Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ne to, nego će biti obavezno imati zimske gume, neće biti one varijante 4mm šara + lanci.
A takođe je obavezna upotreba islkjučivo homologovanih dimenzija pneumatika.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miroleca

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=21&t=16608

Ovde je neko izvukao iz Zakona da mogu letnji pneumatici i lanci u gepeku (što smatram da je neprihvatljivo). Logičnije je zimski pneumatici tokom zime a lanci za planinu!!

U svakom slučaju, ja unazad pet godina uvek vozim 4 dobre zimske gume u zimskom periodu.

:wave:

Loganovac

Ovo je bajato, još pre stupanja na snagu novog Zakona o bezbednosti saobraćaja. Trenutno je situacija takva (letnje gume sa 4mm šarom + lanci), ali je u proceduri propis po kome će biti obavezna upotreba zimskih guma.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Savine gume sam koristio godinama i bio zadovoljan ali otkako sam se provozao na ovim Continentalkama  puno su mi se dopale. Dobro držanje u svim ljetnim uslovima uključujući i extremne slučajeve (jak pljusak, prašina na putu, rupe, trotoari...)

                                                                                      Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Babe i zabe nikad nisu mogle da se porede, to znaju i neiskusniji vozaci.

                                                                                        Keka
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 Vozio sam ja i Michelin koji je bio slab na prvom pljusku a isto tako i na prašnjavoj cesti a ti reci jeli on baba ili žaba?

                                                                                                                                                Zoran

P.S. Na Godyarvim gumama sam dobio nekakve "izmotane bubrege" kakve u životu kasnije nisam zaradio ni na jednoj gumi.
     Komšiji su ispucale žice na Pireliju da su to unutra bili "buketi" pa se ni unutrašnja nije mogla staviti jer bi bila probušena.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#171
I vrapci znaju da je Michelin u ekonomskoj klasi, izgubio na karakteristikama po kisi, zarad ustede goriva i velike kilometraze koju guma moze da predje. Svako ko prati testove pneumatika to zna. premium klasa je nesto drugo, ali je ona jos manje dostupna od preskupe econo klase.

Ako ti kazes, od sada ce Sava biti baba, a GY, Pirelli i Michelin zabe  :aplause:

                                                                                                                              Keka
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#172
... i Continental, naravno!

                                                                                                                                                               Loganovac
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

#173
Testovi su mahom namještaljke. Vidite šta se dešava sa pouzdanim japanskim autima... Tako sutra može biti sa gumama ali ove što sad imam na autu su zaista dobre za mene. Vozio sam nekad i Trajal T5 to je za to vrijeme bila izvrsna guma.

                                                                              Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Posle 65.000 predjenih km, 2 meseca po isteku garancije na gumu, letnje Continental PremiumContact 2, koje sam vozio napred, su se deformisale i volan je poceo da trese pri brzinama 40-60 km/h i preko 120 km/h. Balansiranje nije pomagalo. Iako je ostalo 4,5 mm sare, morao sam da uzmem dve nove letnje gume. Conti ide na dobos preko oglasa.

Izbor je pao na Fulda EcoControl.
http://www.agrohim.rs/guma.php?id=12425
Cena, kao sto vidite, je 5.676,98 din, na to treba dodati cenu montaze, balansiranja, kontrola optike trapa, sve ukupno 13.150,00 din.

Za fuldu sam se odlucio zbog dobrih kritika na testovima
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2008_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=26380&SourcePageId=31821
http://www.tyretest.com/summercar_tyres/fulda/ecocontrol/index.html

kao i relativno niske cene, cak je jeftinija od Hitrisa  :fiju:

Prvi utisci nakon nekoliko prevezenih kilometara: Made in South Africa  :crazy:, na 10 metara od auta mirise na novu gumu, u voznji tiha, mekana, po suvom dobro drzi. Volan ne trese, odlicno drzi pravac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#175
ADAC bejase Nemci. Ciji je brend Fulda?



DarioGTI

Fulda je iz Njemacke, ako ne lazu  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ppejic

Citat: Loganovac poslato 23.07.2010. - 21:47
A takođe je obavezna upotreba islkjučivo homologovanih dimenzija pneumatika.

Da li to znaci da cu morati kupiti zimske gume u dimenziji 165/80/R14?

Peja

plavuša

ja već 5.5 godina vozim montanu na zadnjim točkovima 93000 km sam prešao a , napred sam stavio tigrovu winter1 185/65/15 i super su , duvam ih na 2.1

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!