Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Kosta ih sipak.
Prodaju na veliko.

Zoran

Zar se autoservisi ne griju na staro ulje?
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Bilo nekad, (možda ih još ima, ali ne zvanično) moraju da imaju potpisan ugovor sa reciklerima i inspekcije ih kontrolišu...

Raja

...a nije ni otrovno goreti staro ulje u naftarici.  :crazy:

Boban

A ISO 14001???A hoćemo u Jevropu! E ne mere to tako :gun:

Zoran

Zamijenjene svjećice RFC58LS2E nakon 101 000 km korištenja. Zavrnute identične. Sadašnja kilometraža 442250.
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

Zamijenio prednji desni amortizer. Sutra bi trebao i lijevi.
Ako u garanciji ode amortizer, dali mijenjaju oba. . ?
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Za ovih 11 godina koliko forum postoji, niko nije menjao amortizere u garanciji.
Ostacemo bez odgovora ovaj put.  :jea:

Zoran

Sve je fino lijepo riješeno, samo gore ključ 21 protiv maleckog imbusa?  :rtfm: Baš bi volio vidjeti nekog inžinjera kako to odvrće. . .
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nisi shvatio - inženjeri su to projektovali za zavrtanje, ne za odvrtanje posle 442.500km. A da je zavrnuto - zavrnuto, više je nego očigledno.

:kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Kako zamijeniti puknutu oprugu ako je amortizer ispravan. . ?  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Sto bi pukla opruga?
Pa nije Dacia Mercedes da joj pucaju opruge.

Loganovac

Stvarno ne bih da se upuštam u velike filozofije, ali amortizeri imaju svoj vek a opruge ne pucaju. Ako se baš i desi jednom u milion da posle par stotina hiljada kilometara pukne opruga, j*beš amortizer, seci ga brusilicom.
S druge strane, savestan sam-svoj-majstor kao što si ti iz ovog slučaja trebalo bi da izvuče pouku i da u planira preventivno odvijanje/zavijanje i podmazivanje navedenog vijka kako ne bi u slučaju da mu pukne opruga morao da menja i amortizer.
Bez šale.
Imam kolegu električara koji preventivno dva puta godišnje otvara inox bojler, menja Mg "anodu" i čisti kamenac. Hvali se kako deset godina nije zamenio grejač. Ja imam drugu računicu - čekam da crkne, što se desi svakih 4-5 godina, onda kupim kompletnu prirubnicu sa sve grejačem, anodom i cevkom za termostate, sa novim gumicama, očistim bez ikakvih problema kamenac, zavrnem i miran sam narednih 4-5 godina. 1500 dinara sam puko, a on za to vreme deset puta otvarao i čistio bojler. Ko će da mi otvori i očisti bojler za 150 dinara neka pusti privatnu poruku, možemo da se dogovorimo za vikend.

P.S. Preteče me kiconix...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Ako ćemo pošteno,dešava se da pucaju opruge.Baš Reno Klio 2,iz koga je nastao Logan,imao je dva česta kvara:pucanje opruga i pucanje izduvne grane.To što na Dačijama toga nema znak je da su tu nešto promenili i popravili,ali i dalje nije nemoguće.

Loganovac

Niko ne tvrdi da je nemoguće, ali za ovih 12 godina Foruma i koliko već članova, što aktivnih što slabo aktivnih, niko nijednom nije prijavio slučaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.