Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Guma k`o guma. Debica leti sa felni koliko još ove nedelje - zauvek. Skoro nisam vozio veće **vno od gume. Po suvom je muzikalna, malo peva, ali nije toliko strašna. Pri nailasku na mokro je grozna, odvratna, plastična, klizava... :agr:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Rajo, svaka ti baba dala za ovaj tekst!  :Smiley:
Zaista je tako, da ošašaviš... Na kraju prelomiš i kupiš šta si na samom početku i namislio... znači Hitris, a?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david


Raja

Mislio sam i ja da uzmem hitris, ima još jedan sloj platna više od sigure, što je čini kvalitetnijom. Mislim da mi je tako objašnjavao moj vulkanizer. Hitris nisam uzeo pošto nisam mogao da ih uklopim u pretnodnu veličinu 165/80/14. Uzeo sam siguricu, pomalo zvižde ali ne vidim razliku u odnosu na Barum brilijant. Da završim: Za Miksajla Šumahera - nema lošeg ferarija.

Munze

#94
Hvala na odgovorima :jea:

Zbog novog zakona sam hteo da prođem jeftinije, pa da kupim Tigar Siguru koja je po informacijama sa njihovog sajta http://www.tigartyres.com/tigarmh/product.php?id=42&pid=26854 univerzalna guma. Međutim u Tigru kod Beogradske arene sam dobio informaciju da je Sigura letnja guma i da Tigar samo proizvodi zimske i letnje pneumatike.
Winteru nemaju, ali su dobili kontigent Cooper pneumatika. Ima li neko informacije o ovim gumama?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Evo još jednog zapažanja, tiče se novih Tigar sigura pneumatika. Gume, iako su nove, nisu apsolutno za zimu i dubok sneg. Propadaju u dubokom snegu i "šlajfuju" tako da sam uvek u problemu
da uparkiram-isparkiram auto bojeći se da me ne  zanesu i bace na vozilo do mene. Ipak su letnje gume letnje a zimske zimske. Ko je u mogućnosti da priušti svom autu dve garniture pneumatika
treba tako i da postupi.

Daniel

Jesi li nekad bacio ciglu po ledenoj povrsini nekog jezerceta, kanala...reke ? Onako da klizi kao kegla...
E tako se letnja guma odnosno tvoj auto ponasa na minusu....a mozes da zamislis kako se ponasa na -18C  koliko ima dok ovo pisem.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

brave

#98
Danas su se Continentalke (avgustovska klasa) dobro pokazale prilikom isparkiravanja iz dubljeg snega.Pošto su prvobitno šlajfovale kod napred-nazad,
sa levim ajnšlagom(ako sam dobro rek,o) ladno su me izvukle na utabani sneg.Ali da ne bude zablude bilo je i bacanja-šetanja u manjim ulicama gde je bilo kombinovano :dublji kolotrazi,mekan sneg i brdašca leda.

Pozdrav,vidimo se u nedelju.

Loganovac

 :jea:

Čisto mi krivo što će ovaj mraz da popusti do nedelje, da vidite šta radi almost all season (except winter  :laugh:) tzv. letnja ekološka Kontinentalka (EcoContact3  :D).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Sacuvace ti Daniel malo snega u hladu iza kuce.  :wave:

stalker

S tvorničkim Montana gumama na Loganu 03/2005 sam prešao oko 60 kkm. Pošto je pravilo da loša guma dugo traje, to je valjda još jedan dokaz toj tvrdnji. :ces:
Nakon toga sam se dvoumio između Pirelli P6 ili Michelin Energy Saver. Na kraju su ove druge montirane na Logana  jer su bile lakše dobavljive a i cijena im je bila znatno niža od Pirellia. (oko 280 E s montažom)
Do sada sam zadovoljan i ponovno bih uzeo iste.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle

Ja sam sa fabrički ugrađenim Michelin Energy pneumaticima   "gazim"  60000km. Još uvek nisu za zamenu. 

VeDuS

Citat: stalker poslato 28.12.2009. - 22:40
Michelin Energy Saver. Na kraju su ove druge montirane na Logana  jer su bile lakše dobavljive a i cijena im je bila znatno niža od Pirellia. (oko 280 E s montažom)
Do sada sam zadovoljan i ponovno bih uzeo iste.
Verovatno... ali je ipak tamo malo drugacija klima nego sto ima neko u Boru,Cacku ili Sjenici.
To bi bio test.Ja imam 5 dana snega godisnje i 20-tak dana ispod nule za razliku od nekih forumasa koji su vracajuci se sa nedeljnog druzenja "natrcali" na sneg,bljuzgavicu i mokar put.
Tu ce tesko "letnja" da prodje.

Vihor

Bas tako, evo i dan danas jos ima snega pored puta 15-20 min, ne odustajem od vintere u zimskom periodu!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.