svećice

Keka

Gde su ulja i filteri?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dejan11

i meni je čudno što nisu stavili,ali to se podrazumeva da isto treba...
trebala mi je samo orijentaciono cena ,svakako ću u privatnoj režiji raditi ovo,za koju god varijantu da se odlučim

hobbista

Citat: Dejan11 poslato 15.02.2017. - 09:02
...ali to se podrazumeva da isto treba...
Ipak proveri da li je u ceni
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Dejan11

nema na profakturi tih stavki,ni ulja ni filtera...