Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Naravno da je pitao za Dačiju, a Keka mu je odgovorio da ima na vratima. Kako da pročita kad ima Fiata???  :doh: :fiju: :doh:
Dakle odgovor bi bio npr. 2,2 napred 2,4 nazad

Loganovac

Zar je bitno koji auto ima? Kad ode da napumpa gume na tom Van-u pročitaće na vratima i to je jedini merodavan podatak. A koliko znam, na Forumu nema Van-ova...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksandar NS

Hvala na odgovorima. Da ne bi bilo zabune, na vratima ne postoji nalepnica sa podacima o pritiscima u pneumaticima. Kako? Zasto? Ne znam!
Inace privatno vozim Fiat Punto mk2b 1.2 8v, a Daciu Logan Van 1.5dCI vozim sluzbeno. Zaduzena, tj. preuzeta iz AK Kompresor u utorak 30.11.2010.
Potpuno nova. Kakav je to filing kad sednes prvi u nov automobil, kao prvi sex. :woo-hoo:
E, sad ladno mi nisu dali manual za vozilo. Dobio sam garantno-servisnu knjizicu, i sve ostalo, jedino manual jok.
Mada nije tema moram da kazem da sam primetio da smesno malo trosi, o tome u nekoj drugoj temi.
Dakle, gume su  letnje Goodyear 185/65 R15 s' tim da je index opterecenja 92T. I moram da kazem, veoma dobro "drze" po ovom hladnom vremenu.
Znaci prednje 2,2 a zadnje 2,4 bar-a.

Keka

Citat: perke21 poslato 05.12.2010. - 19:07
Keka:
1. :banghead: Čovek ima Fiat punto, tako da mu na vratima ne piše pritisak za Dacia Van. Primetio sam da se mnogo praviš  :fiju:
:ziveli:
Citat: perke21 poslato 05.12.2010. - 19:20
Naravno da je pitao za Dačiju, a Keka mu je odgovorio da ima na vratima. Kako da pročita kad ima Fiata???  :doh: :fiju: :doh:
Dakle odgovor bi bio npr. 2,2 napred 2,4 nazad

Kako da napumpa gume na Daciji kad ima Fiat?   :fiju:

Lepo, samo treba imati malo sirine i IQ veci od sobne temperature i ne biti bukvalista.

Perke, ovakvo ponasanje ne prilici tvojim godinama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ok, ne postoji na vratima, ali pogledaj malo bolje pri dnu B stuba sa desne strane vozila (kad otvoriš desna vrata).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Ne znam za novije modele, ali ne bi me cudilo da to ne pise, posto kod mene takve nalepnice nema.

Keka

Nisu valjda i na tome stedeli  :doh:

Kod mene ima.

Mozda su vrata farbana pa je nalepnica zavrsila u vecnim lovistima?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ne bih rekao. Kad sam slao mail Daciji sa pitanjem (mada u uputstvu pise) koliki bi trebalo da bude pritisak u gumama, trazili su ovalno oivicene brojeve sa stuba pored mesta suvozaca. Dobio sam odgovor 1,9 (prednji)  i 2,1 i skenirano uputstvo na stranom jeziku (zaboravio sam da li je francuski, rumunski...). U uputstvu koje sam dobio uz auto  preporucene vrednosti su 2,0 i 2,2. Ovo je prvi auto koji vozim na kome se prednje gume voze sa nizim pritiskom u odnosu na zadnje. O tome da li to postujem sam vec pisao.

Zoran

Prednje gume se pušu na manji pritisak valjda ybog manjeg osovinskog opterećenja  naprijed. Kod mog Sandera naprijed 830 kg, nazad 880 kg je max. dozvoljeno opterećenje, donekle je ligično da se zadnje duvaju više.

                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksandar NS

Pronadjena nalepnica. Koji sam ja magarac :bonk:
Prednje se duvaju na 2.4 a zadnje na 3.0 bar-a. Nosivost automobila je 800kg.

Loganovac

Sad idi pa pomozi Veterinaru da i on nađe...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Može se desiti da ove nalepnice nema. Sve zavisi od toga kada su kola proizvedena i isporučena.

Citat: Keka poslato 06.12.2010. - 14:09

Mozda su vrata farbana pa je nalepnica zavrsila u vecnim lovistima?
:-)1

Pogrešna  pretpostavka.


Oktobra 2005.g. kaga sam preuzimao kola nijedan Logan  nije imao nalepnicu  na vozačevim vratima,tako su stigli iz fabrike. Ovo sam lično proveravao jer sam znao da nalepnica postoji.    Obećali su mi da će na prvom servisu postaviti nalepnicu, što naravno nisu uradili. Kriv sam i ja što nisam tražio jer sam  jednostavno   na ovo zaboravio, a posle sam promenio servisra.

Ta nalepnica je inače mnogo bitna   :Smiley:




Veterinar

Da, bas sam zabrinut sto je nemam.  :wink:

Raja


dzaga

#224
Zoran960: Volan ide lako kao da imam servo ali ce sledeca kupovina biti 185-65-14.

Zašto 14-ca? Za 185x65 treba 15-ca.