Sajla kvačila

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

E to je prava konstatacija.
Sam svoj gazda - vazda.

nik

Mislim da je Keka to podmazivao, ali ne mogu da nadjem post.

Keka

Jesam silikon sprejom, ali nije dugo drzalo, verovatno zbog kombinacije prasina i visoka temperatura.

Da moze da se pridje i podmaze nekom masti, druga prica, ali ne moze, bez skidanja menjaca.

Eventualno da se napravi neka alatka koja bi prosla i prisla na slepo kroz postojeci otvor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sale_u123

To znači da praktično nema rešenja za takvo ponašanje kvačila (osim uz demontažu menjača  :badmood:).
Mene zanima (kao verovatno i sve forumaše) da li taj sklop kugle i viljuške može da otkaže na putu ukoliko nije odgovarajuće podmazan?

Loganovac

Ne bih da grešim dušu, al' mislim da se to nikada nikome nije desilo. I da se neće ni desiti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Ovaj problem sam prvi put primetio 2012.godine,upao sam u neviđenu gužvu u Solunu,a bila je vrućina.Uhvatila me je panika i zakleo sam se da ću nešto preduzeti čim se vratim u Srbiju (pomislio sam da se sajla raspada).Od tad je prošlo 6 godine,ništa nisam preduzeo,ali zakletva važi.Ali ako forumaši kažu da je neizlečivo,onda ni ja ništa ne diram.

sale_u123

Verovatno keka misli na otvor na menjačkom zvonu prekrivenog gumom (na slikama)

hobbista

Kada se skine ta guma može se videti kugla (deo) na koju se oslanja ta viljuška. Ne mogu sada da se setim da li ima plastiku na delu koji seda na kuglu (mislim da nema).
Generalno, problem je u korpi. Podmazivanjem kugle samo prividno rešavate problem (podmazuje se deo koji trpi veće opterećenje nego što bi trebalo).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sale_u123

Drugari, dugo se nije pisalo u ovoj temi.
Pa me zanima da li je neko u medjuvremenu rešio problem otežanog kretanja i škripanja papuče kvačila kada je jako toplo vreme i duži period vožnje?
Za par nedelja me čeka put do Grčke a ovaj problem se intenzivirao po ovim paklenim vrućinama

saša61beograd

Verujem da je kod svih slično,kvačilo škripi,ali radi.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Kod verzija Logana iz 2017. nema tih problema.

Zoran

Otkako su prošle vrućine, kvačilo radi kao podmazano a ništa nisam dirao ..
Sam svoj gazda - vazda.

Krle87

Imao sam isti ovaj problem na sanderu I 1.4. Mislio sam da je sajla ili nešto drugo do kvačila ali majstor mi je rekao da je to samo kvačilo u problemu i da se menja. Nakon zamene mekano postalo, milina za voziti. Po vrućinama i kreni stani na autoputu kroz Bg je bilo užasno, što škripi i nekako ali sve se teže i teže stiskalo.