Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

dzonson

 Fabričke Michelin Energy do sad prešao 14.000 i ekstra su  :dobro:

DarioGTI

dok traje ova zima naprijed imam Eskimo S3, a nazad ljetne Fulda EcoControl, iako bi vise volio sve 4 zimske, ali sta je tu je.....

samo bi reko da sam jako zadovoljan sa Eskimom, imao sam priliku vozit i neke druge gume dok je ovaj snijeg bio, ali nijedna mi nije kao Eskimo  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dragan18

Fabricke su bile KORMORAN 185/65 r15  sa njima sam presao 85 000 km , a onda su dobile penziju a zamenile su ih Continental Eco Contact 3 :ziveli: , one su presle 30 000 km i ko nove su  :zurka:

nebojsam

Jedva sam nasao zimske gume 165/80 R14. Trazio sam Barum, nigde nisam nasao, pa sam uzeo Toyo i zadovoljan sam. Poz svima Nebojsa

so.bogdanovic

#109
Michelin energy 185/65/15,47 k extra su... :dobro:

nik

U oktobru 2008.  posle 30 i nešto kkm (iproklizavanja preko nosa u avgustu iste godine na Avali po suvom) original Barum poslat u večna lovišta i na fabričke felne stavljen Winter1 175/70R14.
U martu 2009. nabavljen povoljno set čeličnih felni 15" sa Megana (0,5" šire) i turen Hitris 185/65R15.
Sad sam valjda miran sledećih bar 50.000 km ili 4 godine.

Topla preporuka za obe gume.

stalker

#111
Ja sam danas odlučio zamjeniti prednje i zadnje gume nakon 20 i nešto kkm. Pošto su logično više potrošene od zadnjih, zamjenio sam im mjesta da se do kraja revnomjernije potroše.  


Prednje su imale ovoliku dubinu kanala


Zadnje su očekivano bile nešto dubljeg kanala


Prvo prednja dole ...


... a zatim i zadnja.


Auto je na podupiračima pa mogu slobodno zamjeniti najprije s lijeve a potom is desne strane.


Usput sam provjerio debljinu kočionih pločica i stanje prednjeg i zadnjeg ovjesa.


Bila je to i prilika da felge temeljno operem ovim sredstvom pa sad svijetle ko pasje m***o  :lol1:

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

Vidi se da je Stalkeru u Dubrovniku doslo prolece ....
Covek je vredan.  :aplause:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

krle

Citat: krle poslato 06.07.2009. - 22:47
Fabričke Michelin Energy E3A, prešle 54k. Zadovoljan. 

62400km  :jea:

Jelenko

Moje su gume fabricke bile Barum 165/80/14,(ljetne) sa njima je predjeno oko 30000,sad sam stavio 165/70/14 marke tigar (zimske),6 mjeseci garancije na njih,za sad su se odlicno pokazale..... :too:

Loganovac

Au, pa to su baš male gume za Logana... Razlika u obimu je preko 5%, što bi pored skraćenja stepena prenosa, značajne greške u merenju brzine i pređenog puta moglo da utiče i na performanse  kočenja (tako kažu na www.1010tires.com , gde se ne preporučuje promena veća od 3%, mada je logično da je problem u povećavanju prečnika a ne u smanjivanju...).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jelenko

Htjeo sam ja uzeti 165/80/14 ali nema nigdje ovde kod nas a pitao sam vulkanizera koje su identicne ovim gumama rece 165/70/14,ali sad vidim da to nije to :ranting:,jbg,na greskama se uci,a kad ove dotraju znam koje uzeti,dosta sam se informisao..... :write:

Vihor

kako se pokazala guma Continental Conti Eco Contact 3   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix


leotar

Eco Contact 3. Zasad po suvom, kisi, ledu  :to: